ثبت شرکت در اراک

شهرستان اراک مرکز استان مرکزی، یکی از کلان شهرهای کشورمان است که جمعیت انبوهی را نیز در خود جای داده است ، بطوریکه بنا بر آمارها هجدهمین شهر پر جمعیت کشور می باشد .
این شهر به دلیل دارا بودن مراکز صنعتی بسیار مهم و مادر و تأمین بخش وسیعی از انرژی کشور به پایتخت صنعتی ایران معروف است و یکی از چهار قطب اصلی صنعت کشور می باشد.
این شهرستان مراکز صنعتی بسیاری از جمله :
بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده آلومینیوم کشور، بزرگ‌ترین ماشین‌سازی کشور، بزرگ‌ترین واگن‌سازی و لوکوموتیوسازی خاورمیانه، بزرگ‌ترین کمباین‌سازی خاورمیانه، بزرگ‌ترین تولیدکننده ماشین‌آلات سنگین در خاورمیانه، بزرگ‌ترین تولیدکننده جرثقیل در خاورمیانه، بزرگ‌ترین تولیدکننده بنزین کشور و بزرگ‌ترین صنایع معدنی کشور را در خود جای داده است و به همین دلیل علاوه بر تامین نیازهای داخلی ،بخش وسیعی از تولیدات صنعتی این شهرستان به سایر کشورها صادر می گردد.
این شهر با توجه به این پتانسیل ها و امکانات ،بازار مناسبی برای ایجاد کسب و کارهای جدید و گسترش فعالیت های قدیمی دارد و افراد بسیاری در این شهرستان به فعالیت های متفاوت مشغول هستند .
در صورتی که مایل هستید در این کلان شهر اقدام به ثبت شرکت نمایید باید بدانید که ثبت شرکت و اداره قانونی آن در تمام کشور مطابق با قوانین تجارت انجام می گیرد.
بنا بر قوانین تجارت هفت نوع قالب تجاری در سراسر ایران قابل ثبت می باشد که عبارتند از :
شرکت سهامی. (شامل شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص)
شرکت با مسئولیت محدود.
شرکت تضامنی.
شرکت مختلط غیر سهامی.
شرکت مختلط سهامی.
شرکت نسبی.
شرکت تعاونی تولید و مصرف.
که در این شهرستان نیز مانند بسیاری از دیگر شهرهای کشورمان دو قالب سهامی خاص و مسئولیت محدود دارای رتبه ثبت بالاتری هستند .
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اراک عبارتند از :
1-ارائه کپی از مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی اعضای هیات مدیره و شرکاء در صورتی که شرکت سهامی خاص باشد ارائه مدارک فوق برای هیئت مدیره، سهامداران و بازرسین نیز لازم است .
2- درخواست صدور گواهی عدم سوء پیشینه برای اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل و بازرسین از مراکز پلیس +10.
3- کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت مجوزی بودن موضوع فعالیت شرکت.
4- دریافت و ارائه گواهی بانک خطاب به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری اراک که گواهی نماید، حداقل 35% سرمایه اولیه شرکت در حساب افتتاح شده شرکت در شرف تاسیس واریز گردیده است.( که البته این قانون مربوط به شرکت های سهامی خاص می باشد. )
چگونگی ثبت شرکت در اراک :
ثبت شرکت در استان مرکزی و شهرستان اراک مانند سایر شهرها از طریق اینترنت و مراجعه به سامانه معرفی شده از سوی اداره ثبت شرکت ها امکان پذیر است و نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد. برای اینکار کافیست پس از مراجعه به این سامانه فرم تقاضانامه را تکمیل نمایید و اسناد و مدارک لازم را بارگذاری نمایید ،سپس در صورت پذیرش درخواست نسبت به ارسال مدارک از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها اقدام نمایید.

ثبت شرکت در ایران