ثبت شرکت در استان سمنان

استان سمنان با مساحت ۹۶۰۰۰ کيلومترمربع، ششمين استان پهناور کشور عزیزمان ایران است که در دامنه های جنوبی سلسله جبال البرز واقع گردیده است . این استان هم‌اکنون دارای ۸ شهرستان، ۲۰ شهر، ۱۵ بخش و ۳۱ دهستان است.
شهرستانهای این استان عبارتند از: ۱- سمنان ۲ – شاهرود ۳- دامغان ۴ – گرمسار ۵ – سنگسر ۶- سرخه ۷- میامی ۸- آرادان می‌باشد.
این استان دارای طبیعت زیبا و جاذبه های توریستی بیشماری است .همچنین استان سمنان از نظر صنعتی نیز دارای اهمیت بسیاری است و 11 شهرک صنعتی فعال را در خود جای داده است و در زمینه تولید نمک ، گج، و سولفات سدیم مقام اول را در کشور به خود اختصاص داده است .

sabt sherkat dar semnan
این استان پهناور و زیبا با توجه به پتانسیل های موجود ، محل مناسبی جهت سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار می باشد ،جهت این امر ثبت شرکت می توانند نخستین گام باشد ،در ادامه این مطلب شرایط ثبت کردن شرکت در این استان را بررسی خواهیم نمود:
در استان سمنان انواع قالب های تجاری قابل ثبت در ایران را می توان به ثبت رسانید، لکن در این استان نیز دو قالب شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص دارای مخاطبین بیشتری می باشد که در ادامه به ارائه شرح مختصری از این دو قالب خواهیم پرداخت:

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در استان سمنان:

یکی از ساده ترین انواع شرکت قابل ثبت در ایران می باشد که بین دو نفر یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل می گردد و سرمایه اولیه آن در 1 میلیون ریال در نظر گرفته شده است و هر یک از شرکاء تنها به میزان سرمایه خود در مقابل دیون احتمالی شرکت مسئول می باشند و نه بیشتر.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در استان سمنان:

1-فتوکپی برابر اصل شده از مدارک شناسایی شرکاء.
2- ارائه دو نسخه اساسنامه‌ی شرکت با مسئولیت محدود (لازم است تمامی صفهات به امضاء شرکاء رسیده باشد.)
3-ارائه دو نسخه امضا شده تقاضا نامه شرکت در استان سمنان
4- ارائه دو نسخه امضا شده شرکت نامه در استان سمنان
5-ارائه گواهی عدم صو پیشینه برای تمام اعضای شرکت
6- ارائه مجوز در صورت مجورزی بودن موضوع فعالیت
7- ارائه وکالت نامه در صورتی که کارها توسط وکیل انجام می گیرد.

ثبت شرکت سهامی خاص در استان سمنان:

در این نوع شرکت سرمایه به قطعات کوچکی به نام سهام تقسیم شده است و شرکاء می توانند اقدام به خریداری هر مقدار سهام نمایند . سهامداران دراین نوع شرکت عبارتند از؛ 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس که یکی بازرس اصلی و دیگری بازرس البدل می باشد. مسئولیت شرکاء در مقابل دیون احتمالی به میزان سهام آنها در شرکت می باشد.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در استان سمنان

1-فتوکپی برابر اصل شده از مدارک هویتی اعضا ی سهامدار و هیئت مدیره
2-ارائه گواهی عدم سو پیشینه اعضای هئیت مدیره و همچینی بازرسان شرکت
3-ارائه‌ی گواهی بانکی مبنی بر تایید واریز 35 درصد سرمایه در یک حساب غیر قابل برداشت از شرکت در حال تاسیس .
4-دو برگ امضاء شده از اظهارنامه شرکت
5-دو نسخه امضاء شده از اساسنامه شرکت
6- ارائه مجوز در صورت مجورزی بودن موضوع فعالیت
7- ارائه وکالت نامه در صورتی که کارها توسط وکیل انجام می گیرد.

