همه چیز درباره ثبت شرکت در بجنورد

شهرستان بجنورد مرکز استان خراسان شمالی است ،استان خراسان شمالی به جزء شهرستان بجنورد دارای 6 شهرستان دیگر و 4 بخش و 8 دهستان می باشد.
این شهرستان از شمال با ترکمنستان ،از شرق با شهرستان شیروان ، از جنوب با شهرستان اسفراین ، از غرب با شهرستان های جارجرم و آشخانه همسایه است .
جمعیت شهرستان بجنورد در سال 1390 حدود365896 نفر بر آورد گردیده است، در شهرستان بجنورد اقوام متفاوتی اعمم از کرد ، ترکمن ، فارس ، تات و… با آرامش در کنار هم زندگی می کنند که این امر نشان دهنده فرهنگ غنی مردم این شهرستان می باشد.
در این شهرستان با توجه به موقعیت مناسب جغرافیایی و شرایط اقلیمی محصولات کشاورزی بسیاری از قبیل پنبه ، گندم ، جو ، زیره ، حبوبات دیمی و ابی ، سبزیجات ، علوفه ،گیاهان صنعتی و میوه هایی مانند الو ، گیلاس ، البالو ، انگور ، سیب و… کشت و برداشت می گردد. همچنین دامپروری (پروش اسب و . گاو شيري يا گوسفند) نیز در این منطقه رونق دارد.

ثبت شرکت در بجنورد
این شهرستان از نظر صنایع نیز یکی از پر اهمیت ترین شهرهای استان می باشد، تاسیس مراکز صنعتی مانند مجتمع پتروشیمی ، کارخانه سیمان ، کارخانه پلاستیک بجنورد و …. تاثیر بسیار مثبتی بر رشد اقتصادی این منطقه داشته است .
صنایع دستی این شهرستان نیز قابل توجه است ،مهمترین صنایع دستی بجنورد نساجی سنتی ،سفره کردی ، گلیم کردی ،چاروق و بافت البسه محلی می باشد که در سال های گذشته نظر تجار را جهت صادرات به خود جلب نموده است.
به طور کلی پس از تقسیم استان خراسان به استان های کوچکتر و انتخاب شهرستان بجنورد به عنوان مرکز استان ،در این شهرستان تحولات بسیاری روی داد .تاسیس مراکز صنعتی موجب جذب سرمایه گذاران بسیاری از سراسر کشور گردید و بسیاری افراد در پی این رونق اقتصادی، کسب و کار های جدیدی در این منطقه راه اندازی نمودند و بدین ترتیب استان خراسان شمالی در سال 97 بالاترین رکورد ثبت کردن شرکت را در میان استان ها و شهرستان ها به خود اختصاص داد.
ضوابط ثبت کردن شرکت در شهرستان بجنورد تابع قوانین تجارت می باشد و انواع شرکت تجاری اعمم از : شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت نسبی، شرکت تعاونی در این شهرستان قابل ثبت می باشد .

ثبت شرکت
شهرستان بجنورد دارای اداره ثبت مجزاست که زیر مجموعه ایی از اداره ثبت شرکت ها ست ،لکن در حال حاضر جهت ثبت کردن شرکت نیازی به مراجعه حضوری به این مراکز و اداره ها نیست و پروسه ثبت شرکت بدون نیاز به مراجعه حضوری و از طریق سامانه اداره ثبت شرکت ها قابل انجام می باشد.
پس از مراجعه سامانه ثبت شرکت ها و تکمیل فرم ثبت نام ،درخواست شما توسط اداره ثبت شرکت ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تایید، بنا به درخواست شما ، شماره ثبت و شناسه ملی شرکت صادر خواهد شد سپس لازم است نسبت به ارسال مدارک اقدام نمایید ،پس از این مرحله می بایست آگهی ثبت کردن شرکت را در روزنامه رسمی منتشر نمایید و سپس فعالیت خود را به عنوان شخصیت حقوقی در شهرستان بجنورد آغاز نمایید.
در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز جهت ثبت دو شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود که پر مخاطب ترین قالب های تجاری هستند خواهیم پرداخت:

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بجنورد

1-تقاضا نامه در دو برگ
2-نسخه صورتجلسه مجمع موسسین
3-جلد اساسنامه و امضا صفحات توسط سهامداران
4-کپی کارت ملی و شناسنامه شرکا و مدیران ( برابر اصل )
5-اخذ و ارائه مجوز در صورت نیاز بنا به اعلام کارشناس ادراه ثبت شرکت ها .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در بجنورد

1-کپی برابر اصل شده شناسنامه کلیه سهامداران و بازرسین
2-گواهی پرداخت حداقل 35 در صد از سرمایه شرکت
3-گواهی عدم سوپیشنه (کیفری) ( از مرکز پلیس +10)
4-دو برگ اظهارنامه کامل شده (شرکت سهامی خاص) همراه امضاء سهامداران
5-دو صفحه از اساسنامه (شرکت سهامی خاص ) همراه امضاء تمام سهامداران
6-دو برگ صورتجلسه هیات مدیره به امضاء مدیران انتخاب شده
7-در صورت نیاز به مجوز اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح

ثبت شرکت در ایران