ثبت شرکت در تهران

کلان شهر تهران به عنوان پایتخت و مهمترین شهر ایران ،جمعیت بسیار زیادی را با حرفه ها و مشاغل گوناگون در خود جای داده است .همچنین شهر تهران جایگاه مهمترین مراکز سیاسی، کارخانه ها و مراکز تولیدات صنعتی، علمی فن آوری و فرهنگی می باشد . شهر تهران به عنوان شهری که بیش از دو قرن پایتخت کشورمان بوده است آثار تاریخی بسیار مهم و ارزشمندی را نیز در خود جای داده است.

– راهنمای ثبت شرکت در تهران

– روند ثبت شرکت در استان البرز

شهر تهران به عنوان بیست و چهارمین شهر پر جمعیت جهان و دومین شهر پر جمعیت خاور میانه همواره دارای بازارهای جدید و پر رونقی برای راه اندازیه کسب و کارهای جدید می باشد .یکی از مهمترین روش ها برای افرادی که مایل هستند تا کسب و کار جدیدی در این کلان شهر راه اندازی نمایند و یا به کسب و کار خود وجه قانونی داده و آنرا گسترش دهند، ثبت شرکت می باشد ، در مطلبی که در پیش رو دارید شرایط ثبت شرکت در شهر تهران بررسی شده است ،لطفا با ما همراه باشید:
ثبت شرکت در تهران مانند تمام کشور وفق قوانین تجارت انجام می گیرد. مطابق ماده 20 قانون تجارت جمهوی اسلامی ایران شرکت های تجاری به هفت قسمت می باشند :
شرکت سهامی عام ، شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی
در میان این شرکت ها،قالب هایی که به دلیل نداشتن تشریفات اداری پیچیده و تعداد اعضای کمتر دارای مخاطبین بیشتری می باشند، دو قالب سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود هستند که در ادامه روش ثبت این دوقالب را در شهر تهران بررسی خواهیم نمود:

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

1-دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص و تکمیل و امضا توسط کلیه سهامداران
2-دوجلد اساسنامه شرکت سهامی خاص و امضای تمام صفحا ت ان توسط کلیه سهامداران
3-دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین که به امضای سهامداران و بازرسین رسیه باشد
4-فتوکپی شناسنامه کلیه سهامداران و بازرسان
5-ارائه گواهی پرداخت حداقل 35 در صد سرمایه از با نکی برای تاسیس شرکت
6-ارائه مجوز در نیاز به اخذ مجوز جهت فعالیت در موضوع شرکت و اعلام کارشناس اداره ثبت شرکت ها

مدارک مورد نیاز جهت ثبت با مسئولیت محدود در تهران

1-دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت
2-دو نسخه اظهارنامه
3-دو نسخه اساسنامه
4-دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
5-دو نسخه صورتجلسه هیات مدیره
6-آگهی دعوت مجمع موسسین در روزنامه تعیین شده
7-فتوکپی شناسنامه مدیران برای اشخاص حقوقی
8-گواهی بانک مبنی بر واریز حداقل 35 % سرمایه شرکت
9- در صورت نیاز ارائه موافقت اصولی یا مجوز از مراجع ذیصلاح
اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات تجاری که متولی انجام این امر در ایران می باشد ،در شهر تهران در آدرس (تهران – خیابان میرداماد تقاطع مدرس – پلاک 275) واقع گردیده است ،لکن این اداره با معرفی سامانه ایی جهت ثبت اینترنتی شرکت متقاضیان را از مراجعه حضوری بی نیاز نموده است .
جهت ثبت شرکت در شهر تهران کافی است پس از تهیه اسناد و مدارک به سامانه http://sherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید و فرم تقاضانامه و سایر اطلاعاتی درخواستی را تکمیل نمایید . پس از تکمیل این اطلاعات و ارسال درخواست کارشناسان این مرکز درخواست شما بررسی خواهند نمود و در صورتی که نقصی در پرونده شما وجود نداشته باشد آنرا تایید می نمایند و در صورت وجود نقص در پرونده نیز آنرا به اطلاع متقاضی خواهند رساند تا نسبت به رفع آن اقدام نماید.
پس از پذیرش اینترنتی از طریق سامانه و اخذ تاییدیه پذیرش ،می بایست نسخ اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال گردد و مجددا در صورتی که نقصی در صورتجلسه ها مشاهده نگردد ،متقاضی می تواند نسبت به صدور آگهی در روزنامه اقدام نماید.
در این مرحله و در صورت پذیرش ،کارشناسان ،دستور ثبت در دفتر ثبت شرکت ها صادر می گردد و مشخصات محتویات در دفاتر مخصوص ثبت می شود ، سپس مسئول دفتر اقدام به ثبت پیش نویس آگهی در دفتر ثبت شرکت ها می نماید و با اخذ کارت شناسایی متقاضیان ،آنرا با مشخصات درج شده در اساسنامه تطابق می دهد .همچنین در این مرحله کارشناسان اقداماتی مانند ؛احراز هویت متقاضیان با اخذ امضا از متقاضیان در دفتر ، تصدیق متقاضیان تحت عنوان ثبت با سند برابر است ، نوشتن شماره ی ثبت در اظهارنامه شرکت را نیز انجام می دهند .
در مرحله بعدی مسئول ثبت،پرونده را از نظر تکمیل امضاء گواهی می نماید ،سپس یک نسخه از اسناد اساسنامه و شرکتنامه و اظهارنامه به موسسین شرکت داده می شود و پیشنویس آگهی جهت تحریر به اتاق تایپ ابلاغ می گردد. سپس آگهی ثبت شرکت جهت اطلاع عموم در روزنامه رسمی کشور چاپ می گردد.

ثبت شرکت در ایران