شرایط و مراحل ثبت شرکت قلم زنی 

ایران مهد بسیاری از هنرهای صنایع دستی می باشد که در تمامی دنیا بی نظیر است و ظرافت و زیبایی آن از عرفان و ذوق و سلیقه ایرانی سرمنشاء گرفته است . امروزه صنایع دستی غیر از جنبه زیبایی و ارزش معنوی برای اقتصاد کشور نیز دارای ارزش بسیاری می باشد و می تواند بخش بسیار مهمی از صادرات غیر نفتی کشور را به خود اختصاص دهد که این امر در رشد اقتصادی کشور بسیار حائز اهمیت است .

یکی از این هنرها و صنایع دستی زیبا هنر قلم زنی می باشد که طرح و نقش حاصل از آن از ضربه های استادانه و ظریف هنرمند بر سطح فلز به وجود می آید، این هنر بی نظیر در دسته بندی هنر های فلزی قرار می گیرد و در ساخت آن از فلزاتی از قبیل مس ، طلا ، و برنج استفاده می شود و با استفاده از چکش و قلم بر روی آنها حکاکی می گردد.

تاریخ شناسا ن تاریخجه قلم زنی را به دوران سیت ها یا سکاها که نژاد آریایی داشتند ، نسبت می دهند. جام طلای حسن لو نمونه ای از قلم زنی با نقوش برجسته ی خدایان سوار بر ارابه است که در سال 1336 کشف شد. جام طلای مارلیک نیز نمونه ای از قلم زنی از همان دوره است ..

چنانچه اشاره شد امروزه توجه خاصی نسبت به صنایع دستی معطوف گردیده است و هدف از تولید این محصولات علاوه بر ارائه در بازارهای  داخلی شناسایی این هنر های ناب در سطوح بین المللی می باشد، بنابراین جهت فعالیت رسمی ،قانونی و با ابعادی وسیع تر ثبت شرکت در این رشته  امر ضروری است  .

بنابر ماده 20 قانون  تجارت شرکت های قلم زنی می توانند در قالب شرکت سهامی عام و خاص ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی غیر سهامی به ثبت  برسند.

ثبت شرکت در رشته قلم زنی(رشته های صنایع دستی) دارای مزایای بسیاری می باشد که در متن فوق به برخی از آنها اشاره گردید در ادامه نیز به برخی دیگر از مزایای ثبت این نوع شرکت اشاره می گردد:

1-خرید و فروش

2-صادرات و واردات کلیه کال های مجاز بازرگانی

3-اخذ و اعطاي نمايندگي داخلي و خارجي

4- شرکت درمناقصات و مزايدات دولتي و عمومي

5-امکان معرفی شعبه در سراسر کشور

6-شرکت در نمايشگاههاي داخلي و خارجي

7-اخذ وام و تسهيلات از کليه بانکها و موسسسات دولتی و خصوصی

 مراحل ثبت شرکت قلم زنی

1-انتخاب نوع موضوع شرکت  و در صورت لزوم اخذ مجوزهای مورد نیاز

2-تامین میزان سرمایه اولیه و معرفی آن  (با توجه به نوع قالب انتخابی)

4-انتخاب زمان فعالیت شرکت (محدود یا نامحدود)

5-انتخاب و معرفی مرکز اصلی شرکت ( نقطه فعالیت ) مرکز اصلی شرکت و نشانه ی صحیح آن باید مشخص شود .مرکز اصلی شرکت همان مرکز اداره ی آنست که معمولاً مجامع عمومی در آن جا تشکیل و مدیران و بازرسان در آن جا انجام وظیفه می نمایند

6-تهیه و ارائه مدارک مورد نیاز، توجه داشته باشید که این مدارک و یا بعضا مراحل ثبت با توجه به نوع قالب انتخابی از سوی شما متفاوت می باشد .

 

 

ثبت شرکت در ایران