ثبت شرکت در ایلام

استان ایلام یکی از استان های کشور عزیزمان ایران می باشد که از نظر جغرافیایی از جنوب با استان خوزستان از شرق با استان لرستان و از شمال با استان کرمانشاه همسایه است و در ناحیه ایی کوهستانی و نیمه گرم و در حصار ی از کوه ها و اتفاعات جنگلی واقع شده است و دارای اب و هوایی معتدل کوهستانی و بهاری می باشد ،مرکز این استان شهر ایلام می باشد مردم این منطقه با زبان لری و کردی ایلامی سخن می گویند .
این استان از نظر صنعتی یکی از پر اهمیت ترین مناطق کشور می باشد و واحد های تولیدی و کارخانه های بسیاری از قبیل (کارخانه سیمان ایلام، پالایشگاه گاز ایلام و پتروشیمی )در آن فعال می باشد ،همچنین این استان دارای مرز بین المللی با کشور عراق است.
با توجه به معرفی این استان و مزایای آن در صورتی که مایل به راه اندازیه کسب و کار در این استان می باشید در مطالعه مطلب فوق ما را همراهی نمایید .
جهت ثبت شرکت در ایلام ابتدا لازم است نسبت به مواردی از قبیل نوع شرکت ، نام شرکت ، سرمایه شرکت و اعضای شرکت تصمیم گیری نمایید .
پس از تصمیم گیری در رابطه با موارد فوق مانند سایر شهرها و شهرستان های ایران می توانید از طریق سامانه اداره ثبت اقدام به ثبت شرکت نمایید (جهت آشنایی با این امر می توانید مطلب مربوط به راهنمای ثبت اینترنتی شرکت را مطالعه نمایید) و پس از ثبت اینترنتی نسبت به ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتهاي ایلام اقدام نمایید در صورتی که مدارکی که ارسال شده نقصی نداشته باشد (در صورت وجود نقیصه لازم است نسبت به تکمیل آن اقدام نمایید) مراحل ثبت انجام شده است و در مرحله بعد اگهی روزنامه رسمی صورت می پذیرد.
رایج ترین قالب های قابل ثبت در ایران عبارتند از شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص که شرایط ثبت این دو شرکت را استان ایلام بررسی می نماییم:
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام
شرکت با مسئولیت محدود با دو نفر عضو قابل ثبت می باشد و حداقل سرمایه جهت تشکیل آن حداقل 1,000,000 ریال می باشد و سرمایه در آن به صورت سهام تقسیم نمی شود و مسئولیت شرکاء در مقابل دیون احتمالی شرکت به میزان سرمایه اولیه آنها می باشد .
مدارک لازم جهت ثبت شرکت محدود در ایلام
1-تایین و اعلام میزان سرمایه و درصد سهام و سمت ها .
2-اعلام کد پستی و آدرس دقیق محل فعالیت .
3-ارائه کپی کارت ملی و شناسنامه برابر اصل شده در دفترخانه اسناد رسمی
4-اخذ گواهی عدم سو پیشینه از پلیس +10 یا اداره آگاهی که برای کل اعضا مورد نیاز است .
ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام
شرکت سهامی با حداقل سرمایه 1,000,000 قابل ثبت می باشد وبا حداقل پنج نفر تشکیل می گردد که سه نفر سهامدار (می توانند خویشاوند باشند )دو نفر بازرس (نمی توانند خویشاوند باشند) این دو نفر سهامدار نیستند و وظیفه نظارت بر اسناد و صورتهای مالی شرکتها را بر عهده دارند.سهام در این شرکت به قطعات کوچکی تقسیم شده اند که در اصطلاح سهام نامیده می شود.
مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام
1-تایین و اعلام میزان سهام و درصد سهام و سمت ها .
2-اعلام کد پستی و آدرس دقیق محل فعالیت .
3-ارائه کپی کارت ملی و شناسنامه برابر اصل شده در دفترخانه اسناد رسمی
4-اخذ گواهی عدم سو پیشینه از پلیس +10 یا اداره آگاهی که برای کل اعضا مورد نیاز است
5-افتتاح حساب در بانک به نام شرکت در شرف تاسیس که اعضا باید 35 درصد سرمایه اولیه را واریز نمایند و گواهی بانکی دریافت نمایند

ثبت شرکت در ایران