وکیل ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در کشور آلمان دارای مزایای بسیاری برای فعالان اقتصادی و تجار می باشد ،چرا که این کشور اروپایی توسعه یافته،دارای سیاست های مساعدی برای جلب سرمایه گذاران خارجی می باشد. بنابراین همواره متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا به دنبال راه اندازی کسب و کار و ثبت کردن شرکت در این کشور می باشند. در صورتی که شما نیز به دنبال کسب اطلاعات از چگونگی ثبت شرکت در آلمان هستید باید بدانید که به طور کلی پروسه ثبت به دو روش انجام می گیرد یا توسط فرد متقاضی و یا توسط وکیل وی. مطلبی که در پیش رو دارید با هدف بررسی نقش وکیل در ثبت شرکت در کشور آلمان تهیه و تدوین گردیده است؛
جهت ورود مناسب به این مطلب بهتر است ،به ارائه تعریف مناسبی از ماهیت وکالت بپردازیم :
وکالت عقدی است که توسط آن شخصی یا فرد دیگری را مسئول انجام کاری قرار می دهید و یا آن شخص را نائب کار های خود قرار می دهید و با انعقاد این قراراداد، طرفین به عنوان وکیل و موکل خوانده می شود و روابط آنها یک نوع رابطه حقوقی را شامل می شود، که البته شخص حقیقی و یا حقوقی که وکیل خوانده می شود، معمولا دارای شناخت کاملتری نسبت به قوانین انجام امور مورد درخواست موکل می باشد .
امروزه استفاده از وکیل در بسیاری از امور رایج می باشد، ثبت شرکت نیز از این قائده مستثنی نیست. ثبت شرکت خصوصا در سایر کشورها مانند کشور آلمان نیاز به شناخت و اطلاعات کافی دارد ،بنابراین افراد بسیاری جهت انجام این امر از مشاوره و خدمات وکیل و یا شرکت هایی که خدمات فوق را انجام می دهند استفاده می نمایند ،البته لازم است که افراد در انتخاب وکیل دقت کافی را مبذول نمایند تا انتخاب صحیحی داشته باشند.

ثبت شرکت در آلمان از طریق وکیل

جهت انجام این کار لازم است که هزینه ای به عنوان سرمایه اولیه تامین گردد که میزان این سرمایه می تواند با توجه به نوع فعالیت و نوع قالب ثبتی متفاوت باشد .
البته با وجود این قانون ثبت کردن شرکت هنوز هم یکی از ارزان ترین راهای دریافت اقامت کشور آلمان می باشد.
البته توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی جهت ثبت شرکت در کشور آلمان لازم است ،طرح تجاری یا بیزینس پلن خود را به دولت المان ارائه نمایید در این طرح لازم است،اهداف ثبت، فعالیت های شرکت ،دلایل حضور در آلمان و توجیهات اقتصادی گنجانده شود. در صورتی که این طرح به صورت جامع و کامل تهیه و ارائه گردد با ثبت کردن شرکت در کشور آلمان موافقت خواهد شد.

بطور کلی شرایط ثبت شرکت در آلمان به شرح ذیل می باشد

1- طراحی طرح توجیهی اقتصادی جهت تصویر فعالیت واهداف اصلی شرکت.
2- نشان دادن تمکن مالی به میزان حداقل 50 هزار یورو .
3- گواهی عدم سوءپیشینه مؤثر کیفری

ثبت شرکت

4-گواهی سلامتی
در صورتی که انجام این کار را به وکیل یا شرکت های فعال در این زمینه بسپارید ،معمولا مراحل ثبت توسط وکیل به شرح ذیل خواهد بود:
-در ابتدا مدارک شما ترجمه می گردد و جهت تایید به سفارتخانه ارسال می شود.
-مدارک به علاوه طرح توجیحی به دست وکلای حاضر در کشور آلمان خواهد رسید،وکلا امور ثبتی را در ایالت مورد نظر شما در کشور آلمان پیگیری خواهند نمود و در صورت تایید طرح توجیهی شرکتی به نام شما ثبت خواهد شد و افتتاح حساب نیز انجام خواهد شد.
– پس از آن با مراجعه به سفارت ویزای سه ماهه برای شخص صادر خواهد گردید.
-سپس متقاضی می تواند به آلمان مراجعه نماید و فعالیت و مراحل اولیه طرح توجیهی را انجام دهد.
پس از سه سال از شروع فعالیت در صورتی که فعالیت اقتصادی شما تا حدود زیادی طبق طرح ارائه شده پیش رفته باشد و برای سه سال آینده چشم اندازی قابل قبول داشته باشد و از لحاظ مالی نتیجه ای قابل قبول کسب گرده باشید و همچنین تمامی پرداخت های قانونی از جمله بیمه، مالیات و …. انجام داده باشید، اقامت موقت به اقامت دائم آلمان (اقامت دائم اروپا) تبدیل خواهد شد.

ثبت شرکت در ایران