نگاهی به ثبت برند در کرج

شهرستان کرج به عنوان مرکز استان البرز یکی از قطب های صنعتی و تجاری کشورمان است . این شهرستان دارای پتانسیل های بسیاری جهت راه اندازیه کسب و کارهای جدید می باشد که از مهمترین آن می توان به نزدیکی این شهر به پایتخت اشاره نمود ،این فاصله کوتاه با پایتخت باعث شده است تا افراد بسیاری بخصوص جوانان از سراسر ایران به دنبال دستیابی به اهداف خود به کرج مهاجرت نمایند و همین امر موجب شده است تا این شهرستان جمعیت جوان و پر شوری را در خود جای دهد و جایگاه مناسبی برای پرورش ایده های نوین و خلاقانه باشد.
همچنین از سویی دیگر باغداری و کشاورزی نیز در این استان در سال های تاخیر رشد چشمگیری داشته است. وجود کارخانه ها و واحد های تولیدی مختلف نیز در این استان در رشد و رونق اقتصادی موثر بوده اند.
بنا براین در صورتی در فکر راه اندازیه کسب و کار جدید و یا گسترش کسب و کار خود در این شهرستان هستید، باید بدانید که قدم در بازار پر رقابتی خواهید گذاشت و بهتر است به عنوان یک تولید کننده کالا و یا ارائه دهنده خدمات ،برند یا علامت تجاری خود را به ثبت برسانید ،تا بتوانید ارزش کالا یا خدمات خود را در این بازار پر رقابت حفظ نموده و با موارد مشابه موجود وجه تمایز ایجاد نمایید ،که در این صورت مسلما در جذب مشتریان و در اختیار گرفتن سهم بیشتری از بازار موفق تر خواهید بود.
به طور کلی برند یا نشان تجاری عبارت است از یک سمبل ، نشانه ، طرح ، علامت یا ترکیبی از انها که موجب شناسایی محصول و تمایز آن از سایر محصولات و انتقال یک مفهوم یا احساس به مخاطب می گردد.
حال باید دید ثبت علامت تجاری و یا برند در شهرستان کرج نیازمند طی چه مراحل و ارائه چه مدارکی است؛
جهت ثبت برند یا علامت تجاری در شهرستان کرج مانند سایر نقاط ایران می توانید با مراجعه به سامانه http://iripo.ssaa.ir و تکمیل تقاضانامه، درخواست خود را ثبت نمایید و در انتها پس از تکمیل فرم های موجود و ارسال مدارک مورد نیاز و همچنین پرداخت هزینه های ثبت برند کد رهگیری دریافت نمایید، تا در آینده از طریق آن بتوانید درخواست خود را پیگیری نمایید.
سپس درخواست شما توسط کارشناسان مربوطه بررسی خواهد شد و درصورتی نقص یا مشکلی در درخواست شما مشاهد نگردد به شما اعلام خواهد شد تا نسبت به ارسال مدارک از طریق پست به اداره مالکیت معنوی اقدام نمایید. و در نهایت نیز می بایست جهت اطلاع عموم آگهی ثبت برند خود را در روزنامه رسمی در دو نوبت به فاصله یک ماه به چاپ برسانید. در صورتی که شخصی نسبت به برند ثبت شده توسط شما اعتراضی نداشته باشد ،شما به طور قانونی به مدت ده سال صاحب امتیاز برند فوق خواهید بود. پس از اتمام این ده سال نیز می توانید جهت تمدید مالکیت خود اقدام نمایید .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در کرج

1-کپی از کلیه مدارک شناسایی (مالکان حقیقی و حقوقی ) مدارک مالکان حقیقی عبارتند از : ( کپی از صفحات شناسنامه ، کارت ملی ، کارت بازرگانی ، پروانه بهره برداری و مچوز فعالیت )
مدارک شناسایی اشخاص حقوقی یا شرکت ها نیز عبارتند از : ( کپی از تمام صفحات شناسنامه ، کارت ملی ، کارت بازرگانی ، اگهی درج شده ، اخرین تغییرات شرکت در روزنامه های کثیر الانتشار و رسمی کشور ، پروانه بهره برداری و مجوز فعالیت )
2-ارائه وکالتنامه معتبر در صورتی که کارها توسط وکیل انجام می گیرد.
3-ارائه 10 نمونه از طرح برند یا علامت های پیشنهادی که این نمونه ها باید بصورت گرافیگی در ابعاد 10در 10 سانتیمتر طراحی شده باشد.
4-تهیه و ارائه مدارک مربوط به کسب و کار، به طور مثال مجوز های لازم یا جواز کسب و ….
5-در صورتی که طرح علامت تجاری یا برند به صورت سه بعدی می باشد لازم است نمونه گرافیکی از شش جهت و شش زاوایه متفاوت تهیه و ارائه گردد.
6- ارائه کارت بازرگانی در صورتی که در طراحی برند، کلمه یا حروف لاتین به کار رفته باشد الزامی است.
7-ارائه فیش پرداخت هزینه ثبت برند

همچنین می توانید مقالات زیر را بخوانید:

ثبت شرکت در ایران