شرایط و مراحل ثبت شرکت خشکبار

خشکبار به انواع میوه‌های خشک شده و برخی مغز دانه‌ها گفته می‌شود. مغز دانه‌هایی مانند پسته، بادام، فندق، گردو خشک و میوه‌های خشک مانند کشمش، کشمش سبز، کشمش ، برگهٔ آلو بخارا، قیسی خشک، برگه هلو، برگه زردآلو ، برگه آلو، برگه آلوچه و برگه آلبالو، خرما و انجیر خشک از جمله خشکبارهای پرمصرف هستند.

این مواد هر یک به تنهایی می توانند یک میان وعده مغذی برای افراد باشند و در تامین انرژی و سلامت انسانها بسیار مهم هستند .

این مواد غذایی مفید سهم بزرگی از تغذیه افراد را به خود اختصاص داده اند،کشور عزیزمان ایران یکی از مهم ترین صادر کنندگان خشکبار به دنیا می باشد ،به عنوان مثال پسته که یکی از اصلی ترین  صادرات ایران می باشد، فعالیت در این زمینه از دیر باز در ایران متداول بوده است لکن امروزه تمامی کسب و کارها شکل مدرن به خود گرفته اند و این کسب و کار نیز وسیع تر گردیده و شکل مدرن به خود گرفته است ، یکی از بهترین راههای فعالیت در این زمینه ثبت شرکت می باشد که مجموعه های ثبت شده با این موضوع فعالیت می توانند به تهیه و توزیع خشکبار در سطح داخلی و یا صادرات اقدام نمایند.

جهت ثبت شرکت خشکبار توجه داشته باشید که در ابتدا اخذ مجوز از نهادهای مربوط الزامی می باشد. شما می توانید پس از دریافت مجوزهای لازم، شرکت خود را در دو قالب شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسانید.

در ادامه شرایط ومدارک مورد لزوم و سپس مراحل ثبت این دو نوع شرکت بررسی خواهد شد:

شرکت سهامی خاص 

شرکت سهامی خاص شرکتی است بازرگانی که تمام سرمایه آن منحصراً توسط مؤسسین تأمین گردیده وسرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی آنها است. و تعداد سهامداران نباید از سه نفر کمتر باشد؛عنوان شرکت سهامی باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت به طور روشن و خوانا قید گردد.

  شرایط ثبت شرکت خشکبار سهامی خاص 

1-تعداد اعضاء ۳ نفر به همراه ۲ نفر بازرس

2-میزان سرمایه اولیه حداقل صدهزارتومان

3-پرداخت حداقل ۳۵ درصد سرمایه به صورت نقدی

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت خشکبار سهامی خاص 

1-فتوکپی کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضاء

2-اقرارنامه امضا شده

3-اصل گواهی عدم سوء پیشینه

4-اخذمجوز درصورت نیاز

5-تنظیم وکالتنامه به نام وکیل، در صورتی که امدر توسط وکیل انجام گیرد

شرکت با مسئولیت محدود 

شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده وهر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد، فقط تا میزان سرمایه خود درشرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است، دراسم شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود) قید شود

شرایط ثبت شرکت خشکبار با مسئولیت محدود 

1-میزان سرمایه اولیه یک میلیون ریال

2-حداقل وجود ۲ نفر عضو

4-تعهد یا پرداخت کل سرمایه

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت خشکبار با مسئولیت محدود

1-تصویر شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضاء

2-اصل گواهی عدم سوءپیشینه

3- اقرارنامه امضا شده

4-دریافت مجوز درصورت مجوزی بودن موضوع

 

 

ثبت شرکت در ایران