ثبت شرکت در استان قم

شهر قم یکی از بزرگترین شهرهای ایران و مرکز استان قم می باشد ،این شهر که در فاصله نزدیکی از شهر تهران واقع گردیده است ،یکی از مهمترین شهرهای زیارتی ایران است و شیعیان بسیاری از داخل و خارج کشور جهت زیارت مرقد مطهر حضرت معصومه و مسجد جمکران به این شهر سفر ر می نمایند بنابراین صنعت توریست یکی از پایه های اقتصادی این شهر به شمار می رود ،همچنین این شهر به لطف هنرمندان چیره دست ،هنر فرش سهم قابل توجهی در تولید و ارائه داخلی و خارجی فرش ابریشم دارد.
وجود دانشگاههای دینی و حوزه های علمیه متعدد قم را به عنوان یکی از مهمترین شهرهای علمی، مذهبی ایران و حتی جهان اسلام مطرح نموده است که طلاب و مشتاقان علوم دینی بسیاری را جهت کسب علم به این شهر جذب نموده است.
همچنین منطقه آزاد سافچگان که در این استان واقع گردیده است، یکی از مهمترین مناطق آزاد ایران می باشد ،که خود تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی این استان داشته است.

ثبت شرکت در قم
بنا به تمامی دلایلی در این مطلب به مرور آن پرداختیم ثبت شرکت و راه اندازیه کسب و کارهای جدید در استان قم دارای مخاطب بسیاری می باشد، که در ادامه این مطلب می توانید با شرایط ثبت شرکت در این استان آشنا شوید:
در استان قم می توانید انواع شرکت های تجاری موجود در قانون تجارت را به ثبت برسانید که این انتخاب با توجه به روابط شرکاء ، موضوع نوع فعالیت شرکت ، اهداف و اولویت ها و …….انجام می شود، لکن در این استان نیز ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص دارای مخاطب بیشتری است ،در رابطه با ثبت شرکت در این استان نیز باید بدانید که تمامی شهر های اصلی این استان دارای اداره ثبت می باشند، لکن امروزه با توجه به تغییر در روش ثبت کردن شرکت شما نیاز به مراجعه حضوری به این ادارات نخواهید داشت و تنها می توانید از طریق مراجعه به سامانه http://irsherkat.ssaa.ir و دنبال کردن مراحل اینترنتی ثبت شرکت ،شرکت خود را به ثبت برسانید و سپس مدارک مرود نیاز را برای اداره مربوطه پست نمایید.
در ادامه مدارک مورد نیاز جهت ثبت دو شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود بررسی خواهد شد:

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در استان قم

۱- دو برگ از تقاضانامه شرکت که به امضای شرکا رسیده باشد.
۲- دو برگ شرکتنامه شرکت که به امضای شرکا رسیده باشد
۳- دو نسخه اساسنامه شرکت که به امضای شرکا رسیده باشد.
۴- کپی برابر اصل اسناد هویتی کلیه شرکاء(شناسنامه و کارت ملی).

ثبت شرکت
۵- ارائه گواهی عدم سوء پیشینه اعضاء هیئت مدیره.
۶- اصل مجوز صادره از مرجع ذی صلاح در صورت مجوزی بودن موضوع فعالیت شرکت.
۷-ارائه دو نسخه امضاء شده از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت و صورتجلسه هیئت مدیره.
۸- ارائه وکالتنامه وکیل در صورتی که کارها توسط وکیل انجام می شود.
۹-ارائه تعهد نامه کلیه اعضاء هیئت مدیره مبنی بر نداشتن سوء پیشینه کیفری و نداشتن محدودیت های قانونی برای عضویت در هیئت مدیره و قبول سمت.

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در استان قم

۱- دو برگ اظهارنامه شرکت که به امضای شرکا رسیده باشد
۲- دو نسخه اساسنامه شرکت که به امضای شرکا رسیده باشد .
۳- کپی برابر اصل اسناد هویتی کلیه شرکاء(شناسنامه و کارت ملی).
4- ارائه گواهی عدم سوء پیشینه اعضاء هیئت مدیره.
۶- اصل مجوز صادره از مرجع ذی صلاح در صورت مجوزی بودن موضوع فعالیت شرکت.
۷-ارائه دو نسخه امضاء شده از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت و صورتجلسه هیئت مدیره.
۸- ارائه وکالتنامه وکیل در صورتی که کارها توسط وکیل انجام می شود.
۹-ارائه تعهد نامه کلیه اعضاء هیئت مدیره مبنی بر نداشتن سوء پیشینه کیفری و نداشتن محدودیت های قانونی برای عضویت در هیئت مدیره و قبول سمت و تصدی سمت بازرسین شرکت.

ثبت شرکت در ایران