چگونگی ثبت برند شرکت تولید کننده ماکارونی

ماکارونی یکی از غذاهای تقریبا جدید در برنامه غذایی خانواده های ایرانی می باشد که طرفداران بسیاری دارد و در گروه غذایی کربو هیدراتها قرار می گیرد که مصرف آن برای سلامتی و تامین انرژی افراد لازم می باشد . این غذا ابتدا به شکل یک غذای اروپایی وارد ایران شد و پس از مدت کوتاهی جایگاه خود در سفره خانواده های ایرانی تثبیت نمود. بطوریکه امروزه این محصول در کارخانه های بسیار بزرگ در ایران تولید و حتی صادر می گردد.

ماکارونی در ایران در شکل های رشته ایی، پیچ دار، صدفی و حلزونی و …   تولید می گردد . یکی دیگر از دلایل محبوبیت این محصول قیمت مناسب آن است و به همین دلیل برای تمام سطوح مالی در جامعه قابل تهیه می باشد.

تمامی عوامل فوق باعث شده است تا افراد بسیاری به امر تهیه و تولید و عرضه این محصول بپردازند .بنابر این ثبت برند و انجام تبلیغات و بازاریابی مناسب بر روی آن برای تولید کنندگان این محصول و دستیابی به سهم مناسبی از بازارهای داخلی و خارجی ضرورری به نظر می رسد.

مزایای ثبت برند  تولید ماکارونی

1-تشویق در جهت حفظ و بهبود کیفیت محصولات .

2- موثر در دریافت موافقت نامه های اعطای نمایندگی .

3-باعث شناسایی محصول می باشد و کمک می کند تا مشتریان بتوانند محصولات را از یکدیگر تمیز دهند.

4-ایجاد شهرت و اعتبار برای مجموعه و محصول.

5-به شرکت ها این امکان را می دهد که محصولات خود را از یکدیگر متمایز کنند.

6- ایجاد زمینه مناسب برای تبلیغات و بازاریابی

مدارک لازم جهت ثبت برند ماکارونی

1-اظهارنامه ثبت برند ماکارونی

2-اگر برای ثبت برند ماکارونی، از طریق وکیل اقدام می شود، نسخه اصلی وکالتنامه یا رونوشت گواهی شده ی آن ارائه شود.

3-ارائه ده نمونه از برند به صورت گرافیکی که با برند الصاق شده روی اظهارنامه یکسان باشد. ابعاد نمونه ها حداکثر 10 در 10 سانتیمتر باید باشد. درخواست کننده باید بر روی هر اظهارنامه یک نمونه از علامت را الصاق و آن را امضاء نماید.

4-در صورت سه بعدی بودن برند، ارائه برند مورد نظر به صورت نمونه های گرافیکی یا تصویر دو بعدی روی برگه به صورتی که از شش زاویه متفاوت تهیه شود که در مجموع یک نمونه سه بعدی را تشکیل دهند، الزامی است.

5-مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز بعد از آن، تسلیم شود

6-ارائه مدارک دال بر فعالیت در حوزه مربوطه بنا به تشخیص مرجع ثبت

7- نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از برند جمعی و ارائه گواهی مقام صلاحیتدار، اتحادیه یا دستگاه مرتبط، در صورتی که ثبت برند جمعی مورد درخواست باشد

8-مدارک مثبت هویت متقاضی

9-رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی مربوط به ثبت برند ماکارونی

10-مدارک نمایندگی قانونی، در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید

 مراحل ثبت برند مواد غذایی مانند شرکت تولیدکننده ماکارونی

معمولا در ابتدا لازم است برند مرود نظر را استعلام نمایید ، تا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد. پس از انتخاب برند و تأیید استعلام می توانید به سامانه اداره مالکیت معنوی به نشانیhttp://iripo.ssaa.ir  مراجعه نمایید، پس از تکمیل اطلاعات در سامانه، ممکن است پاسخ اداره یکی از این سه حالت اخطار نقص، رد پرونده، آگهی نوبت اول باشد. که در حالت آگهی نوبت اول یعنی مشکلی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته و می بایست نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید .

بعد از انتشار آگهی نوبت اول بایستی مدارک به صورت فیزیکی به اداره مالکیت معنوی تحویل داده شود، و نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول و هزینه حق الثبت اقدام نمایید.در آخرین مرحله پس از گذشت زمان مقرر در صورتی که شخص یا اشخاصی نسبت به برند شما اعتراضی نداشته باشد باید برای آگهی نهایی و دریافت سند قطعی برند اقدام کنید.

در پایان توجه داشته باشید که مطابق ماده ۱۴ قانون ثبت علائم تجاری مدت اعتبار علامت ثبت شده به مدت ده سال تعیین شده و تمدید اعتبار آن برای دوره های بعد بلامانع می باشد .

 

ثبت شرکت در ایران