ثبت شرکت در استان گلستان

استان گلستان یکی از استان های سرسبز و زیبای شمال کشورمان به مرکزیت شهرستان گرگان می باشد. این استان تا سال ۱۳۷۶ بخشی از استان مازندران بوده است ، اما از این تاریخ به عنوان استانی مستقل بنام گلستان معرفی گردید.
این استان مانند سایر مناطق شمالی کشورمان منطقه ایی بسیار سر سبز و حاصلخیز است که زیبایی و آب و هوای مطلوب آن مسافرین بسیاری را به سفر به این مکان ترغیب می کند و حضور توریست های داخلی و خارجی در این استان عامل رونق بازار و ایجاد کسب و کار های بسیاری شده است .
همچنین با توجه به همین آب و هوا ،افراد بسیاری به کشاورزی و پروش ماهی و مرغ ماکیان در این استان مشغول هستند ،از نظر کشاورزی ،این استان بیش از 40 درصد دانه های روغنی مورد نیاز کشور را تامین می نماید .همچنین دارای محصولاتی از قبیل برنج ، سویا ، سبزی ها ، زیتون ، بادام زمینی و…… می باشد.

ثبت شرکت در گلستان

صنایع دستی این استان نیز عبارتند از ابریشم بافی ، سبد و جاجیم بافی .
در صورتیکه به راه اندازیه کسب و کار در این استان می اندیشید، باید بدانید که توسط بخش دولتی به دنبال برخی از برنامه های توسعه این استان برای ثبت شرکت امتیازاتی در نظر گرفته شده است؛ بطور مثال امکان استفاده آسانتر از تسهیلات بانکی و مالی ،در نظر گرفتن امکان تبلیغات گسترده و معافیت های مالیاتی و دارایی برای برخی از فعالیت هاو……

در استان گلستان انواع شرکت های تجاری ذیل با رعایت قوانین قابل ثبت می باشد ؛

1)شرکت سهامی
2)شرکت با مسئولیت محدود
3)شرکت تضامنی
4)شرکت مختلط غیر سهامی
5)شرکت مختلط سهامی
6)شرکت نسبی
7)شرکت تعاونی تولید و مصرف
البته لازم به ذکر است که قوانین تجارت و ثبت شرکت ها برای تمام شهرهای ایران یکسان است .(تنها در بخش هزینه های ثبت کردن شرکت در پایتخت و شهرهای بزرگ با شهر های کوچک تر اندکی متفاوت است. )(در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی نیز تجارت و فعالیت اقتصادی متفاوت است .)

 

ثبت شرکت
راه اندازی هر یک از این شرکت ها نیازمند تهیه مدارک خاص خود و طی مراحل قانونی می باشد، که در مطالب پیشین به دفعات به آن اشاره گردیده است. لکن در رابطه با ثبت کردن شرکت در این استان باید بدانید که پروسه ثبت کردن شرکت اکنون به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام می گیرد، لذا برای انجام این کار کافی است کمی اطلاعات خود را در رابطه به قوانین تجارت و امور ثبتی افزایش دهید و با مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir مراحل ثبتی را مرحله به مرحله دنبال نمایید و پس از طی مراحل اینترنتی ثبت شماره پیگیری به شما اختصاص داده می شود، که از این طریق می توانید درخواست خود را پیگیری نمایید. همچنین کلیه اطلاعات مربوط به چگونگی تنظیم درخواست ها و مدارک مورد لزوم بخشنامه ها و شیوه نامه های اجرایی ثبت شرکتها در استان گلستان و اطلاع رسانی های آتی نیز در همین سامانه انجام خواهد شد.

ثبت شرکت در گلستان
پس از انجام مراحل اینترنتی و تایید اداره ثبت لازم است مدارک مورد نیاز را به اداره ثبت و احوال پست نمایید .
پس از این طی این مرحله شرکت شما به طور قانونی در استان گلستان به ثبت رسیده است و تنها لازم است جهت آگاهی عموم از مشخصات شرکت به ثبت رسیده ،به انتشار آگهی ثبت کردن شرکت در روزنامه های رسمی کثیر الانتشار اقدام نمایید.
در یافت کد اقتصادی نیز پس از مدتی از زمان ثبت لازم می باشد که با مراجعه به ادارات دارایی این استان می توانید پرونده مالیاتی خود را تشکیل نمایید و پس از طی مراحل قانونی کد اقتصادی نیز دریافت نمایید.
البته بدیهی است که در صورت تمایل می توانید انجام امور ثبت شرکت در گلستان به طور کامل را به وکلا یه شرکت های ثبتی فعال در این استان بسپارید.

ثبت شرکت در ایران