شرایط ثبت شرکت کامپیوتری

کامپیوتر و یا رایانه دستگاهی است با برنامه ریزی می تواند یکسری عملیات منطقی را به صورت خودکار به انجام برساند این بدین معناست این دستگاه های هوشمند مجموعه ایی گسترده از دستورات را پیروی می نمایند و وظایف مورد نظر را به  انجام می رسانند.

امروزه زندگی در جوامع دارای وابستگی بسیاری به کامپیوتر و علوم وابسته می باشد و این دستگاه های هوشمند نقش بسیار مهمی در پیشرفت های علمی و تکنولوژی  جوامع داشته اند. البته واضح است که امروزه همچنان ابعاد استفاده از علوم کامپیوتر رو به افزایش می باشد لذا افراد بسیاری مایل به فعالیت در این رشته و امور وابسته به آن می باشند.

در صورتی که مایل به ثبت شرکت رایانه ایی می باشید مطالعه این مطلب به شما عزیزان پیشنهاد می شود.

ثبت شرکت کامپیوتری (رایانه ای)

بنا بر تغییرات و تصمیمات اتخاذ شده در سال 1376 شرکت های کامپیوتری ملزم به اخذ مجوز از دبیر خانه شورای انفورماتیک نمی باشند و کافیست جهت احراز صلاحیت و تایین طبقه بندی به اتحادیه صنفی رایانه ای مراجعه نمایند.

جهت ثبت شرکت کامپیوتری در ابتدا می بایست مدارک شرکت را به  اتحادیه صنفی رایانه ای ارسال نمایید . این اتحادیه در مدت زمانی مشخص مدارک  لازم را پس از دریافت بررسی نموده و در صورت عدم مغایرت اقدام به تایید درخواست و صدور مجوز می نماید. این مجوز دارای یک سال اعتبار می باشد. در صورت تمایل جهت تمدید این مجوز، شرکت های کامپیوتری ثبت شده  ملزم به ارائه هر ساله اطلاعات حقوقی خود اعم از تغییرات شرکت ، روزنامه رسمی و اظهارنامه مالیاتی و… به اتحادیه صنفی می باشند . تا تمدید مجوز انجام گردد. در غیر اینصورت و عدم اقدام  مجوز فعالیت شرکت لغو خواهد شد.

دارا بودن شرایط ذیل برای شرکت های کامپیوتری و یا طراحی سایت و ثبت هاستینگ و سایر شرکت های از این قبیل برای عضویت در نظام صنفی رایانه ای لازم می باشد:

1-بنابر بند یک اساسنامه شرکت های کامپیوتری موضوع فعالیت شرکت می بایست یکی از رشته های مربوط مانند : نشر دیجیتال یا موضوعات خاصی در زمینه پشتیبانی خدمات و فروش سخت افزار و نرم افزارهای حسابداری باشد

2-مدیر عامل با مدرک حداقل کارشناسی داشته باشد. در  صورت مدرک دیپلم باید 8 الی 10 سال سابقه مدیریت یا فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات داشته باشد .در صورتی که مدرک فوق دیپلم در زمینه کامپیوتر داشته باشد باید ۴ سال سابقه مدیریت یا فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات داشته باشد و. در صورتی که مدرک فوق دیپلم وی مربوط به رشته های غیر از کامپیوتر باشد باید ۶ سال سابقه مدیریت یا فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات داشته باشد.

3-مدیر عامل شرکت کامپیوتری: مدیرانی که سمت مدیر عاملی قبل از تشکیل نظام صنفی رایانه ای استان در شرکت خود داشته اند از این قانون مستثنی می باشند. همچنین شرکت هایی که موضوع فعالیت آنها فقط انفورماتیک بوده و مدیر عامل شرکت دارای شرایط تصدی پست مدیر عاملی شرکت رایانه ای باشد یعنی حداقل لیسانس در زمینه انفورماتیک باشد و یا دارای لیسانس در سایر رشته های فنی و مهندسی با حداقل سه سال سابقه کاری مفید در زمینه کامپیوتری باشد

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت های رایانه ایی (کامپیوتری)

1-کپی روزنامه رسمی آگهی تاسیس شرکت وکپی روزنامه رسمی آگهی آخرین تغییرات شرکت

2-کپی برگه احراز صلاحیت و رتبه بندی شورای عالی انفورماتیک

3- کپی شناسنامه مدیر عامل

4- کپی شناسنامه مدیر عامل

5-کپی آخرین اظهار نامه مالیاتی

6-کپی اساسنامه شرکت

همچنین در صورتی که شرکت رایانه ای تازه تاسیس می باشد، کپی لیست بیمه لازم است و در صورتی که لیست بیمه ندارد، نامه ای مبنی بر تمام وقت بودم مدیر عامل و اشتغال در شرکت می بایست ارائه گردد.

 

 

ثبت شرکت در ایران