ثبت شرکت در کشور کرواسی 

کرواسی کشوری است واقع شده در منطقه بالکان (جنوب مرکزی اروپا) که از شمال با اسلوونی و مجارستان، از شمال شرقی با صربستان، از شرق با بوسنی و هرزگووین و از جنوب با مونته‌نگرو و دریای آدریاتیک هم‌مرز است، نام رسمی این کشور جمهوری کرواسی می باشد و  مذهب رایج آن مسیحیت کاتولیک است و زبان رسمی آن زبان کرواتی نام دارد. واحد پول این کشور کونا نام دارد .کشور کراوسی عضو پیمان اتلاتیک شمالی ( ناتو ) و عضو اتحادیه اروپا است. جمعیت کرواسی ۴٫۲۸ میلیون نفر است که اغلب آن‌ها کروات هستند.

مهم ترین منابع طبیعی و  صنایع  این کشور عبارتند : نفت ، زغال سنگ ، بوکسیت ،  تولید برق ، دارو سازی ، فراوردهای غذایی و نوشیدنی است که مراکز اصلی این شرکت های بزرگ و کوچک بیشتر درشهر زاگراب  می باشد .

چنانچه اشاره گردید این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد و با ثبت شرکت در یکی از کشورهای اروپایی می توان به بازارهای بین المللی و اروپایی دسترسی پیدا نمود ،همچنین این کشور مانند برخی دیگر از کشورها به افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند اقامت اعطا میکند.

جهت سرمایه گذاری در این کشور لازم است میزان مشخصی از سرمایه را در حسابی در یکی از بانکهای این کشور سپرده نموده و بیزینس پلن (ایده و هدف) شرکت نیز ارائه گردد. توجه داشته باشید که اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک امکان پذیر نمی باشد، بنابراین ثبت شرکت بهترین گزینه جهت اخذ اقامت و آغاز کسب و کار در این کشور می باشد. در ادامه شرایط ثبت شرکت در این کشور بررسی خواهد شد:

مراحل و مدارک ثبت شرکت در کرواسی

1-در ابتدا لازم است برای شرکت نامی انتخاب نمایید که این نام می بایست تکراری نباشد و دارای کلمه خارجی نیز نباشد.

2-تعیین و معرفی ادرس محل شرکت (لازم است آدرسی جهت دریافت نامه ها و مدارک  اعلام گردد.)

3-جهت فعالیت در این کشور لازم است حساب بانکی افتتاح نماید که این حساب در ابتدا شخصی است و آینده به حساب تجاری تبدیل خواهد شد.

4-لازم است جهت انجام امر ثبتی و یا حتی گرفتن وکیل و امضای وکالت نامه به کروواسی سفر نمایید.

5-طبق قوانین این کشور استخدام 3 فرد از اتباع کرواسی لازم می باشد.

6-سپرده گذاری در حساب شرکت به مبلغ 20000-100000 کونا معادل 2600-13500 یورو که این مبلغ قابل برداشت می باشد.

7-پرداخت هزینه های اداری 3850 کونا معادل 500 یورو.

8-پرداخت هزینه های دفتر اسناد رسمی برابر با 100 یورو.

توجه داشته باشید که زمان ثبت شرکت در این کشور 7 تا 15 روز کاری می باشد و در صورتی که فعالیت شما نیاز به اخذ مجوز داشته باشد،زمان مورد نیاز جهت اخذ مجوز نیز 7 تا 15 روز می باشد. همچنین اقامت شما پس از طی مراحل اخذ ویزا و ثبت شرکت در صورت عدم وجود مشکل طی 2 تا 3 ماه صادر خواهد گردید.

مدارک مورد نیاز برای اقامت بعد از ثبت شرکت

1-کپی پاسپورت

2-دو قطعه عکس

3-شناسنامه + ترجمه و تاییدات

4-گواهی سلامت

5-اجاره نامه یا سند ملکی

6-گواهی عدم سوء پیشینه

7-گواهی تمکن مالی (2000 کونا معادل 270 یورو برای هر شخص)

 

 

 

 

 

ثبت شرکت در ایران