مناسب ترین کشورها برای ثبت شرکت کدامند

فعالان اقتصادی از سراسر دنیا همواره در پی آن هستند تا با دستیابی به موفقیت و افزایش دامنه فعالیت خود ،از مرزهای کشور خود خارج شوند و دامنه فعالیت خود را در سایر کشورها نیز گسترش دهند، تجار ایرانی نیز از این قائده مستثنی نیستند ،علاوه براینکه در شرایط سیاسی و اجتماعی کنونی، عبور از محدودیت هایی که تحریم ها بر کشور عزیزمان تحمیل نموده است نیز یکی از دغدغه های مهم صاحبین کسب و کار می باشد .
بنابراین در حال حاضر انتخاب کشوری مناسب جهت گسترش کسب و کار و عبور از موانع تحریم اهمیت بسیاری برای تجار ایرانی دارد ،ما در این مطلب تلاش می نماییم تا با بررسی قوانین کشورهای مختلف ،مناسب ترین کشورها را جهت ثبت شرکت و گسترش فعالیت به متقاضیان معرفی نماییم لطفا با ما همراه باشید:
در ابتدا لازم است معیارهایی را که یک کشور را برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت ،به کشوری مناسب تبدیل می کند را بررسی نماییم .
توجه داشته باشید که بنا بر رتبه بندی بانک جهانی ساده ترین و بهترین کشورها برای راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت لزوما کشورهای بزرگ جهانی نیستند. بلکه سرمایه گذاران کشورهایی را برای سرکایه گذاری انتخاب می نمایند که شرایطی که در ادامه به آن اشاره می نماییم را داشته باشند :
– راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت به آسانی انجام گیرد و پروسه پیچیده ای نباشد .
– مجوزهای لازم به راحتی در اختیار افراد واجد الشرایط قرار گیرد.
-امکان دریافت مالکیت کامل برای سرمایه گذاران خارجی فراهم باشد.
-نرخ، شرایط و قوانین مالیاتی مناسبی داشته باشد .
-سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی امن باشد.
-ارتباط خوبی با سایر کشورها داشته باشد.
-امکان دریافت اقامت برای سرمایه گذاران فراهم باشد.
-امکانات محیطی مناسب برای رشد و پیشرفت کسب و کار فراهم باشد.

مواردی که در پاراگراف فوق بدان شاره گردید و بسیاری از موارد دیگر کشورها را به محل مناسبی برای سرمایه گذاری تبدیل می نماید ،در ادامه فهرستی از این کشورها را که بنا بر بررسی بانک جهانی انتخاب گردیده اند ،در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد :
1-کشور نیوزلند
کشور نیوزلند در صدر این فهرست قرار می گیرد چراکه به مدت سه سال متوالی عنوان برترین کشور را در راه اندازی کسب و کار به خود اختصاص داده است .قوانین این کشور بطوری وضع گردیده است تا بتوان کسب و کار را به آسان ترین صورت و بدون نیاز به کاغذ بازی های طاقت فرسا به انجام رساند.
2-کشور سنگاپور
کشور سنگاپور در این فهرست در جایگاه دوم قرار می گیرد ،این کشور که به دلیل قانون مداری در دنیا مشهور است ،قوانین پیچیده و بازدارنده ای را برای ایجاد کسب و کار وضع ننموده است ،همچنین این کشور دارای شرایط مالیاتی مناسب و سیاست های منعطف مهاجرتی است، در ضمن این کشور امکانات بسیار مساعدی جهت دسترسی به بازار های جهانی دارد. همه این عوامل باعث گردیده است تا این کشور بهترین نیروهای متخصص دنیا را در خود جا دهد.
3-کشور دانمارک
کشور دانمارک سومین کشور فهرست ماست ،قوانین راه اندازیه کسب و کار در دانمارک فوق العاده آسان است .این کشور نسبت به نقاط دیگر جهان از سرمایه گذاران خارجی مالیات کمتری دریافت می نماید که این موضوع یکی از مهمترین جذابیت های سرمایه گذاری در این کشور می باشد. این کشور اروپایی با فساد مالی بسیار کم به شدت از سرمایه گذاران خارجی و کارآفرینان حمایت می نماید.
4-کشور گرجستان
کشور گرجستان یکی دیگر از کشورهای این لیست می باشد که هر ساله از نظر اقتصادی و کسب وکار رو به پیشرفت است.
در این کشور سرمایه گذاران خارجی بدون نیاز به ارائه گواهی تمکن مالی تنها در مدت دو ماه می توانند شرکتی را به ثبت برسانند. همچنین فرایندهای مالیاتی نیز برای تمام صاحبان کسب و کار ساده و آسان شده است. برای سرمایه گذاران و تجار ایرانی امکان استفاده از مرز زمینی وجود دارد .کشور گرجستان دارای مناطق آزاد (منطقه آزاد پوتی ،منطقه آزاد کوتانیسی ) است که در این مناطق فعالیت اقتصادی بدون نیاز به پرداخت مالیلت انجام می گیرد.
5-کشور مجارستان
یکی دیگر از کشورهایی که به بررسی شرایط ایجاد کسب و کار در آن خواهیم پرداخت ، کشور مجارستان است ،این کشور با دارا بودن دومین بازار ثروتمند دنیا طبعاً شرایط مساعد و مطمئنی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می آورد. این کشور یکی از مناطق امن مالیاتی برای سرمایه گذاران از سراسر دنیاست، امکان مالکیت صد در صد برای سرمایه گذاران در این کشور فراهم می باشد و نیاز به شراکت با شریک محلی نیست. سرمایه اولیه در این کشور نسبت به سایر کشورها پایین تر است و نیازی به سپرده گذاری نیز نمی باشد.
6-کشور کره جنوبی
کشور کره جنوبی نیز در فهرست کشورهایی قرار می گیرد که شرایط مساعدی را برای ایجاد کسب و کار فراهم نموده است. این کشور با توجه به دسترسی مناسب به بازار های جهانی و امکاناتی همچون اینترنت بسیار پر سرعت (سریع ترین در دنیا) و منابع انرژی همچون برق توانسته است توجه سرمایه گذاران بسیاری را به خود جلب نماید .در این کشور با وجود تمام امکانات فوق می توان شرکت را با سرمایه ای اندک به ثبت رساند.
7-کشور هنگ کنگ
کشور دیگری که به داشتن شرایط مناسب برای راه اندازی کسب و کار مشهور است ،مشور هنگ کنگ می باشد که در واقع دروازه ای است به سوی کشور چین، مرکز مالی و قطب کسب وکار دنیا .این کشور با ثبات اقتصادی بالا ،زیر ساخت هایی قدرتمند و سیستم حقوقی سودمند ،مقصد بسیار مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی است.نرخ مالیاتی نیز در این کشور از سایر کشورها پایین تر است و حتی از سرمایه گذاری های کوچک نیز استقبال می نماید .

در انتها از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگذاریم

ثبت شرکت در ایران