ثبت شرکت در اهواز

اهواز به عنوان مرکز استان خوزستان با مساحت 18650 هکتار از نظر وسعت چهارمین شهر کشور  و از نظر جمعیت  هفتمین شهر پر جمعیت ایران می باشد.

این شهرستان یکی از کلان شهر ها و از مهمترین مناطق نفت خیز کشورمان در منطقه جنوب غربی ایران در کرانه خلیج فارس است که پیشینه تاریخی کهنی دارد.

به همین دلیل و با توجه به اهمیت این شهر غنی ،شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب که بزرگترین تولید کننده نفت ایران بشمار می آید ،در این شهر واقع گردیده است و فعالیت می نماید. همچنین  شرکت حفاری ایران نیز در این شهر فعال می باشد .

این شهرستان علاوه بر برخورداری از ثروت نفت و صنایع و شرکت های مربوطه ،مراکز صنعتی حائز اهمیت دیگری را نیز در خود جای داده است، بطور مثال  شرکت فولاد خوزستان که یک از تولید کنندگان بزرگ فولاد خام در ایران می باشد، در این شهرستان واقع گردیده است. علاوه بر این کارخانه بزرگ، این شهرستان دارای تعداد بسیاری کارخانه مادر و واحد های تولیدی مهم کشور نیز می باشد .

یکی دیگر از مشخصات خاص این شهرستان عبور رودخانه پر آب کارون از داخل شهر می باشد که این شهرستان را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم نموده است .

از سویی دیگر این شهرستان با توجه به موقعیت جغرافیایی خود محور ترانزیت مهمی برای ارتباط راه های زمینی ، ریلی و هوایی با سایر نقاط کشور مانند بنادر آبادان ، بندر امام خمینی ، ماهشهر و خرمشهر است.

وجود بازارهای مرزی شلمچه و چزانه در نزدیکی این شهر نیز باعث حضور گردشگران بسیاری در این شهر شده است .

با توجه به امتیازاتی که برای شهر اهواز برشمردیم واضح است که سرمایه گذاران بسیاری در بخش داخلی و خارجی مایل به راه اندازیه کسب و کار و ثبت شرکت در این منطقه هستند ،در صورتی که مایل هستید با شرایط ثبت شرکت در این شهرستان آشنا شوید در مطالعه این مطلب با ما همراه باشید:

جهت ثبت شرکت در اهواز می بایست روال عادی و قانونیه ثبت شرکت، مانند سایر نقاط کشور طی شود ،در این شهرستان نیز مانند بسیاری از شهرهای ایران اداره ثبت شرکت ها دارای شعبه و اداره می باشد لیکن جهت ثبت شرکت نیازی به مراجعه حضوری به این اداره نمی باشد و در حال حاضر امکان ثبت شرکت از طریق اینترنت و بدون نیاز به مراجعه حضوری وجود دارد (جهت آشنایی با ثبت اینترنتی شرکت می توانید مطلب مربوط به راهنمای ثبت اینترنتی شرکت را در همین سامانه مطالعه نمایید).

جهت فعالیت در موضوعات مختلف و با توجه به روابط شرکاء و بسیاری عوامل دیگر متقاضیان ثبت شرکت می توانند مطابق قانون تجارت 7 نوع  تجاری را با خصوصیات متفاوت به ثبت برسانند ، این قالب ها عبارتند از ؛ شرکت سهامی. (شامل شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص)- شرکت با مسئولیت محدود- شرکت تضامنی- شرکت مختلط غیر سهامی- شرکت مختلط سهامی- شرکت نسبی- شرکت تعاونی تولید و مصرف. که البته رایج ترین این قالبها شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود می باشد ،که ما در ادامه این مطلب نحوه ثبت و مدارک مورد نیاز ثبت این دو قالب را در شهر اهواز بررسی خواهیم نمود:

ثبت شرکت  (سهامی خاص) در شهرستان اهواز

شرکت سهامی خاص یکی از انواع شرکت سهامی است که تمام سرمایه ی آن  منحصرا توسط موسسین تامین می گردد  ،سرمایه در این نوع شرکت به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام، محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها می باشد. این شرکت حداقل با سه نفر شریک و دو نفر بازرس  و حداقل سرمایه یک میلیون ریال قابل ثبت است (حداقل 35 در صد سرمایه می بایست به نام شرکت جدید التاسیس در یکی از بانک های معتبر سپرده گردد.)

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز

1- فتوکپی کارت ملی و شناسنامه تمام اعضا شرکت

2-ارائه امضای اقرار نامه

3-اصل گواهی عدم سو پیشینه اعضا

4-در صورت مجوزی بودن موضوع شرکت اخذ مجوز

5-ارائه وکالتنامه در صورت که امور توسط وکیل انجام می گیرد.

ثبت شرکت  (با مسئولیت محدود) در شهرستان اهواز

شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دو شریک برای امور تجاری ثبت می گردد ،در این نوع شرکت سرمایه به سهام تقسیم نمی گردد و شرکاء هریک به میزان سرمایه خود در شرکت مسئولیت دارند و نه بیشتر. حداقل سرمایه اولیه جهت ثبت این نوع شرکت  یک میلیون ریال می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

1-فتوکپی شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضا

2-اصل گواهی عدم سو پیشینه تمام اعضا

3-ارائه امضای اقرار نامه

4-در صورت مجوز بودن نوع فعالیت شرکت ارائه مجوز

 

با سپاس از همراهی شما عزیزان

ثبت شرکت در ایران