هزینه آگهی روزنامه ثبت شرکت ها

روزنامه یکی از مهمترین ابزار اطلاع رسانی جمعی می باشد که مهمترین وظیفه آن نشر اخبار و اطلاعات روز در جوامع می باشد.
یکی از ابعاد اطلاع رسانی این نشریه ها در جامعه امروز ،انتشار آگهی های مربط به ثبت شرکت ها و سایر تغییرات مربوط به آنها می باشد ،بطوریکه بنا بر قوانین تجارت ایران و نظام نامه ثبت ، تمامی صاحبان شرکت ها و موسسات غیر تجاری مکلفند نسبت به انتشار آگهی ثبت و سایر تغییرات پس از ثبت در روزنامه رسمی و روزنامه های کثیرالانتشار برابر سوابق ثبتی و مفاد اساسنامه اقدام نمایند.
ثبت این آگهی ها در روزنامه های کثیر انتشار با هدف اطلاع عموم مردم از شرکت های ثبت شده و تغییرات آنها می باشد، بنا بر این قوانین، یکی از مراحل ثبت شرکت درج آگهی در روزنامه های رسمی و کثیر انتشار می باشد که متقاضیان ملزم به پرداخت هزینه های درج این آگهی و ارسال رسید این پرداخت به همراه سایر مدارک می باشند.
توجه داشته باشید که متقاضیان ثبت می بایست آگهی ثبت را در روزنامه کثیر انتشار و روزنامه رسمی درج نمایند ، هزینه درج آگهی در روزنامه کثیرالانتشار با روزنامه رسمی تقریبا یکسان است و تفاوت اندکی دارد ، در ادامه جهت آشنایی با این دو نشریه به ارائه تعاریف آنها خواهیم پرداخت و هزینه انتشار آگهی در آنها بررسی خواهیم نمود:
روزنامه رسمی چیست ؟
روزنامه رسمی که بر اساس یک ماده واحده قانونی تشکیل شده است، خود یک شرکت سهامی خاص است و ارگانی ست زیرمجموعه قوه قضاییه و وابسته به آن. کار عمده روزنامه رسمی عبارت است از انتشار قوانین و مقررات رسمی کشور، مانند : چاپ اگهی های ثبت قانونی مرتبط با موسسه و شرکت های تجاری و غیر تجاری ، انتشار قانون و مقررا ت با استناد به ماده 3قانونی مدنی

روزنامه کثیر الانتشار چیست؟

منظور از روزنامه کثیرالانتشار، روزنامه ایست که به صورت رایج و شایع منتشر شده و در سطح کشور به صورت گسترده توزیع می‌شود. اما این که از بین روزنامه‌هایی که چنین ویژگی‌هایی دارند، کدام یک به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شناخته شود، توسط (وزارت فرهنگ و ارشاد و اسلامی ) احراز می‌گردد.
هزینه آگهی ثبت شرکت
-هزینه آگهی ثبت در واقع همان هزینه روزنامه رسمی شرکت است ،که معمولا قیمتی بین ۱۳۰ الی ۱۷۰ هزار تومان دارد و با توجه به میزان موضوع متفوت می باشد.

 

hazine agahi sabt sherkat

 

همانگونه که اشاره گردید علاوه بر درج آگهی تاسیس لازم است ،تغییرات شرکت ها نیز پس از ثبت در این روزنامه ها انتشار یابد و به اطلاع عموم برسد ،در ادامه هزینه انتشار آگهی تغییر آدرس که یکی از متداول ترین تغییرات در شرکت ها می باشد را بررسی خواهیم نمود:
هزینه درج آگهی تغییر آدرس شرکت
برای ثبت تغییرات تغییر آدرس لازم است صورتجلسه مجمع عمومی به طور فوق العاده تنظیم گردد و این ثبت تغییرات می بایست در روزنامه به اطلاع عموم برسد، یعنی باید در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار درج و منتشر گردد ،چاپ این آگهی هزینه ایی در حدود ۴۰ الی ۸۰ هزار تومانی در بر خواهد داشت .
هزینه درج آگهی ثبت تغییرات شرکت مدیرعامل
برای انجام این تغییرات لازم است ۳ صورتجلسه تنظیم گردد، لکن این سه صورتجلسه با یک بار درج در روزنامه آگهی خواهند شد و شما همان هزینه معمول درج آگهی تغییرات را پرداخت خواهید نمود.

ثبت شرکت در ایران