ثبت علامت تجاری (برند ) لوازم خانگی

انسان ها موجوداتی باهوش و خلاق می باشند که از گذشته های دور غار نشینی تا به امروز ابزار و وسایلی را اختراع و استفاده می نمودند تا باعث سهولت انجام کارها گردد، این وسایل در گذشته محدود بوده اند و امروزه دارای تنوع بسیاری می باشند و تقریبا می توان چنین اشاره نمود که بشر برای آسانتر نمودن تمامی کارها اقدام به ساخت ابزار و وسایلی نموده است از جمله این کارها که بخش بزرگی از کارهای روز مره انسان هاست انجام امور منزل می باشد که ابزار بسیاری جهت انجام این امور ساخته و ارائه گردیده است که ما آن را تحت نام لوازم خانگی می شناسیم. لوازمی مانند : ( یخچال ، گاز خوراک پزی ؛ فریزر ، خردکن ،جارو برقی ، ظرف شویی ، بخار شور ، و…)

این لوازم در تمامی دنیا توسط کمپانی های بزرگ و تحت نام برند های شناخته شده تولید و در سطح جهان عرضه می گردد، که کشور ما نیز از مصرف کنندگان این کالاهاست لکن جهت دستیابی به رشد و پیشرفت اقتصادی تولید این کالاها در داخل کشور و حمایت از آن بسیار حائز اهمیت است ،بنابراین صنعت تولید لوازم خانگی در ایران نیازمند توجه بیشتر و حضور توانمند برند های داخلی است.

در این راستا تولید کنندگان و بازرگانان کالای ایرانی با داشتن پتانسیل کافی در این صنعت می تواند محصولاتی با کیفیت تولید و ارائه نمایند و  برند لوازم خانگی را با نام دلخواه خود در اداره ثبت برند  ( علامت تجاری )به ثبت برسانند .

این علامت( نشان تجاری)  و یا به اصطلاح برند عبارت است از یک طرح ،نماد ،عبارت و یا یک نام که توسط تولید کنندگان کالا ،ارائه دهندگان خدمات یا فروشندگان محصول به ثبت می رسد تا خدمات و یا کالای ارائه شده آنان را از سایر محصولات و یا خدمات مشابه متمایز نماید. نشان تجاری یا برند همان چیزی است که مخاطب ،صفات و ویژگی های آن را با دیدن ،شنیدن ،حس کردن  به صورت ذهنی ،دیداری و یا شنیداری در ذهن و قلب خود تداعی می نماید.

مدارک لازم جهت ثبت برند لوازم خانگی برای اشخاص حقیقی:

1-کپی شناسنامه شخص متقاضی

2-کپی کارت ملی شخص متقاضی

3-کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)

4-کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

5-نمونه علامت تجاری در کادر 10 در 10

مدارک لازم جهت ثبت برند لوازم خانگی برای اشخاص حقوقی:

1-کپی شناسنامه مدیر عامل شرکت

2-کپی کارت ملی مدیر عامل شرکت

3-کپی روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)

4-کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

5-کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)

6-یک نمونه از علامت مورد تقاضا(در کادر 10 در 10)

مدت اعتبار حمایت از علامت تجاری،10 سال از تاریخ ثبت اظهارنامه در اداره مالکیت های صنعتی می باشد که هر 10 سال قابل تمدید است و چنانچه ظرف 10 سال تمدید نگردد و 6 ماه از تاریخ اعتبار گذشته باشد صاحب گواهینامه می بایست جهت ثبت نام و علامت تجاری خود دوباره اقدام نماید.

در انتها توجه داشته باشید که در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده گردد، ارائه ی کارت بازرگانی الزامی می باشد.

با سپاس از همراهی شما عزیزان

ثبت شرکت در ایران