مراحل ثبت شرکت در استان سمنان:

چنانچه اشاره گردید ،مراحل و قوانین ثبت شرکت در این استان تابع قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران می باشد که در گذشته به مانند سایر نقاط ایران به صورت سنتی انجام می گرفت و نیازمند مراجعه حضوری متقاضیان بود، لکن اکنون این امر به صورت اینترنتی وبدون نیاز به مراجعه حضوری قابل انجام است ،که مراحل آن به شرح ذیل می باشد:
– در ابتدا جهت راه اندازیه یک شرکت لازم است موضوع فعالیت خود را تایین نمایید،شریک یا شرکاء مناسب انتخاب نموده و وظایف و مسئولیت ها را تایین کنید.

ثبت شرکت

-پس از انتخاب شرکاء ، تایین نقش ها در شرکت ،تصمیم گیری در رابطه با سرمایه اولیه ،نوع قالب ثبتی ،موضوع فعالیت و …. می توانید از طریق سامانه ایی که از سوی اداره ثبت احوال جهت ثبت کردن شرکت معرفی گردیده است به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir/ مراجعه نمایید و مراحل ثبت را مرحله به مرحله در این سامانه به انجام برسانید .در نخستین گام لازم است تعداد اعضای شرکت و سهام داران درج نمایید ،سپس وارد مرحله بعدی شوید.
-در این مرحله نام و نوع قالب شرکت را وارد خواهید نمود .برای انتخاب نام لازم است پنج نام را که با رعایت قوانین انتخاب نموده اید وارد نمایید تا یکی از آنها انتخاب گردد.
– گام بعدی اعلام نوع فعالیت و مدت زمان فعالیت شرکت می باشد که می تواند با توجه به نوع فعالیت شما کوتاه مدت یا دائمی معرفی شود .
-در این مرحله محل فعالیت شرکت را معرفی خواهید نمود ،توجه داشته باشید که تمامی مدارک و بسته های پستی شما از سوی اداره ثبت احوال به این ادرس قرستاده خواهد شد ،البته در نخستین گام برخی افراد منزل یا محل سکونت خود را به عنوان محل فعالیت معرفی می نمایند که در مرحله ثبت کردن شرکت با مشکلی مواجه نخواهند شد.لکن در مراحلی بعدی ممکن است تهیه محل فعالیت لازم باشد.
-سپس میزان سرمایه اولیه اعلام می گردد و وارد مرحله بعد خواهید شد.
-در صفحه ایی که در پیش رو دارید اسامی تمام شرکا و مشخصات کامل از جمله اطلاعات شناسنامه و همچنین ادرس پستی و شماره تماس را وارد نمایید .
– در این مرحله میزان سهام نقدی یا غیر نقدی هر یک از شرکاء اعلام خواهد گردید.
-در صورتی که شرکت دارای شعبه می باشد می بایست در این مرحله نام و محل آن در فرم بارگذاری گردد و همچنین سال مالی تایین شود.
-در این مرحله تصویر برابر با اصل از اساسنامه را در سایت اداره ثبت شرکتها بارگذاری نمایید .
– پس از تایید مدارک به شما شماره ثبتی اختصاص داده می شود و پس از ورود اطلاعات نهایی سامانه تایید پذیرش را نمایان می نماید که با کلیک بر آن مراحل ثبت اینترنتی شرکت در سامانه پایان یافته است .اطلاعات شما توسط کارشناسان ثبت بررسی خواهد شد و در صورت عدم وجود مشکل یا نقص می بایست نسبت به ارسال مدارک از طریق پست اقدام نمایید.
مدارک جهت ثبت شرکت در قالب های متفاوت می تواند اندکی متفاوت باشد لکن به طور کلی ،مدارکی که لازم است به اداره ثبت ارسال گردد عبارتند از :
_ اساسنامه شرکت.
_ کپی اسناد شناسایی برابر با اصل شده کلیه شرکاء.
_ ارایه گواهی عدم سوء پیشینه.
_ مجوز ثبت کردن شرکت در صورت نیاز به مجوز
در انتها نیز پس از تایید تمام مراحل و دریافت شماره ثبت لازم است آگهی ثبت شرکت خود را در یکی از روزنامه های رسمی به چاپ برسانید در این آگهی باید نام و نوع شرکت و اطلاعات شرکت ثبت شده ذکر گردد.
اکنون شرکت شما در استان سمنان رسما به ثبت رسیده است و می توانید جهت دریافت کد اقتصادی و شروع فعالیت اقدام نمایید .
با آرزوی موفقیت برای شما همراه گرامی.

ثبت شرکت در ایران