ثبت گواهی ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده یکی از مالیات های رایج در قانون ایران می باشد که از سوی د ولت از مصرف کنندگان کالا یا خدمات اخذ می گردد ،مالیات بر ارزش افزوده در واقع مبلغ تفاوت بین ارزش کالا ها و خدمات عرضه شده با ارزش کالاها و خدمات خریداری یا تحصیل شده در یک دوره معین می باشد. که البته جهت دریافت آن کلیه فروشندگان کالا و خدمات مشمول این قانون، ملزم به ارائه گواهینامه ثبت نام ارزش افزوده به مشتریان خود می باشند. و تمامی خریداران در هنگام پرداخت این مالیات می بایست گواهینامه ثبت نام را از آن ها درخواست کرده  و نسبت به تاریخ اعتبار آن توجه نمایند ،چرا که این گواهی به صورت دائمی صادر نمی گردد واعتبار آن  از سوی سازمان امور مالیاتی صورت شش ماهه یا یک ساله تایین شده است و تمامی افراد حقیقی و حقوقی پس از پایان این مدت ملزم به تمدید اعتبار آن از حوزه مالیاتی می باشند.

در ضمن توجه داشته باشید که بنا بر قانون افرادی که مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده می باشندعبارتند از :

_ کلیه اشخاص حقوقی فعال با هر حجم از فروش یا درآمد ( کالا و خدمت ) به استثنای اشخاص حقوقی با فعالیت های صرفاَ معاف موضوع 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده ، که به موجب فراخوان های قبلی تاکنون برای اجاره قانون فراخوان نشده اند ، مشمول اجرای قانون خواهند شد.

_ اشخاص حقوقی که بعد از تاریخ اجرای قانون فراخوان نیز ایجاد، تاسیس و به ثبت می رسند و یا شروع به انجام فعالیت می کنند، در صورت فعالیت با هر حجم از فروش و یا درآمد ( کالا و خدمت ) از اولین دوره مالیاتی بعد از شروع فعالیت ( عرضه و کالا و ارائه خدمات ) مشمول اجرای قانون می باشند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام اولیه دریافت مالیات بر ارزش افزوده 

1-کد اقتصادی

2-کپی مدارک اعضای شرکت اعم از شناسنامه و کارت ملی ( براساس آخرین تغییرات)

3-آگهی تاسیس شرکت

4-اخرین تغییرات شرکت

5-وکالتنامه

6- آدرس کامل سکونت پیمانکار

7- تلفن ثابت و همراه پیمانکار و در صورت امکان مدیر عامل

8-کد پستی پیمانکار

9-مجوز فعالیت (گواحی صلاحیت یا نام شرکت در سایت رتبه بندی)

مدارک مورد نیاز جهت آخرین مرحله دریافت مالیات بر ارزش افزوده 

1- کد اقتصادی

2- کلیه ی مدارک اعضا

3- آگهی آخرین تغییرات شرکت ( در صورت وجود)

4- نام بانک شرکت

5- نام شعبه بانک

6- کد شعبه

7- شماره حساب

8-تلفن و آدرس هیات رییسه

جهت دریافت یا تمدید درخواست گواهی ارزش افزوده در نخستین گام می بایست ثبت نام اولیه مالیات بر ارزش افزوده را انجام نمایید، جهت انجام آنلاین این ثبت نام ابتدا به سایت  http://evat.irمراجعه نمایید و بر روی گزینه درخواست گواهینامه ثبت نام کلیک نمایید و در صفحه جدید نام کاربری و کلمه عبور انتخابی خود را وارد نمایید ،پس از آن فرم درخواست گواهینامه ثبت نام مقابل شما خواهد بود که لازم است در آن اطلاعاتی مانند شماره اقتصادی ، نام و نام خانوادگی شماره ملی و آدرس را وارد نمایید . در صورتی که درخواست شما نسبت به تمدید گواهینامه ارزش افزوده باشد می بایست گزینه ” دارای گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده هستم ” را انتخاب نمایید و سپس اطلاعات آخرین گواهینامه دریافت شده را وارد نمایید.

در نهایت بر روی گزینه ثبت درخواست کلیک نمایید و کد پیگیری خود را دریافت نمایید این کد جهت پیگیری درخواست شما قابل استفاده خواهد بود .همچنین پس از انجام این مراحل می بایست نسبت به ارائه برگ ثبت نام اولیه همراه با مدارک ذکر شده اقدام نمایید و پس از دریافت رمز عبور ثبت نام مرحله دوم را انجام دهید و در نهایت کلیه مدارک را به اداره دارایی تحویل نمایید

با سپاس از همراهی شما عزیزان

ثبت شرکت در ایران