از ثبت برند کافی شاپ چه می دانید

امروزه کافی شاپ ها به عنوان یکی از محیط های عمومی که افراد برای صرف نوشیدنی هایی مانند چای ،قهوه و ….. و گپ و گفتگو به آن مراجعه می نمایند ، دارای طرفداران و مراجعین بسیاری است که جهت استراحت ،دیدار دوستان و کسب آرامش و… به آن مراجعه می نمایند.
رونق کاری این اماکن و بیشتر شدن مشتریان آن باعث شده است تا هر روز بر تعداد کافی شاپ های تازه تاسیس اضافه گردد. این امر موجب ایجاد بازار رقابتی سنگین تری بین صاحبین این کسب و کار شده است و در این بازار پر رقابت مجموعه ایی موفق تر است که بتواند علاوه بر کیفیت خدمات ارائه شده در ذهن مشتریان خود به روشنی باقی بماند . جهت دستیابی به این منظور ثبت برند یا علامت تجاری امری ضروری است ،چرا که با ثبت این نام یا نشانه علاوه بر اینکه کافی شاپ تصویر بهتر و ماندگارتری در ذهن مشتریان خواهد داشت ،می توان از جعل و سواستفاده افراد سودجو نیز جلوگیری به عمل آورد.

ثبت برند
در صورتی که مایل هستید تا از ثبت برند کافی شاپ اطلاعت کاملتری کسب نمایید در مطالع این مطلب با ما همراه باشید :
جهت ثبت برند کافی شاپ شما می توانید آزادانه و خلاقانه نام یا نشانه مد نظر خود را طراحی وانتخاب نمایید لکن رعایت برخی از نکات در این بین ضروری است و عدم رعایت آن موجب می گردد که علامت شما قابلیت ثبت نداشته باشد:
-در ابتدا توجه داشته باشید که علامت شما خلاقانه و مبتکرانه انتخاب و طراحی گردد و تکراری نباشد ،یعنی مشابه قبلا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد و یا شباهت گمراه کننده ایی به علامت ثبت شده توسط اشخاص دیگر نداشته باشد. جهت جلوگیری از درخواست ثبت برند تکراری می توانید پیش از درخواست ثبت علامت خود را در این سامانه http://ipm.ssaa.ir/Search-Trademark استعلام نمایید.
-نام برند یا علامت تجاری که برای کافی شاپ خود برمی گزینید مطابق قوانین باشد و برخلاف موازین اجتماعی و شرعی و همچنین قوانین رایج ثبت کردن برند انتخاب نگردد.
-در انتخاب نام و استفاده آن در تابلو کافی شاپ نیز توجه داشته باشید که نام یا برند شما می بایست با استفاده از حروف فارسی نوشته شود و در صورتی که از حروف انگلیسی استفاده می نمایید اندازه آن نسبت به نام اصلی فارسی کوچک تر باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند کافی شاپ برای اشخاص حقیقی:

1-فتوکپی شناسنامه متقاضی ثبت برند کافی شاپ .
2-فتوکپی کارت ملی متقاضی ثبت برند کافی شاپ .
3-ده نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر
4- در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
5-فتوکپی مجوز فعالیت کار
6-ارائه پروانه ساخت و جواز کسب
7-ارائه وکالتنامه رسمی در صورتی که کارها توسط وکیل انجام می گیرد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند کافی شاپ برای اشخاص حقوقی:

1-فتوکپی شناسنامه و کارت ملی صاحبین امضاء.
2-ارائه وکالتنامه رسمی در صورتی که کارها توسط وکیل انجام می گیرد.
4-ارائه 10 نمونه در ابعاد 10 در 10 سانتیمتر به صورت گرافیکی ( فتوکپی یا تصویر از علامت )
5-ارائه مدارک مبتنی فعالیت کافی شاپ
6-در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
7-تایید نامه توسط نهاد های نظارتی و حاکمیتی
8-در صورت در خواست متقاضی ثبت برای استفاده از مزایا حق تقدم
9- نسخه ای از شرایط و ضوابط استفاده از علامت جمعی و تایید توسط مقام دارای صلاحیت
10- برای اشخاص حقوقی ارائه آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت نیز الزامی است.
جهت ثبت برند کافی شاپ مانند سایر علامت تجاری می بایست به سامانه اداره مالکیت معنوی به آدرس http://iripo.ssaa.ir/ مراجعه نمایید و تقاضانامه و مدارک مورد نیاز را وارد نمایید و پس از انجام مراحل ثبت در این سامانه و پرداخت هزینه های مربوط در صورتی که با ثبت علامت تجاری شما موافقت گردید می توانید نسبت به ارسال اصل مدارک و همچنین چاپ آگهی ثبت کردن برند در روزنامه رسمی اقدام نمایید.

ثبت شرکت در ایران