هزینه ثبت شرکت بین المللی به چه صورت است

ثبت شرکت بین المللی یکی از دغدغه های همیشگی فعالان اقتصادی می باشد، این کار در سایر کشورها دارای قوانین و ضوابط خاص آن کشور می باشد، همچنین هزینه این کار نیز در کشورهای مختلف متفاوت می باشد در این مطلب تلاش شده است تا هزینه های ثبت کردن شرکت در چند کشور آسیایی و اروپایی بررسی گردد ،البته توجه داشته باشید که هزینه ثبت شرکت با توجه به فاکتورهای بسیاری می تواند متفاوت باشد و قوانین مربوط به ثبت شرکت های بین المللی ممکن است هر ساله تغییر نماید.

هزینه های ثبت شرکت در کشور ترکیه

امروزه ایرانیان بسیاری کشور ترکیه را برای راه اندازی کسب و کار و زندگی برگزیده اند ، شرکت با مسئولیت محدود یکی از رایج ترین قالب های ثبت شرکت در ترکیه می باشد که ایرانیان نیز ثبت کردن شرکت در این قالب را عموما به سایر قالب ها ترجیح می دهند . البته توجه داشته باشید که انجام این کار در ترکیه اندکی با ایران متفاوت است .

 

hazine sabt sherkat dar turkey
هزینه این گونه شرکت ها در ترکیه : در استانبول حدود 4000 دلار و در انالانیا 3490 دلار می باشد ، که پس از ثبت شرکت می توانید در بانک های معتبر ترکیه افتتاح حساب نموده و معاملات بین المللی انجام دهید.

هزینه های ثبت شرکت در کشور ارمنستان

معمولا این امر در ارمنستان با دو هدف و به دو روش انجام می گیرد ؛ در روش اول، فرد به عنوان مدیر عامل و اعضای شرکت که قرار است شرکت را ثبت کند باید در ارمنستان حضور داشته باشد که به آن ثبت شرکت حضوری می گویند.

 

hazine sabt sherkat dar armanestan
روش دوم که در در این روش نیاز به حضور اعضای شرکت وحتی مدیر عامل نیست و می توان به صورت وکالتی و از طریق شرکتی مسافرتی در ارمنستان مراحل کار را تنظیم نمود که به این روش ثبت شرکت غیر حضوری گویند. قالب های رایج ثبتی در کشور ارمنستان شرکت تضامنی و شرکت با مسئولیت می باشد و معمول هزینه ثبت در این کشور حدود 600 دلار می باشد و هزینه اولیه افتتاح حصاب بانگی 95 دلار است.

هزینه ثبت شرکت در کشور آلمان

یکی از شروط اصلی ثبت کردن شرکت در صنعتی ترین کشور اروپا، یعنی آلمان اثبات تمکن مالی می باشد، بطوری که در این کشور متقاضیان می بایست حداقل 50 هزار یورو سپرده در یکی از حساب های خود داشته باشند.

 

hazine sabt sherkat dar alman

 

متقاضیان می توانند شرکت خود را در یکی از قالب های حقوقی ( شرکت با مسئولیت محدد ، شرکت سهامی ) به ثبت برسانند. متقاضیان ثبت کردن شرکت با مسئولیت محدود به حداقل (2500) یورو سرمایه اولیه نیاز دارند که باید نیمی از سرمایه در همان ابتدا پرداخت گردد. ضمن اینکه هر فرد در شرکت با مسئولیت محدود به اندازه دارایی خود در شرکت مسئول خواهد بود و جهت ثبت شدن شرکت سهامی ( شرکت مشارکت محدود با سهام ) به حداقل 50000یورو سرمایه اولیه نیاز است.

هزینه ثبت شرکت و انواع شرکت در کشور اتریش

در قوانین کشور اتریش مانند بسیاری از کشورها قالب های تجاری بسیاری جهت ثبت شرکت وجود دارد که افراد با توجه به نیاز، نوع فعالیت و رابط بین شرکاء قالب مناسب خود را انتخاب می نمایند ،قالب هایی مانند شرکت با مسئولیت محدود، ثبت کردن شرکت توسط شخص حقیقی ، ثبت شعبه ای از شرکت مادر و………

 

hazine sabt sherkat dar otriish
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اتریش به دو روش امکانپذیر است. ثبت کردن شرکت خصوصی که به عنوان یک شرکت بین المللی شناخته می شود که باید حداقل یک سهامدار داشته باشد و ثبت شرکت دولتی که ان هم باید حداقل یک سهامدار داشته باشد و شرایط این دو نوع شرکت خصوصی و عمومی تقریبا مشابه شرکت با مسئولیت محدود در ایران می باشد.
جهت انجام امور ثبتی در کشور اتریش ،حداقل سرمایه مورد نیاز 35 هزار یورو است که البته با توجه به نوع کار و فعالیت شرکت می تواند متفاوت باشد.

هزینه و ثبت انواع شرکت ها در استرالیا

لازمه انجام این کار در استرالیا ثبت نام در سایت مخصوص و اخذ تاییدیه از ادراه ثبت شرکت های استرالیا به نام شرکت مورد نظر می باشد .همچنین ارائه اسناد تمکن مالی نیز از شروط ثبت شرکت در این کشور می باشد.
شرکت در استرالیا با 400هزار دلار استرالیا قابل ثبت است ،علاوه بر آن استخدام 2 نفر استرالیایی به صورت تمام وقت و پرداخت بیمه و مالیات این افراد هم به عهده صاحب شرکت می باشد.

 

hazine sabt sherkat dar Australia

 

که البته تنها با ثبت شرکت در این کشور به افراد اقامت دائم داده نمی شود و پس ثبت، اجازه ورود به استرالیا صادر می گردد و پس از آن متقاضی ملزم به استخدام دو استرالیایی و پرداخت کلیه حقوق آنها می باشد و در این شرایط می تواند اقامت خود و خانواده اش را دریافت نماید. که پس از گذشت 4 سال از اقامت در استرالیا، امکان اخذ تابعیت و پاسپورت کشور استرالیا وجود دارد.

ثبت شرکت در ایران