ثبت شرکت سیستان و بلوچستا ن

درصورتی که مایل به کسب اطلاعات از شرایط راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در استان سیستان و بلوچستان می باشید، مطلبی که در پیش رو دارید در ابتدا به معرفی این استان و در ادامه به بررسی شرایط ثبت شرکت در این استان خواهد پرداخت، با ما همراه باشید:

استان سیستان و بلوچستان دومین استان پهناور کشور در جنوب شرقی ایران می باشد، زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستا ن است. سیستان شامل زابل و شهرهای شمالی است و بلوچستان از شهرهای زاهدان تا جابهار را شامل می شود .

استان سیستان و بلوچستان از نظر جغرافیایی برای کشورمان حائز اهمیت بسیاری است چراکه در کنار آب های آزاد بین المللی خارج از تنگه هرمز واقع گردیده است و از 1100 کیلومتر مرز خاکی با کشورهای پاکستان و افغانستان و 300 کیلومتر مرز ساحلی در کنار دریای عمان برخوردار می باشد . و  تنها  استانی است که با پاکستان مرز مشترک دارد و وجود یکی از مهمترین بنادر (بندر چابهار) در این استان که تنها بندر اقیانوسی ایران در میان کشورهای اسیای میانه است که به اب های ازاد راه دارد.

این استان دارای معادن بسیار مهمی می باشد که به دلیل تنوع بی نظیر آنها به رنگین کمان معادن کشور معروف هستند. این معادن شامل: گرانیت بوگ، معادن مس ، انتی موان سفید ، معدن فلز ، معاد ن اهک  ،سیمان ،  می باشد .

این استان دارای صنایعی مانند : صنایع غذایی، نساجی، پوشاک و صنایع شیمیایی و کارگاه‌های فلزکاری، ریخته‌گری، ساخت لوازم خانگی و تانکرسازی می باشد که هر روز در حال توسعه است همچنین صنایع دستی این استان نیز از تنوع و کیفیت هنری بی نظیری برخوردار است صنایعی از قبیل : . سوزن دوزی ، سکه دوزی ، سفال گری و قالی بافی.

با توجه به شرایطی که از این استان یاد شد به لطف خداوند این استان یکی از بخش های رو به توسعه ایران  اسلامی است و فعالان اقتصدی بسیاری را به سرمایه گذاری در این منطقه تشویق نموده است ،در ادامه به بررسی شرایط ثبت شرکت در این استان خواهیم پرداخت:

  انواع شرکت های قابل ثبت در ایران

طبق ماده 20 قانون تجار ت شرکت های تجاری مشتمل بر 7 نوع می باشند که عبارتند از (شرکت سهامی ، شرکت بامسئولیت محدود ، شرکت تضامنی، شرکت مختلط غیرسهامی ، شرکت مختلط سهامی ، شرکت نسبی و شرکت تعاونی تولید ومصرف ).اما رایج ترین ثبت این شرکت ها – شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود استکه در ادامه شرایط و مدارک ثبت این دو قلب بررسی خواهد شد .

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در استان سیستان و بلوچستان

1-دو برگ اظهارنامه‌ی تکمیل شده‌ی شرکت سهامی خاص و امضا ذیل اظهارنامه توسط کلیه‌ی سهام داران

2-دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص و امضا ذیل تمام صفحات آن توسط تمامی سهام‌داران

3-دو نسخه صورت جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین که به امضای سهام‌داران و بازرسین رسیده باشد.

4-دو نسخه صورت جلسه‌ی هیأت مدیره که به امضای مدیران منتخب مجمع، رسیده باشد.

5-فتوکپی شناسنامه‌ی تمامی سهام‌داران و بازرسین ( برابر اصل در دادگستری‌ )

6-ارائه‌ی گواهی پرداخت حداقل 35درصد سرمایه‌ی شرکت از بانکی که حساب شرکت در حالِ تأسیس در آنجا باز شده است  .نکته مهم : درصورتی که مقداری از سرمایه‌ی شرکت، آورده‌ی غیرنقدی باشد ( اموال منقول و غیرمنقول ) ارائه‌ی تقویم نامه‌ی کارشناس رسمی دادگستری، الزامی است و در صورتی که اموال غیرمنقول، جزء سرمایه‌ی شرکت قرار داده شود؛ ارائه‌ی اصل سند مالکیت، ضروری است

7-ارائه‌ی مجوز در صورت نیاز، بنا به اعلام کارشناس اداره‌ی ثبت شرکت‌ها

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در استان سیستان و بلوچستان

1-پرداخت مبلغ مورد تایید به نام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جهت تعیین نام

2-تکمیل نمودن فرم تعیین نام

3-برگ تقاضا نامه شرکت با مسئولیت محدود و تکمیل آن و امضاء ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران [ به منظور تمرین متقاضی جهت تهیه فرم اصلی[

4-برگ شرکت نامه شرکت با مسئولیت محدود و تکمیل آن و امضاء ذیل شرکت نامه توسط تمامی سهامداران

مراحل ثبت شرکت در استان سیستان و بلوچستان با سایر نقاط ایران دارای تفوت چندانی نمی باشد جهت این امر در ابتدا مدارک لازم را تهیه نمایید و با مراجعه به سامانه http://irsherkat.ssaa.ir اطلاعات لازم را تکمیل نمایید ، اطلاعاتی قبیل :مدت و موضوع فعالیت، نشانی و سرمایه شرکت تعیین سمت و نام شرکا و سهام هر یک از آن ها .همچنین اگر شرکت شعبه ای دارد معرفی مشخصات آن را قید نمایید و اساسنامه و شرکتنامه بارگذاری نموده و سپس پس از دریافت تایید اداره ثبت شرکت ها نسبت به ارسال مدارک از طریق پست اقدام نمایید. در انتها،  بعد از تایید تمام مدارک به شما شماره ثبت داده می شود و باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی چاپ کنید

پس از ثبت شرکت در استان سیستان و بلوچستان لازم است  نسبت به پلمپ دفاتر تجاری، انجام  امور مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی و همچنین اخذ کد اقتصادی اقدام نمایید.

ثبت شرکت در ایران