چگونگی ثبت برند ظروف پلاستیکی

امروزه در سطح دنیا استفاده از پلاستیک و فرآوده های حاصل از آن برای تمامی افراد ناگزیر می باشد بطوریطه جای پای این محصول را در تمامی صنایع و وجوه زندگی انسانها می توان مشاهده نمود، پلاستیک از ترکیب مواد خام اولیه نفت و گاز به همراه اکسیژن و کلر به دست می آید .

یکی از مواد پلاستیکی که امروزه استفاده از آن بسیار متداول می باشد ،ظروف پلاستیکی است که در اماکن مختلف اعمم از منازل ،ادارات و رستوران ها و …….. کاربرد دارد و در دو نوع یک بار مصرف و همچنین با قابلیت استفاده طولانی مدت تولید می گردد، اگر نگاهی به آشپزخانه های امروزی داشته باشیم می بینیم که بسیاری از  ظروف همین ظروف پلاستیکی با کیفیت و کاربرد متفاوت هستند ، بخش دیگر آن نیز که ظروف پلاستیکی یکبار مصرف هستند نیز در تمام روز مورد استفاده ماست و همچنین استفاده از آنها به دلیل سهولت مصرف در جشن ها و مهمانی ها نیز رواج یافته است ،بنابراین این محصولات همواره نیاز به تولید و عرضه مضاعف خواهند داشت و در ایران کارخانه ها و کارگاه های بیشماری به امر تهیه و توزیع این محصولات مشغول می باشد. در چنین شرایطی ثبت برند و نشان تجاری جهت شناسایی محصول در بازار ضروری می باشد و مهمترین عامل معرفی کیفیت و دوام فروش محصولات شما در بازار خواهد بود.

از مهمترین مزایای ثبت برند می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

1- موجب شناسایی محصولات شما در بازار خواهد شد، یک برند خوب محصولات را در ذهن افراد ماندگار خواهد کرد .

2-برای واگذاری نمایندگی یکی از عوامل مهم به حساب می آید .

3-مهمترین ابزار بازاریابی و تبلیغات در مجموعه ها می باشد.

4-ثبت برند باعث می شود تا مصرف کنندگان محصولات خود را به خوبی شناسایی کنند .

5-ثبت برند موجب تلاش مضاعف شرکت ها برای افزایش کارایی و بهبود محصولات می باشد.

6-ثبت برند برای دارننده آن حقوق انحصاری ایجاد می نماید و استفاده از آن را برای سایرین غیر ممکن می سازد.

7-ثبت برند برای گرفتن وام موثر است

8-وجه تمایز کالاهای موجود در بازار می باشد.

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند ظروف پلا ستیکی برای  اشخاص حقوقی

1-کپی مدارک شناسایی مدیر عامل

2-کپی و اصل مجوزهای گرفته شده

3-ارائه تصویر علامت مورد نظر در ابعاد ۶ در ۶ سانتی متر

4-کپی کارت بازرگانی

5-کپی از روزنامه تاسیس

6-زمانی که مراحل توسط وکیل انجام شود متقاضی باید وکالتنامه ای را تنظیم نماید

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند ظروف پلا ستیکی برای  اشخاص حقیقی

1-کپی کارت ملی و شناسنامه

2- کپی کارت بازرگانی

3-کپی مجوز تاسیس پروانه بهره برداری ، پروانه ساخت و فعالیت

 مراحل ثبت برند شرکت تولید کننده ظروف پلاستیکی

شما می توانید بدون حضور در اداره ثبت علائم تجاری وارد سامانه مربوطه شوید و علامت تجاری خود را به ثبت رسانید برای انجام این امر وارد سامانه مربوطه می شوید و اطلاعات و مدارک مورد نیاز را بارگذاری می نمایید ، پس از اتمام مراحل کد رهگیری دریافت می نمایید و کارشناسان به بررسی مدارک شما می پردازند و درصورت تایید دو نسخه قرارداد برای شما ارسال می شود که باید یکی از آن ها را تکمیل نموده و به همراه مدارک برابر اصل و فیش واریزی به آدرس تعیین شده ارسال نمایید در مرحله بعدی لازم است برابر اصل و فیش واریزی به آدرس تعیین شده ارسال نمایید با وصول مدارک مراحل ثبت شروع می شود.

پس از بررسی مدارک در صورت تکمیل بودن آن ها به بررسی نام و نشان های ارسال شده توسط شما شما پردازند این علامت نباید تکراری باشد و یا اینکه قبلا به ثبت رسیده باشد. پس از تایید اجازه انتشار آگهی صادر می شود در غیر اینصورت اعلامیه ای برای متقاضی صادر می شود و در نهایت زمانی که از انتشار آگهی سی روز گذشته باشد و هیچ اعتراضی به عمل نیاید می توانید به آگهی نوبت دوم اقدام نمایید.

 

 

ثبت شرکت در ایران