هزینه ثبت شرکت در قم

در مطالب پیشین استان قم و پتانسیل های موجود در آن را جهت انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی بررسی نمودیم ،لکن هنگامی که افراد جهت راه اندازیه یک کسب و کار جدید اقدام به ثبت شرکت می نمایند ،یکی از مهمترین سوال هایی که به ذهن می رسد ،چگونگی هزینه های ثبت یک شرکت در این استان می باشد .البته باید توجه داشته باشید که هزینه های ثبت با توجه به عوامل بسیاری متغیر است ،عواملی از قبیل ؛نوع شرکت ،مکان شرکت،تعداد شرکاء و روابط آنان و…… البته هرساله اداره ثبت احوال اقدام به اعلام هزینه های بر اورد شده شرکت می نماید ،هزینه هایی از قبیل ؛ پایه ثبتی ، حق الدرج ، حق الثبت ، ابطال تمبر و هزینه های پستی ،همچنین تنظیم اسنادی مانند اساسنامه ،شرکتنامه و اظهارنامه ها نیز هزینه بر هستند .
البته باید بدانید که هزینه های ثبت در شهر تهران با سایر شهرها متفاوت است همچنین این هزینه در کلان شهر ها نیز نسبت به شهر های کوچک تر متفاوت است، ما در مطلبی که در پیش رو دارید هزینه های ثبت در قم را بررسی خواهیم نمود؛
مهمترین عاملی که هزینه های ثبت شرکت شما را در استان قم تغییر خواهد داد ،انتخاب شماست ،نسبت به اینکه کارهای ثبت کردن شرکت را شخصا انجام می دهید یا انجام آن را به دست وکیل می سپارید ،چراکه اشخاص یا مجموعه هایی که انجام امور ثبتی را به عهده می گیرند ،مبلغی را به عنوان حق الثبت دریافت می نمایند که در صورت تمایل به استفاده از خدمات آنان می توانید هزینه مربوط را از مجموعه های فعال در استان قم استعلام نمایید.

بررسی برخی از هزینه های ثبت شرکت در قم

1- به طور مثال در صورتی که انجام امور ثبتی خود را به وکیل بسپارید،می بایست مبلغی در حدود 300 تا 500 هزار تومان بابت موارد از قبیل ؛مشاوره ،ورود اطلاعات ، تنظیم مستندات ، تعیین نام ، پیگیری و …… بپردازید . (توجه داشته باشید این هزینه در مجموعه های متفاوت می تواند متفاوت باشد)
2- همچنین از 200 تا 300 هزار تومان جهت آماده سازی مدارک ،هزینه های حمل و نقل و پست و واریزی های اداره ثبت و احوال در نظر داشته باشید .
3- هزینه روزنامه رسمی با توجه به تعداد خطوط آگهی شما متفاوت خواهد بود ،حداقل هزینه آگهی در روزنامه رسمی نیز 80 هزار تومان است.

ثبت شرکت
4- هزینه که برای پلمپ دفاتر نیز باید پرداخت نمایید به طور مثال برای 50 برگ چیزی در حدود 100 تا 200 هزار تومان خواهد بود.
5-تنظیم دفتر سهام و برگه های سهام داران (مخصوص شرکت های سهامی )از 100 تا 200 هزار تومان هزینه خواهد داشت.
مجموع هزینه های اخذ جواز تاسیس نیز برای اشخاص حقوقی یا حقیقی متقاضی ثبت برند تولیدی – کارخانه ای ، یک میلیون و 300 هزار تومان می باشد این مبلغ برای تمام شهرهای ایران یکسان است.
البته چنانچه در مطلبی که در گذشته در رابطه با ثبت شرکت شرح دادیم در صورتیکه شما تصمیم داشته باشید که شرکت خود را شخصا به ثبت برسایند ،تنها هزینه های دولتی و قانونی پروسه ثبت را پرداخت خواهید نمود، هزینه هایی مانند ابطال تمبر ،هزینه های پستی و هزینه هایی که توسط اداره ثبت احوال به عنوان حق الثبت انواع شرکت اعلام گردیده است .بنابراین با کسب اطلاعات کمی اطلاعات ثبتی و حقوقی می توانید علاوه بر ثبت اینترنتی شرکت در آینده نیز از اطلاعات کسب شده برای اداره شرکت استفاده نمایید، چرا که انجام هر نوع تغییر در شرکت نیز می بایست در اداره مربوطه به ثبت برسد و مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود.

ثبت شرکت در ایران