مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند عرقیات

استفاده از گیاهان دارویی و به اصطلاحی حرارت دادن و عرق گیری از آنها در کشور ما پیشینه ایی بسیار طولانی دارد و در طب سنتی ایرانی از جایگاه ویژه ایی بخوردار است ،امروزه نیز بیش از پیش به خواص این نوشیدنی ها که اکثر آنها مصارف دارویی دارند پی برده شده.

از این نوع عرقیات می توان به :عرق سنبل الطیب ، عرق بهار نارنج ،  عرق اسطوخودوس ، عرق زیره ،عرق نعنا ، عرق اویشن ، عرق کاسنی ، عرق بید مشک ، عرق شنبیلله ، عرق خارشتر ، عرق پونه ، و ….. اشاره نمود که هر یک دارای خواص دارویی بی شماری می باشند.

تهیه این عرقیات یکی از پیشه هایی است که در ایران قدمتی طولانی دارد و تا امروز نیز افراد بسیاری به این صنعت مشغول می باشند لکن بعضا این کسب و کار از شکل سنتی خود خارج شده و به شکل مدرن اداره می گردد بطوری که برخی از این محصولات در کارگاه ها و کارخانه های مدرن تهیه و توزیع می گردد  و مسلما این محصولات دارای بازار پر رقابتی هستند ، بنا به دلایل فوق ثبت یک برند مناسب از اهمیت بسیاری بخوردار است تا محصول مورد نظر را به بازار معرفی نماید و یادآور کیفیت محصولات در ذهن مشتری باشد.

ثبت برند جهت محصولاتی همانند تهیه و توزیع عرقیات که چنانچه اشاره شد ممکن است در انواع صنعتی در مقیاس بزرگ و سنتی در شکل های کوچک تری تهیه گردد متفاوت است و به طور مثال ممکن است افراد با توجه به حسن شهرت خود از نام های خانوادگی استفاده نمایند ، یا یک نام انفرادی که برای محصولات مختلف به صورت مجزا استفاده می شود را برگزینند، یا یک نام و یا برند یکسان برای تمامی محصولات انتخاب کنند و یا ترکیبی از تمامی موارد را استفاده نماید.

در کل یک برند خوب باید دارای خوصیاتی باشد که در ادامه به برخی آز آنها اشاره می گردد:

1-نام برند باید کوتاه و ساده باشد و به خاطر سپردن آن نیز آسان باشد

2-برند باید به راحتی شناسایی شده

3-برند باید دارای شفافیت و جذابیت باشد

4-نام برند باید طوری باشد که طبق قواعد جمهوری اسلامی ایران بوده تا بتوان آن را به ثبت رساند

5-باید صدای لذت بخشی در هنگام شنیدن داشته باشد

6-این نام باید غیر تقلیدی باشد

7-دارای تلفظ واحد باشد

8-اهانت آمیز نباشد

9-در ذهن افراد تصویر خوبی را ایجاد نماید

10-نباید قدیمی و کهنه باشد

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند عرقیات گیاهی برای اشخاص حقیقی

1-کپی شناسنامه شخص متقاضی

2-کپی کارت ملی شخص متقاضی

3-کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)

4-کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری، پروانه‌ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی )

5-نمونه علامت تجاری در کادر ۱۰ در ۱۰

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند عرقیات گیاهی برای اشخاص حقوقی

1-کپی شناسنامه مدیر عامل شرکت

2-کپی کارت ملی مدیر عامل شرکت

3- کپی روزنامه‌ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)

4-کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه‌ی بهره برداری، پروانه‌ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

5-کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)

6-یک نمونه از علامت مورد تقاضا در کادر ۱۰ در ۱۰

 

ثبت شرکت در ایران