ثبت شرکت در کشور مالتا

کشور کوچک  مالتا که در گذشته بخشی از خاک ایتالیا بوده است ،در واقع مجمع الجزایری است که در جنوب اروپا ،در قلب مدیترانه قرار گرفته است ،پایتخت این کشور والتا می باشد و مردم آن به زبان مالتی و انگلیسی صحبت می کنند، این کشور از نظر جغرافیایی در بین قاره های اروپا و افریقا قرار گرفته است و این موقعیت فوق العاده موجب تنوع فرهنگی بسیاری در این کشور شد است ،دسترسی مناسب بین این دو قاره کشور مالتا را به محلی ایده آل برای تجارت بین المللی تبدیل نموده است. همچنین کشور مالتا دارای روابط اقتصادی پایداری با کشورهای عضو اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا می باشد .

بطور کلی می توان این کشور کوچک را به جهت محل استراتژیک آن ، سیستم مالیات آن، نیروی کار ماهر و چند زبانه بودن و توسعه مالی ، گردشگری و صنعت فناوری و……… یکی از کشورهای مناسب جهت سرمایه گذاری خارجی معرفی نمود .

در صورتی که به دنبال ثبت شرکت در این کشور می باشید در مطالعه مطلب فوق با ما همراه باشید:

مزایای ثبت شرکت در مالتا:

1-معافیت های مالیاتی ( ۵ درصد مالیات بر سودهای حاصل از فعالیت های تجاری شرکت در مالتا، معافیت تام در هلدینگ های مشارکتی)

2-امکان ثبت شرکت با تعهدات محدود با حداقل سرمایه پرداختی .(در حدود ۲۵۰ یورو)

3-امکان راه اندازیه اسان کسب و کار بین المللی با حداقل تغییرات.

4-امکان انتخاب آزادانه نام شرکت (مشروط به تایید توسط اداره ثبت شرکت ها)

5-امکان دارا بودن حق سهام و یادفتر برای سرمایه گذاران خارجی

6-در صورت تمایل متقاضیان شرکت های پیش ساخته در دسترس می باشند

7-زمان کوتاه جهت ثبت شرکت (شرکت های محدود خصوصی جدید می توانند ظرف ۲۴ ساعت ثبت شوند)

8-ثبت شرکت های تک سهامدار مجاز می باشند.

 انواع شرکت های قابل ثبت در کشور مالتا عبارتند از:

-شرکت با مسئولیت محدود،

-مشارکت محدود،

-شرکت تضامنی.

-ثبت شرکت خصوصی با مسئولیت

ثبت شرکت خصوصی با مسئولیت در کشور مالتا:

این نوع شرکت از کارآمد ترین و رایج ترین قالب های قابل ثبت در کشور مالتا می باشد، که طبق قوانین این کشور با سرمایه اولیه 13،165 یورو قابل ثبت است در صورتی که سرمایه اولیه از حداقل کمتر باشد لازم است یک شریک انتخاب شود و در صورتی که سرمایه اولیه بیش از این مبلغ باشد لازم است حداقل 20٪ از مبلغ سپرده گردد. در ضمن به جز سرمایه اولیه حضور حداقل دو سهامدار ، یک مدیر ،یک معاون شرکت و یک دفتر ثبت شده ضروری می باشد.

ثبت شرکت با مسئولیت در کشور مالتا:

یکی دیگر از انواع قالب ثبت شرکت در کشور مالتا که دارای مخاطبین بسیاری است شرکت با مسئولیت محدود می باشد جهت ثبت این نوع شرکت سرمایه اولیه برابر 46،600 یورو که می بایست حداقل 25 درصد باید پس از ادغام شرکت پرداخت شود و حداقل دو سهامدار داشته باشد و در مقایسه با شرکت خصوصی، شرکت دولتی باید دارای حداقل دو مدیر باشد و سهام خود را در بورس اوراق بهادار مالتی (سهامی خاص) معامله نماید.

مراحل ثبت شرکت درکشور مالتا

یکی از مهمترین مراحل  در هنگام به ثبت رساندن یک شرکت در مالتا ارائه تفاهم نامه و اساسنامه می باشد. این اسناد شامل اطلاعاتی از قبیل :

1-نوع شرکت

2-نام و محل اقامت هر یک از سهامداران

3-نام شرکت که در دفتر ثبت شده در مالتا است 

 4-اشیاء و وسایل مورد نیاز برای فعالیت

5-سرمایه

6-تعداد و نام مدیران،

7-در ضمن کپی ازگذرنامه یا مدارک شناسایی از مدیران و دبیران نیز برای ثبت نام ارسال شود

8-حضور افراد خارجی الزامی نیست بلکه می توانند از حضور یک نماینده استفاده نمایند که به عنوان وکیل با عنوان نماینده قانونی مراحل انجام کار  را پیگیری نماید.

 

ثبت شرکت در ایران