اقامت در آلمان از طریق ثبت شرکت

برای سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار و استفاده از فرصت های کسب شده از این راه ،شناخت کشور مقصد و قوانین و مقررات آن کشور برای سرمایه گذاران بسیار حائز اهمیت می باشد، یکی از کشورهای اروپایی که در دنیا میان فعالان اقتصادی به کشور فرصت ها معروف است ،کشور آلمان می باشد. این کشور توسعه یافته اروپایی با اقتصادی موفق مقصد بسیار مناسبی برای افرادی است که به دنبال فرصت های بکر کاری و اقتصادی هستند، ثبت کردن شرکت یکی از اساسی ترین راههای سرمایه گذاری و راه اندازیه کسب و کار در این کشور می باشد که از مهمترین مزایای آن می توان به دریافت اقامت کشور آلمان اشاره نمود که البته این روش یکی از مهمترین راههای کسب اقامت این کشور برای متقاضیان می باشد. که در ادامه شرایط آن را بررسی خواهیم نمود؛
از مزایای کسب اقامت کشور آلمان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
1-امکان استفاده رایگان از خدمات و مزایای شهروندی مانند خدمات بهداشتی و درمانی و…..
2- استفاده از تسهیلات و وام های بانکی کم بهره
3- امکان تحصیل رایگان در بهترین دانشگاهها برای اعضای خانواده
4- امکان سفر به سایر کشورهای اروپایی عضو شنگن
ثبت شرکت در آلمان نه تنها برای سرمایه گذاران و اتباع خارجی امکان پذیر می باشد ،بلکه قوانین آلمان از سرمایه گذارن خارجی و ثبت کردن شرکت در این کشور حمایت می نماید.
البته توجه داشته باشید که این کار به تنهایی موجب اخذ اقامت در این کشور نمیگردد ،بلکه لازم است برای اخذ اقامت طرح توجیهی اقتصادی خود را به اداره بازرگانی ان کشور ارائه نمایید، این طرح شامل اعلام برنامه هدف و برنامه ریزی شما برای دست یابی به آن خواهد بود و مهم تر از آن می بایست دلیل حضور شما در کشور آلمان بیان و تشریح گردد و در صورت قبول این طرح و کامل بودن مدارک مورد نیاز ،اقانت این کشور برای شما صادر خواهد شد.

sabt sherkat dar Germany

همچنین لازم است بدانید که شرکت ها در قالب های متنوعی در کشور آلمان به ثبت می رسد که بعضا برخی از آنها به دلیل دشوارتر بودن پروسه ثبت و کمتر بودن مزایا توسط سرمایه گذاران خارجی انتخاب نمی شوند ،در ادامه دو نوع از رایج ترین و محبوب ترین قالب های ثبت در کشور آلمان معرفی و بررسی می گردد ؛
نخستین شرکت قابل ثبت در آلمان، شرکت با مسئولیت محدود می باشد،این قالب یکی از بهترین و آسان ترین روشهای ثبت در کشور آلمان است که با هزینه اولیه 25 هزار یورو و حضور سه شریک قابل ثبت می باشد.
یکی دیگر از شرکت های قابل ثبت در کشور آلمان شرکت سهامی عام است که با سرمایه معادل 50 هزار یورو . 5 شریک قابل ثبت است، توجه داشته باشید که این نوع شرکت ملزم است که سهم های خود را وارد بازار بورس نماید.
مراحل ثبت شرکت در آلمان و دریافت اقامت این کشور
1- در ابتدا لازم است جهت انجام امور ثبتی و دریافت اقامت یکساله برای انجام امور به کشور آلمان سفر کنید.(اخذ ویزای مالتیپل جهت رفت آمد در دوره کاری بسیار کارآمد تر خواهد بود)
2- شرایط را جهت ارئه پرونده بررسی نمایید .
4-ارائه طرح تجاری شامل ؛اهداف و برنامه ریزی های شرکت و دلیل حضور شما در این کشور و ارائه مدارک و سابقه تجاری به دولت آلمان .
5- در صورت پذیرش طرح،در ادامه مراجعه به سفارت آلمان و ارائه مدارک جهت دریافت ویزا برای شخص و خانواده
توجه داشته باشید که در صورت قبول طرح از سوی کشور آلمان اقامت یکساله قابل تمدید می باشد و پس از گذشت سه سال و ارائه گزارش از عملکرد و فعالیت شرکت در صورت رشد و موفقیت شرکت ،شخص و خانواده می توانند اقامت دائم آلمان را دریافت نمایند و گذرنامه این کشور را اخذ نمایند.

ثبت شرکت در ایران