ثبت شرکت در تبریز

کلان شهر تبریز یکی از مهمترین شهرهای ایران در منطقه آذربایجان و مرکز استان آذربایجان شرقی است، این شهر به عنوان قطب اقتصادی منطقهٔ آذربایجان ایران ، مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه می باشد و بطور کلی از شهرهای بسیار پر اهمیت کشور است، این شهر زیبا که در مناطق مرزی ایران واقع گردیده است، اهمیت بسیاری نیز در حفظ و حراست از مرزهای کشور دارد .
شهر تبریز در طول تاریخ سالها پایتخت ایران بوده است ،این شهر دارای مردمی با فرهنگ و پیشینه تاریخی بسیار غنی می باشد که به به زبان ترکی آذربایجانی با لهجهٔ تبریزی سخن می گویند و فرهنگ و ادب آنها در سراسر کشور زبانزد است. نوگرایی این مردم و استفاده از جدیدترین امکانات باعث شده است ،این شهر عنوان، (شهر اولین ها) را به خود اختصاص دهد.
همچنین این شهر با توجه به امکانات و شرایط مطلوب دارای القاب دیگری نیز می باشد،مانند : شهر بدون گدا، پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸، امن‌ترین شهر ایران، سالم‌ترین شهر ایران، مهد سرمایه‌گذاری ایران، دومین شهر صنعتی ایران، دومین شهر دانشگاهی ایران و…..
شهر تبریز از نظر صنعتی یکی از پر اهمیت ترین شهر های کشور و به عبارتی قطب صنعتی ایران در شمال غرب می باشد ، این شهرستان مراکز صنعتی متنوع بسیاری را مانند؛ صنایع سیمان، نساجی، ماشین‌سازی، خودرو، داروسازی و پالایش و پتروشیمی در خود جای داده است. همچنین این شهرستان دارای مراکز صنعتی و نیروگاهی پر اهمیتی مانند نیروگاه حرارتی تبریز، پالایشگاه و پتروشیمی تبریز و….نیز می باشد.
از سویی دیگر شهرستان تبریز با توجه به موقعیت فوق العاده جغرافیایی خود نیز در دنیای تجارت و مبادلات دارای اهمیت بسیاری است . تبریز در بین دامنه‌های کوه سهند و کرانه شرقی دریاچهٔ ارومیه واقع گردیده است و این امر این شهر را مبدل به یکی از معدود راه‌های ارتباطی بین شمال (ماورای قفقاز و قره‌داغ) و جنوب (مراغه و کردستان) کرده‌است. همچنین دسترسی به راه‌آهن سراسری ایران که از این شهر تا کشور ترکیه و جمهوری خودمختار نخجوان امتداد دارد نیز امکان ویژه ای را در این شهر ایجاد نموده است.
با توجه به تمامی موارد و پتانسیل هایی که در این مطلب بدان پرداختیم ،می توان دریافت که شهرستان تبریز یکی از مناسب ترین شهرهای ایران برای ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری می باشد .در صورتی که مایل هستید از شرایط ثبت شرکت در تبریز اطلاعات کسب نمایید، در مطالعه ادامه مطلب با ما همراه باشید:

ثبت انواع شرکت در تبریز
جهت ثبت شرکت در تبریز و شروع فعالیت در این شهر ،مانند سایر نقاط ایران در ابتدا می بایست موضوع فعالیت خود را به وضوح انتخاب نمایید ، البته توجه داشته باشید چنانچه بارها در مطالب ثبتی مربوط اشاره گردیده است، می توان دایره فعالیت گسترده تری را برای فعالیت شرکت انتخاب و معرفی نمود تا شرکت در آینده مجبور به ایجاد تغییرات نگردد ،پس از انتخاب موضوع باید بدانید که موضوع فعالیت شما نیازمند اخذ مجوز می باشد یا خیر؟(فعالیت در بعضی از موضوعات در ایران ممنوع و برخی دیگر تنها با صدور مجوز امکان پذیر می باشد . البته فعالیت در بسیاری از موضوعات نیز آزاد و بدون نیاز به اخذ مجوز می باشد. )
سپس می بایست با توجه به نوع فعالیت و موضوع شرکت ،روابط شرکاء و تعداد آنها ،میزان سرمایه و….. از میان قالب های تجاری قابل ثبت در ایران نسبت به انتخاب قالب مناسب اقدام نمایید .در ایران و با توجه به قوانین تجارت، شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص بیشترین درخواست ثبت را دارند که شرکت های ثبت شده در تبریز نیز از این قائده مستثنی نیستند .
ثبت شرکت در کلان شهر تبریز نیز بدون نیاز به مراجعه حضوری و تنها از طریق مراجعه به سامانه معرفی شده از سوی سازمان ثبت شرکت ها امکان پذیر می باشد ،جهت انجام این امر کافی است تا شرایط لازم را حراز نموده و مدارک را فراهم آورید سپس با مراجعه به این سامانه و تکمیل تقاضانامه و پیگیری مراحل ثبت ،شرکت خود را به ثبت قانونی برسانید.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز
1-حضور حداقل دو شریک که به سن قانونی (18 سال) تمام رسیده باشند .
2-انتخاب و معرفی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره .
3- تعهدحداقل سرمایه که برای شرکت با مسئولیت محدود باشد ۱۰۰۰۰۰۰ ريال تایین گردیده است.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز
1-فتوکپی مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه )اعضای شرکت
2-گواهی عدم سو پیشینه اعضای هئیت مدیره شرکت
3-دو نسخه اظهارنامه شرکت (شرکت با مسئولیت محدود)
4- دو نسخه شرکتنامه شرکت (شرکت با مسئولیت محدود)
5-دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسان (شرکت با مسئولیت محدود )
6-دو صورتجلسه هئیت مدیره شرکت (شرکت با مسئولیت محدود )
7-اصل وکالتنامه (در صورتی که شرکت وکیل داشته باشد )

شرایط ثبت شرکت سهامی در تبریز
1-حداقل سرمایه شرکت سهامی حداقل 100 هزار تومان می باشد که 35 در صد از مبلغ فوق می بایست در یک حساب بانکی سپرده گردد.
3- تعداد شرکاء مورد نیاز جهت ثبت این شرکت، حداقل سه نفر شریک بالای ۱۸سال و ۲ نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشد.
3-عدم سوء پیشینه کیفری هئیت مدیره و اعضای شرکت

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز
1-فتوکپی مدارک شناسایی اعضا
2-گواهی عدم سوء پیشینه اعضای شرکت که از ادراه (پلیس + قابل اخذ ) گرفته شود
3-ارائه گواهی واریز حداقل 35 درصد سرمایه در حساب غیر برداشت
4-دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص
5- دو نسخه اساسنامه شرکت سهامی خاص
6-دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسان
7-دونسخه صورتجلسه هئیت مدیره از تمام صفحات
در پایان از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگذاریم

ثبت شرکت در ایران