شرایط و مراحل ثبت برند دزدگیر

در مطالب پیشین به ارائه تعاریفی از برند و علامات تجاری و مزایای ثبت آن پرداختیم در ادامه جهت آشنایی هر چه بیشتر شما عزیزان مراحل و شرایط ثبت برند جهت برخی از کالاها و خدمات خواهیم پرداخت یکی از این موارد کالای دزد گیر می باشد که این مطلب باهدف بررسی شرایط ثبت برند این کالا تهیه شده است:

بزرگتر شدن جوامع و شهرها باعث شده است تا افراد وقت و هزینه بیشتری صرف موارد امینیتی زندگی خود نمایند و  یکی از رایج ترین وسایل امنیتی ،انواع دزدگیرها می باشند که عبارتند از یک سیستم که در اماکن مختلف نصب می گردند و در صورت عبور ممنوعه و غیر مجاز و یا شکستن قفل با تولید صدا خطر را اعلام می نمایند و پس از آن میتوان نسبت به بر طرف نمودن خطر یا دستگیری و معرفی مجرمین اقدام نمود .در حال حاضر نصب دزد گیر در منازل و تمامی اماکن عمومی و خصوصی  و حتی اتومبیل ها یکی از مهمترین تدابیر امنیتی می باشد .

چنانچه طراحی و ثبت برند جهت معرفی و ایجاد وجه تمایز برای تمامی کالا ها ضروری می باشد یکی از این محصولات نیز دزد گیر می باشد. ثبت برند دزدگیر موجب ایجاد وجه تمایز و معرفی هرچه بهتر کالای وارد شده یا تولید شده می باشد.

در صورتی که مایل به ثبت برند جهت محصولات دزدگیر می باشید لازم است جهت ثبت برند مورد نظر خود مدارکی مانند کارت بازرگانی،پروانه کسب یا جواز تاسیس صنایع و ….. را ارائه نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند دزد گیر

1-تکمیل و ارائه اظهار نامه ثبت برند

2-ارائه نسخه اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالتنامه،در صورتی که کار توسط وکیل متقاضی انجام می شود.

3-ارائه ده نمونه از علامت طراحی شده  به شکل گرافیکی که با علامت نصب شده روی اظهارنامه یکسان باشد (ابعاد حداکثر ۱۰ در ۱۰ سانتی متر باشد).

نکته مهم: درخواست کننده باید بر روی هر اظهارنامه یک نمونه از علامت را الصاق و آن را امضاء نماید . نمونه سوم در موقع ثبت بر روی صفحه مربوطه در دفتر ثبت و نمونه چهارم بر روی تصدیق ثبت الصاق می شود. علاماتی که برجسته یا گود در روی شی  نشان داده می شود بر روی کاغذ نفش خواهد شد. ابعاد نمونه نباید از ده سانتیمتر از هر طرف تجاوز کند صفحه مربوطه در دفتر ثبت و نمونه چهارم بر روی تصدیق ثبت الصاق می شود. علاماتی که برجسته یا گود در روی شیی ء نشان داده می شود بر روی کاغذ نفش خواهد شد. ابعاد نمونه نباید از ده سانتیمتر از هر طرف تجاوز کند

بر روی هر نمونه الصاق شده به طریق بالا مهر شعبه ثبت شرکت ها و علایم تجاری و اختراعات زده می شود به طریقی که یک قسمت از مهر بر روی نمونه و قسمت دیگر بررو ی صفحه قرار گیرد

چنانچه مرجع ثبت نمونه علامت ارائه شده را مناسب تشخیص ندهد، تسلیم نمونه مناسب را درخواست می نماید.در هر حال،علامت باید به همان نحو که درخواست و ثبت می شود استعمال گردد

4-در صورت سه بعدی بودن علامت،ارائه علامت به صورت نمونه های گرافیکی یا تصویر دو بعدی روی برگه به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد که همان علامت سه بعدی را تشکیل دهند،الزامی می باشد.

5-مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم شود.

6-ارائه مدارک دال بر فعالیت در حوزه ذی ربط بنا به تشخیص مرجع ثبت

7-نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و ارائه گواهی مقام مربوطه ،اتحادیه یا دستگاه مرتبط،در صورتی که ثبت علامت جمعی مورد درخواست باشد

8-مدارک مثبت هویت متقاضی

9-رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانون

10-مدارک نمایندگی قانونی،در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید

در انتها توجه داشته باشید که برند طراحی و انتخاب شده توسط شما می بایست از هر حیث نوآورانه باشد و با برند دیگری دارای وجه تشابه نباشد. همچنین خلاقانه طراحی شدن این علامت به در خاطر ماندن آن کمک شایانی خواهد کرد ،رعایت موارد قانونی ثبت برند نیز ضروری است. (پیشنهاد می شود مقاله مربوط به ثبت برند و علامات تجاری را جهت اطلاعات تکمیلی مطالعه فرمایید)

ثبت شرکت در ایران