ثبت شرکت در کشور فنلاند

جمهوری فنلاند، کشوری در منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا می باشد. پایتخت این کشور شهر هلسینکی است ،جمعیت اصلی این کشور در حدود 5.4 میلیون نفر است که یک میلیون نفر آن در کلان شهر هلسینکی زندگی می کنند. واحد رایج پول این کشور یورو است و زبان رایج در آن سوئدی و فنلاندی است.
جالب است که بدانید این کشور از نظر مساحت هشتمین کشور در اروپا و پس از جمهوری کنگو شصت و پنجمین کشور در جهان است. فنلاند از نظر جمعیت کم‌تراکُم‌ترین کشور در اتحادیه اروپا به‌شمار می‌آید.
فنلاند به عنوان یکی از کشورهای عضو منطقه یورو ،نسبت به سایر کشورهای این منطقه که اخیرا با رکورد اقتصادی مواجه هستند، دارای شرایط اقتصادی مطلوب تری می باشد ،اقتصاد این کشور بر پایه صادرات استوار است که البته بحران های اقتصادی موجود در منطقه تاثیرات خود را بر صادرات این کشور داشته است.
دو میلیون و ۶۸ هزار نیروی کار در این کشور وجود دارد و نرخ بیکاری در آن ۶٫۶ درصد است. نرخ تورم فنلاند در سال ۲۰۰۷ میلادی ۲٫۷ درصد بود.

 

sabt sherkat dar fanland

 

همچنین از نظر شاخص فساد اقتصادی، فنلاند (به همراه کشورهای دیگری همچون دانمارک و نیوزیلند) سال‌های زیادی به عنوان کشور نمونه که کمترین فساد اقتصادی را داشته، معرفی شده‌است.
با توجه به مواردی که اشاره گردید می توان گفت که این کشور دارای اقتصاد با ثباتی می باشد و این امر موجب تمایل سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در این کشور پهناور و کم جمعیت شده است.
از مهمترین مزایای ثبت شرکت در فنلاند می توان به دریافت اقامت یک کشور اروپایی و امکان آسان سفر به سایر کشورهای شینگن اشاره نمود، همچنین پس ازگذشت ۳ سال از آغاز فعالیعت قانونی شرایطی فراهم می شود تا بتوانید از اقامت دائم در این کشور بهرمند شوید و ۵ سال پس از اقامت دائم در فنلاند امکان درخواست پاسپورت نیز وجود دارد. همچنین مالکیت شرکت در کشور فنلاند برای سرمایه گذاران خارجی صد در صد می باشد و اجباری برای شراکت با افراد فنلاندی نیست .
در ضمن در این کشور مزایایی جهت بهرمندی سرمایه گذاران از وام های کم بهره فراهم گردیده است که می تواند امتیاز بسیار مهمی برای سرمایه گذاران باشد.

انواع شرکت های قابل ثبت در فنلاند

شرکت با مسئولیت محدود عمومی
شرکت با مسئولیت محدود خصوصی
مشارکت عمومی یا محدود

 

sabt sherkat

 

شرکت خصوصی کوچک
شعبه یک شرکت خارجی
شرکت های محدود عمومی و شرکت محدود خصوصی رایج ترین شرکت های قابل ثبت در فنلاند می باشند ، جهت ثبت کردن شرکت در فنلاند حضور یک هیئت مدیره ی متشکل از حداقل ۳ سرپرست الزامی است.
جهت ثبت شرکت عمومی که چنانچه اشاره گردید یکی از انواع رایج شرکت در فنلاند می باشد خرید اوراق بهادار الزامی است و برای شرکت محدود خصوصی حداقل یک سرپرست و یک جانشین هیئت مدیره نیاز است. نرخ ثابت مالیات شرکتی ۲۶ نیز درصد اعلام شده است.

مراحل ثبت شرکت در کشور فنلاند

1-تکمیل و ارسال فرم های مربوطه به وزارت بازرگانی
2-هماهنگی با وزارت امور خارجه جهت دریافت تاییدیه ها
3-هماهنگی و اخذ اجازه دولت فنلاند نسبت به بیزینس پلان
4-تعیین وقت سفارت پس از صدور اجاز دولت فنلاند جهت دریافت ویزای بلند مدت برای متقاضی و همراهان
5-سپس سفر به کشور فنلاند و پیکیری ادامه مراحل ثبت در این کشور
مراحل ثبت شرکت در کشور فنلاند نیز مانند سایر کشورها با توجه به نوع قالب انتخابی و بسیاری از عوامل دیگر اندکی متفاوت خواهد بود.

ثبت شرکت در ایران