مزایای ثبت شرکت چیست

جهت راه اندازیه یک کسب و کار جدید افراد دارای انگیزه ها و اهداف متفاوتی می باشند که فعالیت های خود را با توجه به آن برنامه ریزی می نمایند و در این راه جهت موفقیت تلاش می نمایند تا توانایی های خود را گسترش دهند و به اهداف تایین شده دست یابند، امروزه دارا بودن تخصص و مهارت در انجام کارها بسیار حائز اهمیت است و بسیاری از امور به صورت انفرادی انجام نمی پذیرد، شاید این مهترین دلیل تمایل افراد به فعالیت گروهی و استفاده از توانایی ها و تخصص افراد مختلف در قالب یک گروه کاری باشد . این گردهمایی افراد جهت پیشبرد اهداف می تواند در قالب شرکت تحقق یابد و شکل قانونی داشته باشد . پس از ثبت شرکت قانون روابط بین شرکاء و مسئولیت آنها در مقابل مراجعین  و بسیاری از موارد دیگر …را تایین می نماید . فعالیت در قالب شرکت دارای مزایای بسیاری می باشد که در این مطلب به بررسی آن خواهیم پرداخت در ابتدا لازم است تعریفی از ماهیت شرکت ارائه گردد:

 شرکت چیست ؟

شرکت به معنای انجمن یا بنگاه تجاری با یک شخص حقیقی یا حقوقی یا ترکیبی از هر دو انهاست .  از  نظر قانون مدنی ایران شرکت عبارت است از اجتماع حقوق مالکین متعدد در شی واحد به نحو اشاعه . بنابر برداشتی که می توان از این قانون داشت شرکت قراردادی است که بر اساس ان اعضا سود حاصل از سرمایه و فعالیت انجام شده  را میان خود تقسیم می نمایند . طبق ماده 20 قانون تجارت انواع شرکت قابل ثبت در ایران عبارتند از: شرکت سهامی (عام و خاص ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت مختلط سهامی عام وخاص ، شرکت نسبی ، شرکت تعاونی

اهمیت تاسیس شرکت

امروزه بر کسی پوشیده نیست که بخش اصلی فعالیت های اقتصادی توسط شرکت ها انجام می پذیرد. دلیل اصلی این تمایل مزایای بسیار فعالیت در قالب شرکت می باشد .

از مهمترین مزایای فعالیت در قالبت شرکت این نکته است که هنگامی که افراد به صورت انفرادی فعالیت می نمایند در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت نا محدود دارند و کل داریی انها اعم سرمایه تجاری و اموال خصوصی ، وثیقه پرداخت دیون انها به طلبکاران است . اما این امر در رابطه با افرادی که در قالب شرکت فعالیت می نمایند متفاوت است و مسئولیت ها و روابط با توجه به نوع قالب انتخاب شده  تایین و محدود  می گردد و مسلما در این شرایط در صورت بروز خسارت تمامی زندگی و مالمیک افراد در خطر نخواهد بود. همچنین ثبت شرکت دارای مزایای بسیار دیگری می باشد که عبارتند از:

1- فعالیت رسمی و حقظ سرمایه و امکان توسعه فعالیت ها و فعالیت جدی در موضوع شرکت

2- حفاظت از نام شرکت ، پس از ثبت شرکت افراد دیگر نمی تواند همنام شرکت شما شرکت ثبت نماید بدین طریق می توان از حسن شهرت مجموعه محافظت نمود.

3- از مهم ترین مزایای ثبت شرکت فعالیت به صورت رسمی و قانونی می باشد بدین معنا که شما در مقابل مالیاتی که به دولت پرداخت می نمایید  از سوی قانون حمایت خواهید شد و می توانید از مزایایی از قبیل بیمه ،سابقه شرکتی و حقوقی استفاده نمایید .

4- مخاطبین مجموعه شما با آسودگی خیال بیشتری با مجموعه شما همکاری خواهند نمود .

5- مسئولیت بین تمامی اعضای شرکت تقسیم می گردد در حالی که مسئولیت مالی و حقوقی تمامی فعالیت هایی که توسط شخص حقیقی انجام می گرددد به عهده خود شخص می باشد.

6- امکان تبلیغات گسترده و پر بازده برای مجموعه شما در صورتی قابل استفاده می باشد که کسب و کار و نام آن را به صورت رسمی ثبت نموده باشید در غیر این صورت ممکن است کسب و کار شما و معرفی آن از طریق تبلیغات مورد سواستفاده قرار بگیرد.

7- حمایت قانون از حقوق کلیه اعضای شرکت و طرفین قرار داد شرکت

8-امکان شرکت درمناقصات و مزایدات جاری کشور.

9-امکان اخذ و اعطا ء نمایندگی رسمی

10-دریافت جواز ها، امتیازات و اعتبارات از سازمان‌ها و نهادها و امتیاز اخذ وام ها و تسهیلات بانکی

 

ثبت شرکت در ایران