ثبت شرکت در  کشور کانادا

کانادا کشوری است که در شمال قاره آمریکای شمالی، واقع شده است و  با مساحت ۹٬۹۸۴٬۶۷۰ کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان می باشد. هرچند کانادا، دومین کشور بزرگ دنیاست، اما تنها حدود ۳۵ میلیون نفر جمعیت دارد . پایتخت کشور کانادا اتاوا است که حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد. پرجمعیت ترین شهر کانادا تو رنتو می باشد .

کانادا یکی از  مهم ترین کشورهای صنعتی دنیا است که دارای اقتصادی گسترده و متنوع میباشد   . این کشوردارای منابع طبیعی از قبیل ( جنگل داری، معدن داری، کشاورزی، صنایع نفت و گاز طبیعی، و ماهیگیری می باشد )   که مهمترین  عوامل  تولید کار و درآمد زایی این کشور  است . همچنین کانادا یکی کشورهای پیشرو جهان در زمینه  ارتباط راه دور، بیوتکنولوژی، هوافضا و صنایع دارویی می باشد با توجه به این امر کشور کانادا  همواره به نیروی کار متخصص و کار امد نیازمند است  و به همین دلیل متقاضیان زیادی از سراسر دنیا مایل به راه اندازی کار و سرمایه گذاری در این کشور می باشند و یکی از موفق ترین روش های ایجاد کسب و کار در این کشور ثبت شرکت می باشد .در صورت تمایل به ثبت شرکت در این کشور در مطلب فوق ما را همراهی فرمایید :

ثبت شرکت در کشور کانادا دارای مزایای می باشد برخی از این مزایا عبارتند از :

1- سرعت بالا در رسیدگی به پرونده

2-شرایط اسان برای اخذ دریافت پاسپورت کانادایی  با سرمایه کذاری در این کشور

3-امکان تحصیل رایگان برای تمامی فرزندان

4-استفاده از  بیمه خدمات درمانی رایگان تا اخر عمر

سرمایه گذاری در کاتادا دارای سه شرط می باشد که به شرح ذیل می باشد

1-دارا بودن تجربه بیزینس و مدیریت برای حداقل 3 سال در طول 5 سال گذشته(متقاضی می بایست تجربه مدیریت و مسوولیت کاری خود را در یک فعالیت قانونی نظیر مالک شرکت ثبت شده در ایران نشان دهد)

2-دارایی حداقل 1.600.00 دلار کانادا شامل پول نقد،سهام و یا ملک(متقاضی می بایست ثابت کند که حداقل دارایی او از راه های قانونی کسب شده است)

3-در انتها،پس از گزینش از طرف دولت فدرال یا ایالت کوبک سرمایه گذار بایستی مبلغ 800.000 دلار کانادا را بدون بهره به مدت پنج سال تحت اختیار دولت فدرال یا ایالت کوبک قرار دهد یا به یکی از بانک های مورد اعتماد دولت اجازه دهد این مبلغ را به جای او واریز کند و برای انجام این کار بانک مبلغی را حدود 180.000 دلار کانادا بعنوان بهره بانکی و سایر مخارج دریافت خواهد کرد.

ثبت شرکت در کانادا به سه روش  می باشد

1-مالکیت انحضاری : sobe proprietor ship

2-مشارکت –   partner ship

3-شرکت سهامی cor poration

مالکیت انحصاری : sobe proprietor ship

این  روش ،بسیار آسان است.در این شیوه کار آزاد به اسم یک نفر به ثبت می رسد.ایراد این روش در  این است که درآمدش با درآمد شخصی فرد جمع می شود که ممکن است باعث افزایش مالیات پرداختی گردد.در ضمن فرد در چنین حالتی مسوولیت کامل دارد .لذا چنانچه ورشکست گردد ممکن است کل دارایی اش را از دست بدهد.در کانادا سابقه ورشکستگی بین 5 تا 7 سال در سابقه تجاری ورشکسته ثبت خواهد شد که آثار خوبی برای تاجر نخواهد داشت.

مشارکت  –   partner ship

در این شیوه دو یا چند نفر با یکدیگر شراکت می کنند.معمولاَ این شیوه را (به دلیل مسائل حقوقی پیچیده اش) کسانی مانند زن و شوهر ها انجام می دهند.این روش کاملاَ با روش قبلی شباهت دارد با این تفاوت که درآمد یا ضرر بیزینس بین شرکا تقسیم می گردد.ثبت بیزینس به این شیوه کمی مشکل تر از شیوه قبل  است .  در انتها،قابل ذکر است به موجب قوانین کشور کانادا،شرکت ثبت شده از حقوق و تعهداتی مشابه یک فرد حقیقی برخوردار است.هنگامی که یک شرکت ثبت می شود وضعیت قانونی مجزایی ایجاد می شود و دارایی،حقوق و تعهدات شرکت تا زمان انحلال آن همچنان وجود خواهند داشت.حتی در صورت فوت سهامداران و مدیران شرکت،دارایی،تعهدات و حقوق شرکت از بین نمی رود.

شرکت سهامی Corporation

در این روش که مثل ثبت شرکت به روش سهامی خاص یا عام در ایران است،بیزینس ثبت شده و به عنوان یک شخصیت حقوقی تلقی می شود.لذا مسوولیت بیزینش به شرکت ختم می گردد و نه به افراد صاحب آن.در این شیوه حداقل 2 نفر عضو نیاز است .چنانچه شرکتی ورشکست گردد صاحبانش ورشکسته تلقی نمی شوند.ثبت این نوع از شرکت می تواند بسیار هزینه بر باشد.

با سپاس از همراهی شما عزیزان

ثبت شرکت در ایران