ثبت برند دستمال کاغذی و پوشک

بخشی از محصولاتی که امروزه تقریبا توسط تمامی افراد و خانواده ها مورد استفاده قرار می گیرد، دستمال های کاغذی یکبار مصرف و سایر محصولات مشابه از قبیل پوشک های بهداشتی کودکان و ……….می باشد، که با توجه به اهمیت آنها در سلامت جامعه و درخواست روز افزون متقاضیان کارخانه های بسیاری به امر تولید این محصولات مشغول می باشند.

در تولید دستمال های کاغذی  از خمیر الیاف سلولزی به رنگ سفید یا رنگی  استفاده می گردد و همچنین رنگهای مورد استفاده در آن از رنگ های مجاز و می باشد.

یکی دیگر از محصولات بسیار پر کاربرد در این دسته بندی پوشک نوزادان و کودکان می باشد که یکی از ضروری ترین نیازهای یک خانواده در سالهای نخستین تولد کودک می باشد ،معمولا خانواده ها در انتخاب این محصول پر استفاده فاکتورهای بسیاری از قبیل ؛کیفیت ،قیمت ، بهداشتی بودن کالا و…… در نظر می گیرند و به دلیل تاثیر مستقیم بر سلامت کودکان معمولا این محصول با وسواس ویژه ایی انتخاب می گردد و مطمئنا والدین با رضایت از یک محصول به دنبال خرید دوباره آن خواهند بود.

در صورتی که از فعالان این صنعت می باشید و یا به فعالیت در این رشته علاقمند هستید باید بدانید که ثبت برند برای چنین کالاهایی لازم و ضروری است و مرجع ثبت علائم تجاری و اختراعات،  ( اداره کل مالکیت صنعتی  ) می باشد . ثبت کلیه علائم مزبور و اختراعات فقط در همین اداره به عمل می آید.

در نخستین گام بهتر است با ویژه گی های یک برند خوب آشنا شوید:

1-یک برند مناسب می باید با توجه به مواردی مانند؛  هدف تولید محصول، کیفیت ،منافع ، استفاده ها و طرز عمل آن و غیره طراحی و انتخاب شده باشد.

2-برند باید ساده ، کوتاه و روان باشد وآسان به خاطر سپرده شود.

 3-تکراری نباشد .

4-برند نباید گمراه کننده باشد.

5-برند خوب باید به سادگی تبلیغ و شناسایی شود.

6-برند باید قابل ثبت و حمایت قانونی باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند دستمال کاغذی و پوشک برای اشخاص حقیقی و حقوقی :

1-مدارک مثبت هویت متقاضی

الف) اشخاص حقیقی:کپی شناسنامه و کپی کارت ملی

ب) اشخاص حقوقی:آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء

2-مدارک نماینده قانونی:چنانچه تقاضا توسط نماینده قانونی(وکیل،دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ….) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.

 3-ده نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر

4-در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.

5-ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط

6-استفاده از حق تقدم:چنانچه متقاضی ثبت بخواهد به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر 6 ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

7-نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار

مراحل ثبت برند دستمال کاغذی و پوشک

جهت ثبت برند در ابتدا لازم است علامت و یا نام مورد نظر خود را انتخاب و طراحی نمایید ،در نظر داشته باشید که این علامت تکراری نباشد یا شبیه سایر علامت های به ثبت رسیده نباشد برای این منظور لازم است در ابتدا برند مورد نظر را استعلام نمایید، سپس به سامانه ادراه مالکیت صنعتی مراجعه و با تکمیل اظهارنامه مشخصات خود و برندتان را وارد کنید و سپس منتظر پذیرش نهایی اظهارنامه شوید. در صورت تایید و عدم نقص اطلاعات می بایست مدارک لازم را برای اداره مالکیت ارسال نمایید و مجدداَ با وارد نمودن شماره پیگیری خود در سامانه منتظر تایید مدارک بمانید . بعد تایید مدارک می بایست در روزنامه رسمی نوبت اول برند به ثبت برسد. بنا برا قانون در صورتی که به برند ثبت شده توسط شما مورد اعتراض و شکایت شخصی نباشد، در مهلت قانونی یک ماه اگهی نوبت دوم به ثبت خواهد رسید. توجه داشته باشید که علامت تجاری به ثبت رسیده تا مدت ده سال از تاریخ تنظیم اظهارنامه اعتبار ثبت دارند . و با تقا ضای مجدد صاحب علامت در پایان مدت مجددا برای ده سال دیگر به حالت انحصاری باقی می ماند.

 

ثبت شرکت در ایران