ثبت شرکت در هلند

هلند کشوری در شمال غربی اروپا می باشد که به دلیل  تنوع گلهای زیبا به شهرت جهانی رسیده است پایتخت این کشور شهر آمستردام است و شهر لاهه یکی از شهرهای بزرگ این کشور می باشد که وزارتخانه های بسیاری در این شهر متمرکز می باشند. کشور هلند از شرق با المان و از جنوب با بلژیک و از غرب از طریق دریا با انگلستان همسایه می باشد.

هلند بی شک یکی از زیباترین کشورهای جهان است که بخش‌های وسیعی از آن را کشتزارها و چراگاه‌های سرسبز تشکیل می‌دهند و دریاچه هاو نهرها و جنگلهای طبیعی و مصنوعی در آن به وفور یافت می‌شود.

چنانچه اشاره شد این سرزمین در پرورش و تجارت گل مقام اول را در جهان دارا است  و در کل پایه های اقتصادی این کشور دامداری و کشاورزی می باشد . همچنین این کشور زیبای کوچک سهم مهمی در تجارت و بانکداری جهانی دارد . به طور مثال بیش از نیمی از سهام شرکت نفتی- گازی داچ شل را هلند در اختیار دارد و مابقی آن متعلق به بریتانیا می باشد . این شرکت که بخش هلندی آن به رویال داچ شل معروف است  در زمینه استخراج و تجارت نفت و گاز در سراسر جهان از جمله ایران فعالیت می کند .

هلند دارای ذخایر گاز طبیعی می باشد که بخشی از صادرات این کشور می باشد .  کشتی سازی و صنایع شیمیایی از دیگر صنایع مادر در هلند هستند.

کشور هلند به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ اروپا و یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا دارای برنامه ریزی و سیاست های مساعدی جهت جذب سرمایه گذاران از سراسر دنیا می باشد و به دلیل همین سیاست ها هزاران کشور بین المللی در این کشور به ثبت رسیده است.

مزایای مهم ثبت شرکت در هلند

1-مالکیت ۱۰۰% (بدون نیاز به شریک محلی)

2-دسترسی به تمام نواحی اروپای شینگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت

3-امکان درخواست اقامت دائم پس از ۳ سال

4-امکان درخواست پاسپورت ۵ سال بعد از اخذ اقامت دائم

5-امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا

6-افتتاح حساب شرکتی و شخصی

7-استفاده از مارک تجاری (برند) اروپائی

8-قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا

در صورتی که مایل به ثبت شرکت در هلند می باشید لازم است بدانید که  هلند به دو شکل به ثبت می رسد :

ثبت شرکت سهامی در هلند  NV

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هلند  BV

که البته در هر دو مورد، حضور حداقل یک شخص حقیقی یا حقوقی که اقامت کشور هلند را دارد، برای تشکیل شرکت مورد نیاز است.

شرایط مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی NV در هلند:

تعداد شرکاء مورد نیاز جهت ثبت این نوع شرکت حداقل دو نفر می باشد .و همچنین چنانچه اشاره شد جهت ثبت این نوع شرکت حضور حداقل یک شخص حقیقی یا حقوقی که اقامت کشور هلند را دارد ضروری می باشد و مسئولیت همه فعالیت های شرکت بر عهده اوست. حداقل سرمایه ثابت و لازم جهت ثبت این نوع شرکتدر  هلند ۴۵۰۰۰ یورو است.شرکت های سهامی می توانند سهام و اورده ی شرکت را انتقال دهند  .

شرایط لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود BV در هلند

توجه داشته باشید که این نوع شرکت رایج ترین قالب شرکت در کشور هلند می باشد. حداقل تعداد صاحبان این شرکت می تواند یک نفر می باشد و حداقل میزان سرمایه ی لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در هلند ۱۸۰۰۰ یورو است و این میزان سرمایه بلوکه نخواهد شد.

بنا بر قوانی رایج در این کشور در صورتی که شرکت دارای یک سهامدار باشد، او نیز ممکن است تنها مدیر آن شرکت باشد لکن در صورتی که  شرکت دارای بیش از یک سهامدار باشد، لازم است که جهت امور ثبت شرکت در هلند هیئت مدیره تشکیل می گردد.

مقررات ثبت شرکت در هلند، این موضوع را پیش بینی کرده است که شرکت با مسئولیت محدود در هلند می تواند سهام ثبت شده ی شرکت را انتقال دهد. مگر در اساسنامه شرکت خلاف این امر پیش بینی شده باشد و  اساسنامه انتقال سهام را محدود نموده باشد.

 

ثبت شرکت در ایران