ثبت برند مصنوعات چوبی

چوب و انواع فراورده ها و محصولات به دست آمده از آن از دیر باز نقش مهمی در زندگی انسان ها داشته است، انسان ها در گذشته از چوب انواع نیازهای خود مانند سرپناه ،  وسایل حمل نقل از جمله  کالسکه ،گاری ، کشتی و اسباب خانه و حتی جنگ افزار را تامین می نمودند امروزه نیز این مواد نقش مهمی در زندگی انسان ها دارند لکن با توجه به تامین این مواد از درختان بابت تامین چوب مورد نیاز جنگلهای  بسیاری در خطر نابودی قرار گرفته اند و با آگاهی از اهمیت طبیعت در زندگی بشر امروزه تولید انواع مصنوعات و فراورده های چوبی در جهان متداول است  .

مصنوعات چوبی امروزه در ساخت بسیاری از محصولات کاربرد دارد مواردی مانند نما ساختمانها ،مبلمان های متنوع انواع دکور داخلی ساختمان و ……با توجه به این تنوع محصول ثبت برند در این زمینه بسیار مفید خواهد بود بنابراین در ادامه شرایط  ثبت برند جهت مصنوعات چوبی شرح داده شده است:

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند مصنوعات چوبی 

1-تکمیل دو نسخه اظهارنامه علامت

2- مدارک هویت متقاضی :

الف) اشخاص حقیقی: فتوکپی شناسنامه و کارت ملی

ب) اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی ، تصویر شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء

-3 مدارک نماینده قانونی: در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی ( وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضاء برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.

4-ده نمونه گرافیکی با تصویر از علامت درخواست حداکثر در ابعاد 10×10 سانتی متر

5- در صورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.

6-در صورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.

7-ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال: جواز اعلامیه تأسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت . وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و…

8-استفاده ازحق تقدم: در صورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت خارج از کشور ازمزایای حق تقدم (حداکثر تا6 ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوطه به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف مدت 15روز از آن تاریخ تسلیم نمایند.

9-نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده ازعلامت جمعی و تأییدیه مقام صلاحیت دار

10- رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی

الف) هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی

ب) معادل ارزی کلیه هزینه ها و تعرفه های ثبتی علامت بر مبنای فرانک سوئیس می بایست به شماره حساب ارزی به نام خدمات ثبتی اداره کل مالکیت صنعتی واریز گردد

  مراحل ثبت برند مصنوعات چوبی 

– تنظیم مدارک مورد نیاز

1-استعلام از نام برند درخواستی

2-مراجعه به سامانه اداره مالکیت معنوی به نشانی http://iripo.ssaa.ir  و تکمیل اظهارنامه ثبت برند ( به طور کلی، اظهارنامه شامل اطلاعات شخص حقیقی و یا حقوقی مالک برند، مشخصات کالاها و یا خدماتی که در 45 طبقه ی موجود انتخاب می شوند و اطلاعات شخص دریافت کننده ابلاغ که می تواند وکیل، خود مالک و یا شخص دارنده حق امضاء در شرکت باشد و مستندات این اطلاعات می باشد .

3-دریافت رمز اظهارنامه و پیگیری ثبت برند

4-صدور آگهی نوبت اول

5-ارائه مدارک به اداره مالکیت معنوی

6-پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول و پرداخت حق الثبت

سر انجام پس از 31 روز پس از انتشار روزنامه رسمی در صورت عدم وجود مشکل و یا اعتراض نسبت به برند مورد نظر می توان نسبت به انتشار آگهی نوبت دو اقدام نمود و مرحله نهایی ثبت برند را طی نمود.

 

ثبت شرکت در ایران