ثبت شرکت بسته بندی

امروزه اکثر کالاهایی که خریداری می شوند، اعم از خوراکی ،پوشاک ،لوازم بهداشتی و…..دارای پوششی هستند که در اصطلاح به آن بسته بندی گفته می شود، این بسته بندی ها معمولا نشان دهنده نو بودن کالاست و آنرا از بسیاری از آسیب ها احتمالی از زمان تولید تا رسیدن به دست مشتری محافظت می نماید ،همچنین این بسته بندی ها معمولا حاوی اطلاعاتی از محصول نیز می باشند ،بسته بندی مناسب تاثیر بسزایی در جذب مشتریان دارد، به همین دلیل است که امروزه یک شاخه از هنر گرافیک و طراحی منحصرا به این موضوع می پردازد و صنعت بسته بندی به عنوان یک تخصص جایگاه خود را در جامعه تثبیت نموده است و مجموعه های بسیاری به ارائه این خدمات مشغول هستند ،در صورتی که شما نیز مایل به ثبت شرکت و فعالیت در این زمینه هستید در مطالعه این مطلب با ما همراه باشید:
جهت ثبت این شرکت در ابتدا لازم است پس از پیدا کردن شرکاء مناسب ،با کمی مطالعه در قوانین تجارت و بررسی قالب های مختلف ثبت شرکت ،قالب مناسب خود را انتخاب نمایید ،لازم به ذکر است که مناسب ترین قالب ها جهت فعالیت در این موضوع شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود می باشد .
در ضمن لازم است بدانید که فعالیت در این موضوع نیازمند اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح می باشد ،مجوزهایی مانند : جواز بسته بندی از سازمان صنعت ومعدن و تجارت ، جواز بسته بندی از جهاد سازندگی ، جواز بسته بندی از مجمع امور صنفی ، جواز بندی از تحادیه ، جواز بسته بندی از بهداشتی و ارایشی ، جواز بسته بندی از صنایع دستی ، جواز بسته بندی تجهیزات و ملزومات پزشکی ، – جواز بسته بندی غذایی وآشامیدنی و …. که جهت ثبت این نوع شرکت در ابتدا لازم است مراحل اخذ مجوز طی را نمایید و سپس جهت ثبت قانونی شرکت اقدام نمایید.
مدارک و شرایط ثبت شرکت بسته بندی در قالب سهامی خاص
در صورتیکه جهت فعالیت در این موضوع، شرکت سهامی خاص را انتخاب نمودید، باید بدانید که جهت تاسیس این شرکت در ابتدا لازم است تمامی سرمایه شرکت توسط سهامداران (که حداقل تعداد برای تاسیس این شرکت سه نفر عضو و دو نفر بازرس می باشد) تامین گردد.
حداقل سرمایه برای ثبت ۱۰۰ هزار تومان است که 35% سرمایه اولیه می بایست در یکی از بانک های معتبر به نام شرکت در حال تاسیس سپرده گردد.
در شرکت سهامی خاص مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهامشان است و استفاده از عنوان سهامی خاص پیش یا پس از نام شرکت الزامی است.
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت بسته بندی سهامی خاص
1-کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضاء که شامل همان ۵ نفر می باشد.
2-گواهی عدم سوء پیشینه برای هر ۵ نفر
3-ارائه مجوزهای نیاز برای شرکت بسته بندی که مورد نیاز است .
4-ارائه وکالتنامه در صورتی که کارها توسط وکیل انجام می گیرد.
مدارک و شرایط ثبت شرکت بسته بندی در قالب با مسئولیت محدود:
شرکت با مسئولیت محدود به عنوان یکی از رایج ترین شرکت هایی که به ثبت می رسد تنها با حضور دو عضو یا شریک قابل ثبت است ،در این نوع شرکت سرمایه به سهام تقسیم نمی گردد و شرکاء تنها به میزان سرمایه اولیه خود مسئول دیون احتمالی در شرکت هستند و نه بیشتر . سرمایه اولیه این شرکا صد هزار تومان پیش بینی شده است.
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت بسته بندی با مسئولیت محدود
1-فتوکپی شناسنامه و کارت ملی برای تمام اعضا در حال فعالیت
2-ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
3-فتوکپی اقرار نامه به همراه امضا سهامداران
4-دو نسخه فرم تقاضانامه به همراه امضا سهامداران
5-دو نسخه فرم اساسنامه به همراه امضاء سهامداران
6-اخذ مجوزهای لازم برای شرکت های بسته بندی
7-ارائه وکالتنامه در صورتی که کارها توسط وکیل انجام می گیرد.
جهت ثبت شرکت بسته بندی پس از جمع آوری مدارک مربوط می توانید با مراجعه به سامانه معرفی شده از اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت اینترنتی شرکت اقدام نمایید ،سپس درخواست شما توسط کارشناسان بررسی خواهد گردید و در صورت موافقت آنها، لازم است تا به همراه اصل مدارک جهت تطبیق امضاء و مدارک به اداره مربوطه مراجعه نمایید تا مراحل ثبت به پایان برسد و در نهایت نسبت به درج آگهی در روزنامه رسمی اقدام نمایید، تا شرکت شما قانوناً به ثبت رسیده باشد.
در پایان از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم

ثبت شرکت در ایران