شرایط و مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در دبی

امارات متحده عربی یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس می باشد این کشور متشکل از هفت امارت یا عرب نشین است .این کشور کوچک در سالهای اخیر شاهد تحولات بسیاری بوده است که آن را به یکی از مدرن ترین کشورهای دنیا تبدیل کرده است. با توجه به این رشد و پیشرفت این کشور اکنون مقصد مناسبی جهت سرمایه گذاری بسیاری از سرمایه گذاران از سراسر دنیا می باشد ، امارات متحده عربی بابت نزدیکی به کشورمان از نظر سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای ایران نیز بسیار حائز اهمیت است و بسیاری از ایرانیان اقدام به سرمایه گذاری و راه اندازیه کسب و کار در این کشور نموده اند.

اگر شما از علاقه مندان سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در این کشور مدرن عربی می باشید باید بدانید که بهترین روش ثبت شرکت در این کشور می باشد. ثبت شرکت در این کشور راهگشای تجارت و فعالیت اقتصادی در سطح جهانی خواهد بود.

با ثبت شرکت در دبی شما می توانید به فعالیت های اقتصادی ، امور تجاری و غیر تجاری  خود در این کشور شکل قانونی خواهید دهید و از اعتبار بیشتری در سطح جهانی برخوردار خواهید شد .

جهت ثبت شرکت در این کشور باید بدانید که کشور دوبی دارای دو حوزه قانونی می باشد که دارای تفاوت هایی در قوانین ثبتی می باشد:

-1اداره توسعه اقتصادی(local)

-2منطقه آزاد تجاری(راس الخیمه، جبل علی، فرودگاه دوبی، شهر اینترنت دوبی، شهر مدیا دوبی، عجمان، شارجه (Free Trade Zone)

در رابطه با اداره اقتصاد می توان چنین اشاره نمود که این مرکز یک اداره دولتی است که وظیفه آن صدور پروانه های تجاری و به عبارتی عملیات ثبت شرکت در این کشور می باشد در صورتی که جهت ثبت شرکت در این مرکز اقدام نمایید لازم است 51% از سهام شرکت متعلق به یک فرد اماراتی باشد. که کفیل یا اسپانسر محسوب خواهد شد .در صورتی که مایل به این نوع فعالیت و شراکت نمی باشید می توانید در یکی از مناطق تجاری امارات اقدام به ثبت شرکت نمایید که در این شرایط مالکیت 100% خواهید داشت و یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در این منطقه معافیت از مالیات خواهد بود.در کل ثبت شرکت در منطقه آزاد بسیار آسان تر منطقه local می باشد. لکن ثبت شرکت در منطقه local نیز دارای مزایای بسیاری می باشد که نسبت به نیاز و نوع فعالیت خود می بایست نسبت به انتخاب آن اقدام نمایید.

همچنین در کشور عمارات با توجه به نوع فعالینت شما گواهی مربوط به آن امر صادر خواهد شد انواع این گواهی ها عبارتند از:

گواهی تجارت و تجارت عمومی (شرکت با مسئولیت محدود و نا محدود) که به منظور صادرات و واردات میباشد .فرق تجارت با تجارت عمومی این است که در تجارت چند نوع کالای محدود را میتوان معامله کرد که در گواهی قید میشود، ولی در تجارت عمومی هیچ محدودیت کالایی وجود ندارد. در نتیجه تجارت عمومی گران تر است.

مشاوره :گواهی مشاوره برای انواع مشاوره بکار میرود برای مثال مشاوره سرمایه گذاری،مشاوره مهندسی و غیره.برای گرفتن این گواهی مدرک تحصیلی مرتبط با نوع مشاوره برای ثبت شرکت مورد نظر لازم است.

گواهی فروشگاه (فقط به صورت Local ثبت میشود یعنی ۵۱% سهم متعلق به شریک اماراتی است.)

گواهی حرفه ای(مثل آرایشگاه و …که فقط به صورت Local ثبت میشود)

گواهی صنعتی که میتواند کار تولید و بسته بندی انجام دهد.

شرکت بین المللی (Offshore)

اکنون به بررسی مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات متحده عربی در Free Trade Zoneخواهیم پرداخت:

– انتخاب و اعلام نام مناسب جهت شرکت

– ارائه نام کامل – محل تولد – تاریخ تولد، آدرس و ملیت تمامی سهامداران

– نام کامل – آدرس و ملیت  تمامی کارکنان

– ارائه نصویر اسکن شده از پاسپورت در صورت عدم دسترسی به پاسپورت می توانید از ترجمه رسمی اوراق هویتی  مانند شناسنامه و کارت ملی و یا گواهینامه استفاده نمایید.

-ارائه یک ترجمه رسمی از برگه ایی مبنی بر تایید محل سکونت شما در ایران (به طور مثال قبض موبایل)

-قانون برای ثبت شرکت در امارات (در مناطق آزاد) محدودیتی برای میزان سرمایه گذاری تعریف نکرده است (سرمایه از یک دلار تا بینهایت)

 

 

ثبت شرکت در ایران