ثبت شرکت در کشور چین

کشور چین با نام کامل جمهوری خلق چین یکی از مهمترین کشورهای آسیایی می باشد که در شرق این قاره واقع گردیده است.
پایتخت کشور چین شهر پکن است و این کشور با بیش از ۱٬۴۱۷ میلیارد نفر سکنه پرجمعیت‌ترین کشور دنیاست.همچنین چین با حدود ۹٫۶ میلیون کیلومتر مربع چهارمین کشور وسیع دنیا بعد از روسیه؛ کانادا؛ و آمریکا است.
این کشور پس از انجام یکسری اصلاحات در نظام اقتصادی ،شاهد یکی از سریع ترین رشد های اقتصادی در جهان بوده است ،بطوریکه این کشور امروزه دارای یکی از موفق ترین اقتصاد ها در دنیاست و به عنوان یکی از قدرتمند ترین کشورها شناخته می شود.

 

sabt sherkat dar chin

 

همچنین این کشور به امروزه به عنوان بزرگترین کشور صادر کننده دنیا شناسایی می شود و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایهٔ تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد.
با توجه به رشد اقتصادی روز افزون این کشور که چین را به یک ابر قدرت بالقوه مبدل ساخته است و روابط حسنه این کشور با کشور عزیزمان ایران و گستردگی روابط اقتصادی و تجاری این دو کشور ،ایرانیان بسیاری به دنبال راه اندازی و یا گسترش کسب و کار خود در این کشور می باشند و ثبت شرکت مسلما یکی از بهترین راههای دستیابی به این هدف می باشد.
این کشور برای سرمایه گذاران خارجی چندین گزینه جهت ثبت شرکت در نظر گرفته است که برخی از آنها عبارتند از :

1. دفتر نمایندگی

این نوع دفاتر جز ارزان ترین و مفید ترین راه های حضور در بازار اقتصادی کشور چین می باشند که با ایجاد آن اخذ ویزای کار، اجازه اقامت و استخدام نیروی محلی و… بطورقانونی ، ممکن می باشد.
کارایی اصلی آنها ؛ ایجاد ارتباط میان شرکت مادر درخارج و مشتریان یا عرضه کنندگان بالقوه در محل، انجام تحقیقات بازار، اقدامات مقدماتی برای شرکت هلدینگ، کنترل کیفیت و…. می باشد.

 

company registration in china

 

این دفاتر یکی از بهترین گزینه ها جهت شرکت در مناقصات بین المللی، خرید محصولات تولید داخل برای صادرات یا بنگاه هایی که علاقه مند به فروش محصولات خارجی در داخل هستند می باشند.

2. شرکت مشترک 

یکی از قدیمی ترین و معروف ترین ،شرکت هایی که در کشور چین برای متقاضیان خارجی قابل ثبت می باشد ،شرکت مشترک است، یک شرکت مشترک، شرکتی با مسئولیت محدود است که بین یک شرکت چینی و سرمایه گذار خارجی شکل می گیرد که در آن شریک یا شرکای خارجی مالک بیش از 25%از سهام شرکت هستند.
این نوع شرکت جهت ورود به بخش صنعتی گزینه مناسبی می باشد .امروزه با توجه به امکان ثبت شرکت های منعطف تر و با مالکیت صد در صد برای سرمایه گذاران خارجی این نوع شرکت دارای متقاضی چندانی نمی باشد.

3.شرکت با مالکیت کاملاً خارجی

شرکت هایی که امکان مالکیت کامل را به سرمایه گذاران خارجی در کشور چین می دهند،با توجه به انعطاف پذیری بیشتر دارای تقاضای ثبت بیشتری از سوی سرمایه گذاران خارجی می باشند. در گذشته تنها از طریق شراکت با یک شریک چینی امکان فعالیت در چین وجود داشت که این امر نیز مشکلات خاص خود را به همواه داشت، لکن امروزه شرکتهای با مالکیت کاملاً خارجی، صددر صد مالکیت را در قالب شرکتهای با مسئولیت محدود برای متقاضیان فراهم آورده است.

4.شرکت بازرگانی با سرمایه خارجی 

یکی دیگر از شرکت های قابل ثبت در کشور چین شرکت های تجاری با سرمایه خارجی می باشد که مالکیت آن برای سرمایه گذاران خارجی صد در صد است. که از طریق ثبت آن سرمایه گذاران خارجی می توانند مجوز صادرات-واردات دریافت نموده و شرکت های به طور کامل اجرایی، خرده فروشی و یا شرکت های تجاری تاسیس نمایند و در چین خرید و فروش کنند.

ثبت شرکت در ایران