ثبت شرکت در استرالیا

کشور استرالیا اصلی ترین خشکی قاره اقیانوسیه (کوچکترین قاره کره زمین) می باشد. این کشور زیبا با مساحت ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلو متر مربع، ششمین کشور پهناور دنیا محسوب می گردد. زبان اصلی این کشور انگلیسی است و پایتخت آن شهر کانبراست و سیدنی و ملبورن نیز از بزرگترین شهر های این کشور می باشد.

کشور استرالیا، کشوری توسعه یافته و ثروتمند می باشد که با تکیه بر صنایع مادر مانند کشاورزی و دامپروری و صادرات گسترده آن به سایر کشورها توانسته است به رشد اقتصادی مطلوبی دست یابد. در ضمن این کشور از منابع طبیعی بسیاری از قبیل آهن، طلا و انرژی و گاز مایع و زغال سنگ نیز برخوردار می باشد.
این کشور در سال ۲۰۰۶ از نظر شاخص توسعه انسانی، در جایگاه سومین کشور توسعه یافته دنیا قرار گرفت.

بطور کلی می توان گفت کشور استرالیا به عنوان کشوری ثروتمند و با طبیعتی غنی و زیبا، فرهنگی غیر نژاد پرستانه و سیاست های تشویقی برای جذب سرمایه گذارن خارجی مقصد بسیار مناسبی برای انواع مهاجرت افراد از سراسر دنیا به حساب می آید و یکی از مهمترین روش های دریافت اقامت این کشور راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در استرالیا است، در ادامه به شرح چگونگی ثبت شرکت در این کشور خواهیم پرداخت، در مطالعه این مطلب با ما همراه باشید :

توجه داشته باشید که مهمترین نکته در رابطه با ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در استرالیا این نکته است که در ابتدا متقاضی اثبات نماید که در کشور خود صاحب کسب و کار موفقی بوده است و به دنبال توسعه بین اللملی ،کسب و کار خود را به استرالیا منتقل می نماید.

بنابراین ارائه یک بیزینس پلن شامل؛ سوابق کاری ، طرح ها و برنامه ها و کلیت فعالیتی که متقاضی می خواهد در استرالیا راه اندازی نماید لازم است.

این طرح جهت بررسی و تأیید در اختیار اتاق بازرگانی و بخش جذب سرمایه گذاری استرالیا قرار خواهد گرفت. در واقع با این طرح متقاضی دولت استرالیا را مجاب می نماید که این کسب و کار برای کشور استرالیا مفید و سود آور خواهد بود. جهت ثبت شرکت در استرالیا دریافت تاییده از مراکز فوق الزامی است.

توجه داشته باشید که جهت ثبت شرکت و دریافت اقامت استرالیا ارائه مدارک زبان الزامی نیست، لکن افراد زیر 55 سال دارای امتیاز بهتری در این زمینه می باشند.

علاوه بر طرحی که بدان اشاره گردید، ارائه مدارک مبنی بر صلاحیت و تمکن مالی مدیر معرفی شده نیز لازم است. پس از دریافت موافقت های اولیه از کشور استرالیا می توانید با توجه به قوانین برای کسب و کار خود نامی انتخاب نمایید و آدرسی را برای فعالیت خود در این کشور معرفی نموده و مشخصات خانواده را نیز به همراه اسناد هویتی آنان جهت صدور اقامت موقت ارائه نمایید.

برای تمامی شرکت های ثبت شده در این کشور یک کد شناسایی یازده رقمی صادر می گردد که در آینده تمامی اسناد و فاکتورها و تمام های گواهی های صادره با این شماره انجام خواهد شد.

سپس در صورت موافقت های اولیه برای مجموعه خود با توجه به قوانین نامی انتخاب می نمایید. توجه داشته باشید که در مدتی که شرکت به ثبت می رسد و اقامت موقت صادر می گردد، می بایست دو نفر در استخدام شرکت باشند که بیمه، حقوق و مالیات آنان لحاظ گردد و همچنین موجودی حساب شرکت نیز در این دوران کمتر از 300 هزار دلار استرالیا نباشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در استرالیا

1-ارائه اصل و ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی و سند ازدواج و…
2-ارائه اصل ترجمه مدارک مالی از اسناد تأیید کننده نامه تمکن مالی از بانک.
3-ارائه اصل و ترجمه مدارک شغلی در کشور مبداء که ثابت نماید فعالین ما در حداقل در چهار سال گذشته 400 دلار استرالیا ارزش داشته است.

چنانچه اشاره گردید مهمترین گام در دریافت اقامت استرالیا و ثبت شرکت در این کشور تهیه و ارائه یک بیزینس پلن کامل و جامع می باشد. همچنین مدارکی که در بالا اشاره گردید نیز می بایست تکمیل گردد.

ثبت شرکت در ایران