ثبت شرکت در کشور برزیل

کشور برزیل با نام کامل جمهوری فدراتیو برزیل بزرگ‌ترین و پرجمعیّت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است که منطقه وسیعی از مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد، این کشور شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است.

پایتخت این کشور (برازیلیا )و زبان رسمی آن (پرتغالی) است.

کشور زیبا و وسیع برزیل یکی از کشورهای توسعه یافته در زمینه کشاورزی، معدن، تولید، خدمات و نیز نیروی کار می باشد و نسبت به سایر کشورهای منطقه دارای تولید ناخالص بیشتری می باشد و همین امر موجب گردیده تا برزیل به عنوان یکی از قدرت های اقتصادی در منطقه شناسایی شود.

این کشور در در عرصه اقتصاد در دنیا نیز به عنوان بیستمین کشور موفق اقتصادی شناخته می شود ،کشور برزیل همراه با اقتصاد شکوفای خود دارای سیاست های تشویقی بسیاری برای جذب سرمایه گذاران خارجی نیز می باشد و تمامی این مزایا باعث گردیده است تا سرمایه گذاران بسیاری از سراسر دنیا مایل به سرمایه گذاری در این کشور باشند.

از جمله این قوانین و سیاست های تشویقی جهت جذب سرمایه گذاران خارجی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

اعطای تسهیلات و کمک هزینه جهت سرمایه گذاران خارجی که در دنیا کشورهای بسیار اندکی این امکانات را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم نموده اند .

توجه داشته باشید که در صورت ثبت شرکت در برزیل و معرفی یک تبعه کشور برزیل به عنوان سهامدار می توان از کمک هزینه های دولتی در آغاز فعالیت استفاده نمود.

البته جهت استفاده از تمامی امکانات فوق در ابتدا لازم است کشور برزیل را مطمئن نمتیید که فعالیت شما برای این کشور مفید و سود آور خواهد بود.

در کشور برزیل نیز مانند سایر کشور ها ثبت شرکت در قالب های متفاوتی امکان پذیر می باشد لکن راحت ترین و سریع ترین آن ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد.

جهت ثبت این نوع شرکت لازم است از یک و یا چند سهامدار تبعه برزیلی استفاده شود و سرمایه اولیه لازم جهت ثبت این نوع شرکت حداقل ۵۰۰۰۰دلار می باشد.

جهت ثبت شرکت و آغاز فعالیت تجاری در کشور برزیل، لازم است مقررات ذیل توسط سرمایه گذاران رعایت شود:

1-بنا بر قوانی این کشور شرکت ها، یک شرکت برزیلی باید حداقل یک مدیر و دو سهامدار از هر ملیتی داشته باشد.

2-جهت ثبت شرکت در برزیل محدودیت جهت سرمایه اولیه در نظر گرفته نشده است.

3-هر شرکت مجاز است که گزارشات سالانه خود را برای تأیید جزئیات مربوط به شرکت برای ثبت نام عمومی از جمله اسم و آدرس همه مدیران، آدرس اصلی محل کسب و کار و جزئیات سهامداران و سهام آنها داشته باشد.

4-معرفی یک آدرس جهت ثبت شرکت در این کشور الزامی است .

5-هر شرکت خارجی باید یک نماینده قانونی برزیلی را به عنوان حامی مالی معرفی نماید که این فرد می تواند یک شخص برزیلی یا یک دارنده  اقامت دائم باشد.

6-فعالیت در تمامی زمینه ها  در برزیل برای سرمایه گذاران خارجی با  مالکیت صد در صد  همراه نخواهد بود و مالکیت صد در صد در مواردی مانند ؛خدمات بهداشتی، خدمات پستی، و صنایع هوا فضا و انرژی هسته ای برای سرمایه گذاران خارجی محدود شده است و به طور کامل به افراد خارجی تعلق نخواهد گرفت .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در برزیل

1-تعیین اسم شرکت که مورد درخواست ثبت در برزیل است.

2-نام کامل، تاریخ تولد، آدرس و ملیت همه مدیران.

3-نام کامل و آدرس همه سهامداران

4-اهداف شرکت و مشخص کردن فعالیت اصلی

5-مقدار سرمایه و تعداد سهام مشترک هر عضو

6-تمامی اسناد امضا شده در خارج از کشور باید توسط کنسولگری برزیل تأیید شود

7-گواهی هویت (پاسپورت، کارت هویت ملی، گواهینامه رانندگی عکاسی)

8-گواهینامه آدرس مسکونی (صورتحساب گاز / برق یا صورت حساب بانکی / اعتباری در سه ماه گذشته)

9-زمان لازم جهت  ثبت یک شرکت در کشور برزیل، حداقل چهار هفته می باشد.

 

ثبت شرکت در ایران