ثبت برند شرکت زعفران

گیاه زعفران که به عنوان یکی از گرانترین ادویه های دنیا شناخته می شود بومی کشور ایران و هند می باشد ،کشور عزیزمان ایران بزرگترین تولید کننده این گیاه در دنیا با 95 درصد کل تولید این محصول ارزشمند است و صادرات زعفران بخش مهمی از صنعت صادرات ایران می باشد از این رو از زعفران با نام طلای سرخ یاد می شود و این خود نشان دهنده اهمیت این گیاه خوش رنگ و بو در صنعت کشاورزی و صادرات می باشد .

این گیاه در منطقی مانند روستاهای بیرجند ، قائن ، تربت حیدریه ، تربت جام ، استان خراسان رضوی ، استان خراسان جنوبی  بخاطر سایه های زرشک و درختان بادام که در تابستان کمتر ابیاری می شوند کاشته می شود.

زعفران که به عنوان یکی از عالی ترین رنگ و طعم دهنده ها در دنیا بسیار پر طرفدار است دارای خواص دارویی بسیاری از قبیل: خاصیت آرامش بخش، اشتها آور، ضد اسپاسم، پيشگيری كننده از بيماريهای قلبی و سرطان، تقويت کننده حافظه و كاهش دهنده فشار خون ،درمان بیماری آسم، بيماريهاي پوستی، بیماری های چشم، عفونت ادراری، يرقان، پيش انداختن قاعدگی، رفع نفخ شكم ، درمان معده درد و درمان کم خونی  می باشد.

بنابراین با توجه به که این محصول دارای طرفداران بسیاری در بازارهای داخلی و خارجی می باشد ، در چندین بخش اعمم از کاشت و برداشت ، آماده سازی و عرضه و فروش ، صادرات و ….ایجاد اشتغال نموده است و افراد و مجموعه های بسیاری به تولید و عرضه این محصول در بازارهای داخلی و خارجی مشغول می باشند ،ثبت برند جهت تولید و عرضه این محصول بسیار مفید است و به کسب جایگاه بهتر در بازار کمک شایانی خواهد نمود .

برخی از مزایای کلی ثبت علائم تجاری و یا برند عبارت است از:

1ـ جهت حفظ یا بهبود کیفیت محصولات مشوق شرکت ها خواهد بود.

2ـ ایجاد وجه تمایز جهت شناسایی محصول یا خدمت مورد نظر مصرف کننده.

3ـ جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی هستند.

4ـ ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت خدمات و یا محصولات ارائه شده توسط مجموعه های مختلف هستند.

5ـ موجب شناسایی محصول توسط مشتریان می گردد.

6ـ موجب کسب اعتبار است و می تواند یکی از ارزشمندترین دارایی های یک مجموعه باشد و قابل خرید فروش است.

7ـ جهت دریافت اعتبارات و وام بانکی مفید است .

  مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند زعفران

1-تکمیل دو نسخه اظهارنامه علامت

2-مدارک هویت متقاضی

الف) اشخاص حقیقی: فتوکپی شناسنامه و کارت ملی

ب) اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی، تصویر شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء

3-مدارک نماینده قانونی: در صورتی که تقاضاء توسط نماینده قانونی ( وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضاء برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.

4-ده نمونه گرافیکی با تصویرازعلامت درخواست حداکثر در ابعاد 10×10 سانتی متر

5-در صورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و درمجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.

6- ارائه مدارک مبنی بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال: جواز اعلامیه تأسیس از وزارت صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت. وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و …

 مراحل ثبت برند زعفران :

متقاضی پس از جمع آوری تهیه مدارک مورد نیاز و مراجعه به سایت اداره ثبت علائم تجاری به نشانی http://iripo.ssaa.ir ازطریق گزینه ثبت اظهارنامه علامت تجاری نسبت به تکمیل اظهارنامه اقدام نماید.( وارد کردن اطلاعات اظهارنامه اعم از شماره تلفن ثابت وهمراه و آدرس ایمیل به صورت دقیق و صحیح برای پیگیری پرونده پس از دریافت شماره اظهارنامه ضروری می باشد) و تصاویر ،مدارک ،مجوزهای لازم و تصویز علامت تجاری را بارگذاری نموده و از صحت آنها اطمینان کسب نماید. در مرحله بعد نسبت به پرداخت هزینه هه از طریق درگاه بانکی اقدام نموده و پس از پرداخت شماره اظهارنامه دریافت نماید.

پس از بررسی اظهارنامه توسط کارشناس، در صورت وجود نقص در مدارک، از طریق ابلاغیه ای به مالک اعلام می گردد. و در صورت کامل بودن مدارک اگر برای نام تجاری سابقه ای وجود نداشته باشد، آگهی در روزنامه رسمی صادر می گردد.

در آخرین مرحله نیز لازم است متقاضی پس از انتشار آگهی رسمی، با مراجعه به اداره ثبت علامت تجاری نسبت به دریافت گواهینامه ثبت علامت تجاری خود اقدام نماید.

 

ثبت شرکت در ایران