پر طرفدارترین شهر های ایران جهت ثبت شرکت

کشورهای توسعه یافته که به رشد اقتصادی و اجتماعی مناسبی دست یافته اند ،بنا بر بررسی اقتصادانان و جامعه شناسان توجه ویژه ایی بر تمرکز زدایی از منطقه و یا شهری خاص داشته اند، سیاست ها و برنامه های دولتی در ایران عزیزمان نیز به عنوان یکی از کشورهای رو به توسعه بر آن بوده است ،تا منابع را به طور متناسبی در سراسر کشورمان توزیع نموده و از تمرکز منابع در یک منطقه جلوگیری نماید . بنا بر همین سیاست هاست که امروزه در ایران علاوه بر تهران که پایتخت می باشد، شاهد شهرهای مهم و توسعه یافته اقتصادی ،تجاری و صنعتی می باشیم ،کلان شهرهایی مانند مشهد، اصفهان، شیراز، قم، کرج، اراک ،تبریز و اهواز و…… که هر یک از این شهرها دارای تعداد بیشماری مراکز فعال اقتصادی ، صنعتی ، تجاری ،فرهنگی و …..می باشند،لکن دیگر شهرهای کشورمان همچنان نیازمند توجه و آبادانی هر چه بیشتر می باشند تا از معضل مهاجرت به شهرهای بزرگ کاسته شود و شاهد آبادانی سراسر ایران عزیزمان باشیم .
راه اندازیه کسب و کار در شهر ها و شهرستان های مختلف به رشد و رونق اقتصادی آن منطقه خواهد افزود و یکی از بهترین روشهای قانونی راه اندازی کسب و کار ،ثبت شرکت می باشد،در پایتخت ایران ،کلان شهر تهران روزانه تعداد بیشماری شرکت توسط متقاضیان به ثبت می رسد،حال باید دید پس از تهران کدامین شهرها دارای متقاضی بیشتری برای ثبت شرکت می باشند ،کلان شهرهایی مانند اصفهان ،مشهد نیز دارای آمار بسیار بالایی از ثبت شرکت می باشند. بنا براین در ادامه توضیحات کوتاهی از سه شهر و شرایط ثبت در آن ارائه خواهد گردید:

ثبت شرکت در تهران

شهر تهران یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین و البته پایتخت ایران عزیزمان ،مسلما پر اهمیت ترین شهر ایران از نظر سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی ، و جغرافیایی، تجاری و صنعتی می باشد.

 

sabt sherkat dar tehran

 

این کلان شهر هر ساعت شاهد رشد جمعیت و متناسب با آن رشد نیازهای فردی در جامعه می باشد ،یکی از مهمترین این نیازها برای افراد جامعه در اختیار گرفتن شغلی مناسب است ،شاید به همین دلیل است که روزانه تعداد بیشماری شرکت در تهران به ثبت می رسد ،پروسه ثبت کردن شرکت در این شهر مانند سایر مناطق در ایران تابع قوانین تجارت می باشد و پروسه پیچیده و دشواری نیست ،متولی این امر در تهران اداره کل ثبت شرکت ها می باشد ،که البته با توجه به نیاز مکانیزه شدن، سامانه ای را جهت ثبت شرکت معرفی نموده است که افراد را از سراسر ایران از مراجعه حضوری به این سازمان بی نیاز نموده است .
بنا بر ماده ی 20 قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری در سراسر ایران قابل ثبت می باشد که از این میان شرکت های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص دارای مخاطب بیشتری می باشند و در تهران و سایر شهرها بیشتر شرکت ها در این قالب ها به ثبت می رسند. البته شهر تهران دارای هزاران شرکت ثبتی می باشد که مشغول به ارائه خدمات ثبت شرکت می باشند و در صورتی که به هر دلیلی مایل به انجام شخصی آن نبودید می توانید وکالت انجام امور ثبتی را به آنان بسپارید.

ثبت شرکت در مشهد

مشهد یکی از بزرگترین و مهمترین شهرهای ایران می باشد، این کلان شهر بعد از تهران پرجمعیت‌ترین شهر کشور نیز می باشد.
یکی از مهمترین دلایل اهمیت این شهر برای میهن اسلامیان اهمیت مذهبی این شهر می باشد ،که با واقع شدن حرم هشتمین امام شیعیان در آنجا ، این شهر هر روز میزبان تعداد بیشماری زائر و توریست خارجی و داخلی می باشد.که این امر خود یکی از دلایل رونق اقتصادی این شهر می باشد ،اما در کنار جاذبه های مذهبی ،تاریخی و توریستی این شهر در بخش صنایع نیز بسیار غنی می باشد و دارای مراکز صنعتی بسیاری مانند مراکز صنایع غذایی ، نساجی ، شیمیایی، و کانی غیر فلزی و صنایع قطعه سازی و فولاد و…..می باشد.

 

sabt sherkat dar mashhad

 

بنابراین واضح است که این شهر نیز دارای متقاضیان بسیاری برای راه اندازی کسب و کار و به طبع آن ثبت شرکت می باشد. البته توجه داشته باشید که چنانچه اشاره گردید قوانین تجارت و ثبت در سراسر کشورمان یکسان می باشد (به استثنا مراکز آزاد تجاری و مناطق ویژه) و اداره ثبت شرکت در این استان نیز با اداره اصلی ثبت شرکت در تهران مرتبط است .

ثبت شرکت در شهر اصفهان

شهر اصفهان مرکز استان اصفهان که سومین شهر پر جمعیت ایران است از دیرباز از نظر فرهنگی،هنری، تاریخی ، اقتصادی و صنایع یکی از مهمترین شهر های ایران بوده است ،به همین دلیل است که از این شهر با نام پایتخت فرهنگی و تمدن اسلامی ایران یاد می شود .
این شهر با دارا بودن آثار تاریخی بی نظیر همواره میزبان تعداد بیشماری توریست داخلی و خارجی می باشد که موجب رونق این استان گردیده اند، لکن این شهر یکی از قطب های صنعتی کشورمان نیز می باشد و صنایع مهم بسیاری مانند ذوب‌آهن، مجتمع فولاد مبارکه، پالایشگاه، شرکت پلی‌اکریل اصفهان و همچنین کارخانجات متعدد سرامیک و کاشی‌سازی و معادن سنگ و سنگ‌بری را در خود جای داده است.در این شهر نیز هر روز تعداد بسیاری شرکت با هدف راه اندازیه کسب و کار جدید در چهار چوب قوانین تجارت جمهوری اسلامی به ثبت می رسد .

 

sabt sherkat dar esfahan
ثبت کردن شرکت در اصفهان دارای روند ادراری خاص خود می باشد. اداره مربوطه در این شهر با هدف تسهیل امور ثبتی در هر یک از شهرستان های دیگر و یا شهرها و حتی بخش ها خود ادارات ثبت شرکت مربوط به آن منطقه راتاسیس نموده است.
و هنگامی که شما قصد ثبت شرکت در هر یک از مناطق را داشته باشید، با مراجعه به منطقه، سلسه مراتب ادرای مربوطه شما را به اداره کل اصفهان می رساند و همین امر باعث تسریع شدت ثبت شرکت ها در این شهر شده است .

ثبت شرکت در ایران