ثبت شرکت در استان اردبیل

شهر اردبیل یکی از شهرهای تاریخی ایران و مرکز استانی با همین نام است، این شهر در گذشته ( ارتاویل ) به معنای شهر مقدس نامیده می شده است، چراکه پیامبر ایرانی زرتشت در این شهر بدنیا آمده و کتاب مقدس خود را نیز در کوه سبلان نوشته است. همچینین این شهر در گذشته به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم نیز از اهمیت ویژه ایی برخوردار بوده است.
استان اردبیل در حال حاضر مساحتی در حدود 17800 کیلومتر مربع دارد و از شمال با كشور جمهوري آذربايجان مرز مشترك دارد و از شرق با استان گيلان ، از غرب با استان آذربايجان شرقي و از جنوب با استان زنجان همسایه است. استان اردبیل دارای 10 شهرستان شامل اردبیل، بیله سوار، پارس آباد، خلخال، کوثر، گرمی، مشکین شهر، نمین، نیر و سرعین می باشد و همچنین این استان دارای دارای 22 شهر، 25 بخش و 66 دهستان می باشد. و از لحاظ جمعیتی هفدهمین استان کشور است.
در رابطه با صنایع و ویژگی های این استان باید اشاره نمود که استان اردبیل با توجه به دارا بودن مناطقی همچون ییلاق های دامنه سبلان،دشت های مغان و مشکین شهر یکی از مستعد ترین مناطق کشاورزی و دامپروری کشور می باشد. از نظر سایر صنایع نیز در حال حاضر هشت شهرک صنعتی و کارخانه های بزرگ نساجی و سیمان، ذوب‌آهن در این استان فعال می باشند . از مهمترین کارخانه های فعال در این استان می توان به کارخانه‌های چرم مغان، کارخانه شیمیایی آراز، هکارخانه کبریت‌سازی مشگین شهر، کارخانه سیمان، کشتارگاه صنعتی آرتا، ویل تایر، نئوپان خلخال، شیرخشک مغان، کارخانه‌های لبنیاتی و پنیر سازی و … اشاره نمود.


همچنین علاوه بر موارد فوق صنایع دستی نیز سهم بسزایی در رونق اقتصادی این استان دارد صنایعی از قبیل : بافت گلیم، جاجیم، شال، زیرانداز، قالیچه قوبای خلخال، قالی‌بافی، قلاب‌بافی، فرش، خورجین و نیز معرق‌کاری، منبت و خراطی، مصنوعات چرمی و وَرنی و…

با توجه به پتانسیل های موجود در این استان(صنایع کشاورزی و دامداری ،موقعیت جغرافیایی مناسب ،صنایع و کارخانه های فعال ،جاذبه های گردشگری و…..) می توان این استان را یکی از استان های مناسب برای راه اندازیه کسب و کار و ثبت شرکت دانست ،در این استان تمامی شرکت های تابع قوانین تجارت قابل ثبت می باشند . برای ثبت شرکت در اردبیل می توان از همان شهر از طریق اداره ثبت آن شهر که شعبه ای از اداره ثبت شرکتهای کل کشور می باشد اقدام نمود .
البته با توجه به اینکه امروزه روال ثبت کردن شرکت متفاوت شده است ،می توانید از طریق اینترنت و با مراجعه به سامانه http://irsherkat.ssaa.ir شخصا شرکت خود را بدون مراجعه نیاز به مراجعه حضوری به ثبت برسانید و پس از تکمیل مراحل ثبت نسبت به ارسال مدارک از طریق پست اقدام نمایید.
در استان اردبیل نیز در میان تمامی قالب های قابل ثبت دو قالب تجاری سهامی خاص و مسئولیت محدود دارای رواج بیشتری می باشند که در ادامه به مدارک مورد نیاز جهت ثبت این دو شرکت اشاره می نماییم :

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص

-دریافت گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از مراکز پلیس+10
-تصویر شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضاء
-ارائه‌ی گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه
-دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت سهامی خاص
-دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص
-دو نسخه صورت‌جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسان
-دو نسخه صورت‌جلسه‌ی هیئت‌مدیره
-اقرارنامه امضا شده
-اصل وکالتنامه وکیل دادگستری (در صورتیکه کارها توسط وکیل انجم می گیرد)
-اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود

-کپی کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضاء
-ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
– دو برگ تقاضانامه ثبت با مسئولیت محدود
-دو برگ اظهارنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
-دو جلد اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود
-ارائه دو برگ صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره که به امضای هیئت مدیره و بازرسین رسیده باشد.
-امضای اقرار نامه
-اصل وکالتنامه وکیل دادگستری (در صورتیکه کارها توسط وکیل انجم می گیرد)
-اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.

ثبت شرکت در ایران