ثبت شرکت در استان تهران

کلان شهر تهران ،پایتخت کشور عزیزمان با جمعیت 8693706 پر جمعیت ترین شهر کشور می باشد. در سطح جهانی نیز این شهر از نظر جمعیت در رتبه بیست و چهارم قرار گرفته است . تهران از نظر وسعت نیز سومین شهر بزرگ خاورمیانه می باشد. شهر تهران از زمان قاجاریان به عنوان پایتخت انتخاب گردید و به همین دلیل آثار تاریهی ارزشمندی را در خود جای داده است.
استان تهران دارای پانزده شهرستان می باشد که عبارتند از: ( اسلامشهر ، پاکدشت ، پردیس ، دماوند ، رباط کریم ، شهریار ، ری ، شمیرانات ، قدس ، قرچک ، ملارد ، ورامین ، پیشوا ، بهرستان ، فیروزکوه ، …)
این شهر از شمال با استان مازندران و از جنوب با شهرستان قم از غرب با استان قزوین و از شرق با استان سمنان همجوار است و بجز 15 شهرستانی که بدان اشاره گردید دارای 27 بخش، 38 شهر، 71 دهستان و 2578 روستا می باشد .
هر روزه در شهر تهران و شهرستان های آن کسب و کارهای بیشماری راه اندازی می شود و شرکت های بیشماری با اهداف گوناگون به ثبت می رسند ،مرجع ثبت شرکت در شهر تهران و شهرستان های مربوطه عبارت است از؛ اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری واقع در تهران و سایر مراجع ثبت شرکت در دیگر شهرستان های تهران که شامل موارد زیر می شود:
مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری قدس، پیشوا، پردیس، دماوند، رباط کریم، رودهن، پاکدشت ، قرچک، شهریار، فیروزکوه و ورامین.

انواع ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران تابع قوانین تجارت می باشد و شما می توانید با توجه به نوع فعالیت، اهداف شرکت ،روابط شرکاء و بسیاری عوامل دیگر شرکت خود را در یکی از هفت قالب قابل ثبت در ایران به ثبت برسانید.
طبق ماده ی 20 قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران ، شرکت های تجاری بر 7 قسم است که مسلما ثبت کردن شرکت در شهر تهران نیز مشمول همین قانون می باشد:
-شرکت سهامی-شرکت با مسئولیت محدود -شرکت تضامنی -شرکت مختلط غیر سهامی-شرکت مختلط سهامی -شرکت نسبی -شرکت تعاونی تولید و مصرف
در این میان شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص نسبت به سایر قالب ها در شهر تهران نیز دارای مخاطب و تقاضای ثبت بیشتری می باشد.

ثبت شرکت در تهران

مدارک ثبت می تواند با توجه به قالب منتخب شما کمی متفاوت باشد لکن مدارک مورد نیاز جهت ثبت کردن شرکت به طور کلی و معمول به شرح ذیل می باشد:
1-تهیه و ارائه اساسنامه تنظیم شده شرکت
2-ارائه شرکتنامه برای شرکت های مسئولیت محدود و یا تضامنی .
3- پذیره نویسی سهام برای شرکت های سهامی عام
4-ارائه مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه برای تمامی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت
5- ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل
6-ارائه مدارک تحصیلی مرتبط با رشته و نوع فعالیت جهت ثبت کردن شرکت های تخصصی
7- ارائه مدارک مهندسی جهت ثبت کردن شرکت های مهندسی
8- گواهی واریز حداقل 35% سرمایه اولیه برای شرکت های سهامی خاص
9- اخذ مجوزهای لازم از سازمان مربوطه در صورت نیاز و مجوزی بودن موضوع فعالیت شرکت

ثبت شرکت در ایران