ثبت شرکت درخرم آباد

خرم آباد بیست و سومین شهر پر جمعیت ایران است که در استان لرستان واقع شده است و به عنوان مرکز این استان تایین گردیده است. این شهرستان از نظر جغرافیایی درمسیر تهران،جنوب واقع شده است و از این رو دارای اهمیت جغرافیایی می باشد ،همچنین این شهرستان زیبا که بزرگترین شهر لر نشین کشور عزیزمان می باشد از طبیعتی بسیار زیبا برخوردار است و دارای جاذبه های توریستی بسیاری است و از این رو هر ساله پذیرای تعداد زیادی مهمان خارجی و داخلی می باشد که تاثیرات به سزایی در رشد اقتصادی و فرهنگی این شهر داشته است. همچنین این شهر از نظر صنعتی از شهر های مهم ایران می باشد و به طور مثال پتروشیمی خرم آباد و شرکت صدر فولاد از صنایع فعال این شهرستان می باشند.

تمامی عواملی که از آن یاد شد باعث شده است که خرم آباد به یک شهر تولیدی ، اقتصادی تبدیل شود . و افراد بسیاری اعمم از بومی و غیر بومی مایل به فعالیت اقتصادی در این شهرستان باشند. در این شهر نیز مانند سایر شهر های ایران ثبت شرکت جهت راه اندازیه کسب و کاری رسمی و قانونی بهترین انتخاب می باشد .

ثبت شرکت در خرم آباد تابع قوانین کلی ثبت شرکت در ایران می باشد و مانند سایر شهر های ایران انواع هفت گانه شرکت در خرم آباد نیز قابل ثبت است که  شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص رایج نرین آنها می باشند .

شرکت سهامی خاص: شرکت سهامی خاص شرکتی است بازرگانی که تمام سرمایه آن منحصرا تامین گردیده و سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مقدار اسمی سهام آنهاست. وتعداد سهامداران نباید از سه نفر کمتر باشد.عنوان شرکت سهامی باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت به طور روشن و خوانا قید شود

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در خرم آباد

1-حداقل 3نفر عضو به همراه 2 نفر بازرس(بازرسین نباید از اعضا باشند)

2-حداقل سرمایه 1000.000 ریال

3-حداقل 35درصد سرمایه نقدا پرداخت شود

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص  در خرم اباد

1-کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده همه اعضا و اعضای هیات مدیره و شرکا

2-اخذ و ارائه عدم سوء پیشینه کیفری برای همه اعضای شرکت

3-اخذ مجوزهای مورد نیاز در صورت مجوزی بودن موضوع

4-امضای اقرارنامه توسط همه اعضای شرکت

5-دوبرگ صورتجلسه اولین جلسه هیات مدیره و صورتجلسه مجمع موسسین

6-دو نسخه شرکتنامه، تقاضانامه، اساسنامه شرکت که به امضای همه اعضای شرکت رسیده باشد

شرکت با مسئولیت محدود :شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهامی یا قطعات سهام تقسیم شده باشد،فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است .در نام شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود  )قید شود.

 شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم آباد

1-وجود حداقل 2 نفر عضو

2- مبلغ 100.000تومان سرمایه اولیه

3-تعهد با پرداخت کل سرمایه

مدارک ثبت شرکت در خرم آباد با مسئولیت محدود

1-تصویر شناسنامه و کارت ملی سایر اعضا

2-اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تهیه شده از مراکز پلیس + 10

3- اقرارنامه امضا شده

4-دریافت مجوز در صورت نیاز انتخاب موضوع نیازمند به اخذ مجوز

 

با سپاس از همراهی شما عزیزان

ثبت شرکت در ایران