ثبت شرکت در کشور بلژیک

کشور بلژیک یکی از اعضای اتحادیه اروپا واقع در غرب اروپا می باشد، بلژیک از شمال با هلند از شرق با المان از طرف جنوب شرقی با لوزامبورک و از جنوب با فرانسه و از طرف شمال غربی با دریای شمال مجاور است، پایتخت این کشور شهر بروکسل است و زبان این کشور نیمی هلندی و نیمی فرانسوی می باشد که البته در پایتخت این کشور بروکسل مردم به هر دو زبان صحبت می کنند.

در کشور بلژیک شرکت های بزرگ که نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند در اختیار دولت می باشند (مجموعه هایی مانند تأمین اجتماعی، راه آهن، رادیو و تلویزیون، خطوط هواپیمایی و پست.) لکن به طور کلی اقتصاد بلژیک بر اساس سیستم باز اقتصادی بنیان گذاری شده است و این کشور  به دلیل قرار گرفتن دفتر مرکزی ناتو و اتحادیه اروپا در بروکسل و سرمایه گذاری شرکت های چند ملیتی رشد اقتصادی روز افزونی داشته است . صنایع در اقتصاد بلژیک سهم بسیار مهمی دارند و دارای بالاترین سهم در تولید ناخالص ملی می باشد و بیش از نیمی از تولیدات در بخش صنعت فولاد و آهن به کشورهای دیگر صادر می گردد.

مزایای ثبت شرکت در بلژیک

1-مهمترین مزایای ثبت شرکت در بلژیک امکان برخورداری از مالکیت صد در صد بدون  نیاز به شریک محلی می باشد.

2-دسترسی به بازارهای اروپا.

3-مالیات ده درصدی بر درآمد شرکت به عنوان یکی از مهمترین امکاناتی می باشد که سرمایه گذران خارجی را جذب این کشور نموده است.

4-افتتاح آسان حساب بین المللی شخصی و یا شرکتی .

5- پس از ثبت شرکت و با گذشت سه سال و با پرداخت مالیات میتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.

6-پس از گذشت از ۵سال میتوانید برای دریافت پاسپورت دوم اقدام کنید .

7-رفت و آمد آسان بدون نیاز به دریافت ویزا  کشورهای اروپایی.

در صورتی که مایل به راه اندازیه کسب و کار بین المللی و دست یابی به بازارهای اروپا می باشید کشور بلژیک به عنوان یکی از کشورهای اروپایی با یک اقتصاد قوی می تواند مقصد مناسبی برای شما باشد، جهت ثبت شرکت در این کشور بهتر است با انواع شرکت قابل ثبت در بلژیک آشنا شوید:

انواع شرکت قابل ثبت در کشور بلژیک عبارتند از:

ثبت شرکت در بلژیک محدود به سهام 

جهت ثبت این نوع شرکت تامین حداقل سرمایه ۶۲هزار یورو الزامی می باشد که لازم است به طور کامل در همان بدو تاسیس شرکت پرداخت شود. ثبت این نوع شرکت در دفاتر رسمی انجام می گیرد و انجام امور مقدماتی لازم الاجراست، مقدماتی مانند انتشار اساسنامه شرکت در روزنامه های رسمی کشور. جهت ثبت این نوع شرکت حضور حداقل دو سهامدار  و انتصاب سه مدیر الزامی می باشد. و طبق قوانین کار در بلژیک حساب های این نوع شرکت به صورت سالانه بررسی و حسابرسی می گردد. .

ثبت شرکت در بلژیک بامسئولیت محدود

جهت ثبت این شرکت تامین سرمایه اولیه به میزان ۱۹هزار یورو الزامی می باشد لکن نیاز به پرداخت کامل آن در ابتدای ثبت نیست و تنها لازم است مبلغ ۶۰۰۰یورو آن درابتدا پرداخت شود و مابقی را در زمان مقرر در حساب شرکت واریز گردد. این قالب مناسب راه اندازیه کسب و کار های کوچک می باشد و تنها با انتصاب یک مدیر می توانید مراحل ثبت را به انجام رسانید و در صورت ورود سهامداران و یا شرکاء دیگر هر سهامدار به میزان سرمایه اولیه خود دارای تعهد میباشد.

ثبت شرکت در بلژیک با تاسیس شعبه

این نوع از ثبت شرکت مناسب افرادی می باشد که در کشورخود و یا کشورهای دیگر شرکتی را به ثبت رسانده اند و میخواهند فعالیت تجاری خود را نیز در کشور بلژیک نیز ادامه دهند در این شرایط می توان طبق قوانین کار و اداره مهاجرت بلژیک اقدام به ثبت شعبه نمایند. در این شرایط شرکت تاسیس شده در بلژیک تنها به عنوان یک واسطه با شرکت های خارجی و شرکت مادر عمل خواهد نمود و مسئولیتی نسبت به امور شرکت مادر نخواهد داشت.

مراحل ثبت شرکت در بلژیک

1-در اولین مرحله با توجه به قوانین انتخاب نام ،نامی مناسب رای مجموعه خود برگزینید که توسط مجموعه دیگری استفاده نشده باشد.

2- تهیه و ارائه بیزینس پلان یا طرح توجیهی اقتصادی که شامل معرفی فعالیت تجاری و  گزارشی از برنامه کاری شرکت در آینده خواهد بود را به اداره بازرگانی و دولت بلژیک ارائه نمایید و انتظارات مادی و معنوی خود را از راه اندازیه این کسب و کار و اعلام نمایید  .

3-ثبت  اساسنامه شرکت را در دفاتر رسمی، موارد مندرج در در اساسنامه شرکت عبارتند از :نام شرکت میزان سرمایه  – تعداد سهامداران  – تیم مدیریت   آدرس دقیق محل کار  – شما ره تلفن و فکس شرکت – مشخصات کامل سهامداران  – ساعات کاری  – میزان مرخصی و….

4-دریافت کد شناسایی از اداره مالیات بلژیک پس از ثبت نام  , این کد شناسایی در اصل هویت کاری و مجموعه شما در کشور بلژیک خواهد بود که بدون اخذ آن مجاز به فعالیت اقتصادی در این کشور نمی باشید.

5-پس از طی کلیه مراحل فوق و با دریافت مجوز کار در این کشور به سفارت مراجعه نمایید و برای دریافت ویزا مدارک خود را ارائه نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در بلژیک

1-گذرنامه معتبر متقاضی (در صورت منقضی شدن باید پذرنامه جدید را همراه با گذرنامه منقضی شده ارائه دهید)

2-گذرنامه تمامی سهامداران

3-گواهی سلامت پزشکی

4-گواهی عدم سو پیشینه

5-سند مالکیت

6-پیرینت حساب

7-کپی از اخرین مدرک تحصیلی

8-تکمیل فرم ثبت شرکت در بلژیک

9-بیزنس پلان

 

ثبت شرکت در ایران