مراحل کامل ثبت شرکت در کشور ترکیه

بسیاری از متقاضیان ایرانی در پی سرمایه گذاری در یک کشور خارجی ،خرید ملک ،راه اندازیه کسب و کار و عبور از موانع تحریم ، ثبت شرکت و….. کشور ترکیه را به عنوان یکی از مناسب ترین گزینه ها برگزیده اند و کشور ترکیه در سال های اخیر بیش از پیش شاهد حضور ایرانیان در شهرهای مختلف این کشور است.
ثبت کردن شرکت در کشوری مانند ترکیه با موقعیت خاص جغرافیایی، امکان برقراری ارتباط با تمامی کشورها از جمله کشورهای آسیایی و اروپایی را فراهم می آورد.
ثبت شرکت در ترکیه دارای مزایای بسیاری است و دولت این کشور از سرمایه گذاران خارجی حمایت می نماید، به طور مثال ؛خرید زمین و ملک در اکثر مناطق این کشور دارای قیمت مناسب می باشد و دولت بابت ساخت سوله، استخدام کارمند و کارگر، امور بیمه و… به افراد واجد شرایط تسهیلات اعطا می نماید(مناطق آزاد ترکیه). همچنین ثبت کردن شرکت در این کشور نسبت به کشورهای مشابه دارای هزینه پایین تر می باشد ،در ضمن هزینه های زندگی در این کشور نیز بسیار مناسب است .مالیات نیز در این کشور هزینه ثابتی نیست و نسبت به درآمد افراد تایین می گردد. بلافاصله پس از ثبت شرکت در این کشور می توانید حساب بین المللی افتتاح نمایید و با دریافت پاسپورت این کشور به ده کشور بدون نیاز به پاسپورت سفر نمایید و بسیاری مزایای دیگر……

ثبت شرکت

کشور ترکیه از نظر منطقه ایی به دو بخش تقسیم می گردد منطقه آزاد تجاری ترکیه و منطقه اروپایی ترکیه که در هر دو این مناطق می توانید اقدام به ثبت شرکت نمایید؛
مناطق آزاد ترکیه برای تجار و فعالان اقتصادی که به دنبال راه اندازیه شرکت صنعتی ،تولیدی و صادراتی می باشند مناسب تر است ،دولت ترکیه برای تولید محصولات و صادر نمودن آنها با نام ترکیه از تولید کنندگان حمایت کامل می نماید.
برای ثبت کردن شرکت در مناطق اروپایی در کشور ترکیه متقاضیان هیچ محدودیتی وجو ندارد و انجام هر فعالیت بازرگانی در چهارچوب قانون برای افراد مجاز می باشد.در این مناطق شما با ثبت کردن شرکت و استخدام چند کارمند و پرداخت بیمه و مالیات می توانید اقامت کشور ترکیه را دریافت نمایید.( البته در رابطه با دریافت اقامت کشور ترکیه ثبت شرکت صرفا جهت دریافت اقامت گزینه مناسبی نمی باشد چرا که راههای کم هزینه تری هم برای دریافت اقامت وجود دارد و ثبت کردن شرکت مناسب افرادی است که مایل به راه اندازی کسب و کار و فعالیت اقتصادی هستند.)

انواع شرکت قابل ثبت در کشور ترکیه

1-شرکت با مسئولیت محدود
2-شرکت صهامی عام و خاص
3-شرکت تضامنی
4-شرکت مختلط
5-موسسات مالی و صرافی ها

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در کشور ترکیه

1-ارائه اصل پاسپورت تمامی شرکاء
2-ارائه دو قطعه عکس
3-انتخاب نام مناسب برای شرکت
4-تصمیم گیری در رابطه با نوع فعالیت شرکت و اعلام آن
5-اعلام در صد سهام تمام شرکاء
6-معرفی مدیر شرکت از میان شرکاء
7-معرفی ادرس دفتر شرکت در کشور ترکیه
8-تامین حداقل 10 هزار لیر به عنوان سرمایه

مراحل ثبت شرکت در ترکیه

1-در ابتدا لازم است محلی را برای جهت محل فعالیت شرکت تهیه و معرفی نمایید ،ارائه سند و یا اجاره نامه برای انجام مراحل ثبت ضروری می باشد.
2- تهیه و تنظیم اساسنامه و فرم های مخصوص تاسیس شرکت
3- با مراجعه به اداره دارایی ، شماره مالیاتی شرکا را اخذ نمایید.
4- اساسنامه می بایست در دفتر خانه رسمی به تایید برسد.
5-جهت به ثبت رساندن شرکت لازم است به اتاق بازرگانی نیز مراجعه نمایید و فرم های مربوطه را تکمیل نمایید.
6-چاپ روزنامه رسمی در کشور ترکیه
7-تایید نمونه امضا و وکالت نامه هادر دفتر خانه های رسمی
8-جهت بررسی اسناد و بازدید و تایید آدرس دفتر شرکت توسط بازرسان اداره دارایی لازم است به این اداره مراجعه شود و فرم های مربوطه تنظیم و به همراه اسناد تحویل گردد.
9-بازدید و تایید آدرس شرکت توسط بازرسان اداره دارایی
10-اخذ کارت بازرگانی
11-افتتاح حساب بانکی شرکت
12-معرفی حسابدار و مشاور مالی رسمی برای شرکت

ثبت شرکت در ایران