با مزایای ثبت شرکت آشنا شوید

ثبت شرکت برای فعالان اقتصادی در بسیاری از موارد اجباری نمی باشد ،لکن فعالیت در چهارچوب قوانین پس از ثبت مزایای بسیاری را برای ثبت کنندگان شرکت و مخاطبین آنها و به طور کلی جامعه در پی خواهد داشت که در این مطلب به بررسی این مزایا خواهیم پرداخت ولی قبل از آن، لازم است که به شما عزیزان پر مخاطب ترین مقالات ثبت شرکت را معرفی کنیم.
مراحل ثبت شرکت
ثبت شرکت سهامی خاص
ثبت شرکت با مسئولیت محدود
در ابتدا جهت آشنایی با ماهیت یک شرکت به ارائه تعریفی از آن می پردازیم ؛شرکت به معنای شریک شدن و همدست شدن و تلاش برای دستیابی به برخی از اهداف و سود می باشد.
در مواد قانون مدنی تجارت ایران نیز شرکت اینگونه تعریف شده است؛ شرکت از اجتماع دو یا چند نفر در غالب یک قرار داد رسمی تشکیل می شود که این افراد در راستای رسیدن به اهداف مشترکشان (تقسیم سود حاصله از سرمایه گذاری )در کنار یکدیگر به فعالیت می پردازند.
چنانچه اشاره گردید ثبت قانونی یک شرکت دارای مزایای بسیاری در ادامه به شرح برخی از آنها می پردازیم ؛
-ثبت قانونی شرکا موجب جلب اعتماد مشتریان و مخاطبین مجموعه ها خواهد شد و تعداد آنان را افزایش خواهد داد.
-با انجام این کار شناسه ملی به مجموعه اختصاص داه می شود که مخاطبین در صورت تمایل می توانند با استعلام این کد ها از وضعیت مالیاتی و اعتباری و از ثبت قانونی شرکت اطمینان حاصل نمایند ،چراکه امروزه بسیاری از افراد از کار کردن با مجموعه های ثبت نشده و غیر رسمی پرهیز می نمایند.
-با ثبت کردن شرکت شخص دیگری نمی تواند از نام شرکت شما استفاده نماید و این نام در انحصار شما خواهد بود.
– با ثبت کردن شرکت و کسب اعتبار قانونی می توانید از حمایت ها دولتی بهره مند گردید.
– با ثبت قانونی شرکت و تبدیل آن به شخصیت حقوقی می توانید برای این شخصیت حقوقی درخواست افتتاح حساب نمایید و از مزیت ها افتتاح حساب شرکتی بهره مند گردید و حساب شرکت را از حساب های شخصی متمایز نمایید.
-یکی از اصلی ترین شروط حضور در مناقصات و مزایده های بزرگ دولتی و خصوصی و حتی شرکت در نمایشگاه های معتبر خارجی داشتن شخصیت حقوقی و ثبت قانونی شرکت می باشد .
– دریافت نمایندگی و یا شعبه برخی از شرکت های داخلی و بین المللی تنها پس از ثبت شرکت امکان پذیر می باشد.
-امکان استفاده از وام ها و تسهیلات بانکی برای شخصیت های حقوقی آسانتر است .
– امکان استخدام نیروهای مختصص ،چنین افرادی معمولا به همکار با مجموعه های قانونی و ثبت شده تمایل بیشتری دارند.
-در صورت بروز مشکلات احتمالی حقوقی ،مجموعه های ثبت شده از حمایت های قانونی برخوردار می شوند.
-در شرکت های ثبت شده روابط بین شرکاء میزان سهم آنها ،نحوه تقسیم سود ،مسئولیت ها در مقابل دیون احتمالی شرکت همگی از پیش و بطور قانونی مشخص گردیده اند ،لذا شرکاء در این موارد با مشکلات کمتری مواجه خواهند شد.
-پس از ثبت و شروع فعالیت رسمی و قانونی یک مجموعه سابقه کاری و رزومه مشخصی برای اشخاص حقوقی ثبت می گردد که دارای ارزش بسیاری است.
-پرداخت مالیات در جوامع مترقی یکی از مهمترین دلایل رشد و ترقی این کشورهاست،شما نیز می توانید با ثبت قانونیه شرکت و با پرداخت مالیات بر درآمد ،در رشد و ترقی کشور و جامعه خود سهیم خواهید باشید.

ثبت شرکت در ایران