چگونگی ثبت شرکت باربری

با وسیع تر شدن شهرها و گسترش زندگی شهرنشینی ،نیازهای جدیدی در زندگی انسانها پدیدار گردیده است ،بطوریکه امروزه اکثر افراد جامعه به دلیل مشغله زیاد ترجیح می دهند که بخشی از امور و دغدغه های خود را به متخصصین این امور بسپارند تا هم در زمان خود صرفه جویی نمایند و هم از انجام صحیح امور مطمئن باشند.
یکی از این موارد فرآیند جابه جایی کالاها یا وسایل می باشد که به واسطه مواردی همچون،فعالیت های تجاری (بین شهرها و یا کشورها)، تعویض منزل مسکونی ،اداری و….. و نقل مکان به محل جدید و یا حتی خرید کالاهای متنوع همه افراد با آن مواجه بوده اند .
با توجه به افزایش تنوع و ارزش کالا و وسایل مورد استفاده توسط افراد ،معمولا حمل و نقل و جابه جایی آن کار آسانی نیست و نیازمند استفاده از تجربیات و امکانات مجموعه ایی معتبر و حرفه ایی می باشد ،به همین دلیل است که امروزه با گسترش فعالیت مجموعه هایی که تحت عنوان شرکت های باربری فعالیت می نمایند مواجه هستیم.

توصیه می شود این مقالات را بخوانید:

– برای ثبت شرکت باربری چه مدارک و شرایطی لازم است ؟

– ثبت شرکت حمل و نقل بین المللی کالا در ایران

امروزه شرکت های باربری ،خدمات جابه جایی بار را با توجه به مسافت جابه جایی بار از مسیرهای مختلف ؛هوایی ،زمینی و دریایی و با انواع وسایل نقلیه اعمم از ؛ماشین های سبک و سنگین ،قطار ،هواپیما و کشتی ارائه می نمایند که استفاده از این وسایل نقلیه با توجه به مقصد و مسافت(داخل شهری ،بین شهری یا بین کشورها ) تحویل بار متفاوت می باشد .
در صورتیکه که مایل هستید تا با چگونگی ثبت شرکت های باربری بیشتر آشنا شوید در مطالعه این مطلب با ما همراه باشید :
بنابراین چنانچه اشاره گردید ،فعالیت شرکت های باربری با توجه به محدوده فعالیت آنها می تواند تفاوت باشد ،توجه داشته باشید که انجام انواع فعالیت های باربری داخل شهری بدون نیاز به دریافت مجوز امکان پذیر می باشد، لکن شرکت های باربری بزرگتر که به ارائه خدمات بین مرزی و بین المللی مشغول هستند نیازمند اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح می باشد.
متقاضیان ثبت شرکت باربری در محدوده بین شهری و یا سطح بین المللی می بایست جهت اخذ مجوزهای لازم از سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور اقدام نمایند.


جهت ثبت انواع شرکت باربری ،قالب های سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود مناسب ترین قالب ها هستند ،که جهت ثبت آنها مانند سایر شرکت ها لازم است در ابتدا مدارک مورد نیاز ثبت شرکت را تهیه و تکمیل نمایید و سپس با مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ها مراحل ثبت را به انجام برسانید و تاییده نام را از واحد مربوطه دریافت نمایید و با تهیه اسنادی از قبلی اساسنامه و دیگر اسناد مورد نیاز به سازمان مورد نظر جهت دریافت مجوز لازم مراجعه نمایید.

شرایط مورد نیاز جهت اخذ این مجوز برای مدیر عامل و هیات مدیره به شرح ذیل می باشد (شرایط عمومی ):

1-تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
2-عدم سوء پیشینه موثر کیفری
3-متدین به یکی از ادیان رسمی کشور ایران
4-عدم اعتیاد به مواد مخدر
5-حداقل سن متقاضی حداقل 25 سال
6-ارائه مدارک تحصیلی (حداقل دیپلم )
7-ارائه اسناد نسبت به سابقه کار مفید اجرایی در زمینه در زمینه باربری این سابقه نسبت به مدارک تحصیلی افراد متفاوت است ،بطور مثال (دیپلم :8 سال – لیسانس -4 سال ، فوق لیسانس -3 سال – و دکترا 2 سال) در رابطه با افرادی که مدرک تحصیلی آنها مرتبط با زمینه حمل و نقل باشد، دو سال از سابقه تعیین شده در رده مدرک تحصیلی وی کسر می گردد.
در انتها توجه داشته باشید که پس از دریافت این مجوز مدت اعتبار آن سه سال ی باشد.

شرایط مورد نیاز جهت اخذ این مجوز برای مدیر عامل و هیات مدیره به شرح ذیل می باشد (شرایط اختصاصی ):

1-قبولي مدیرعامل در آزمون تخصصي مربوطه براساس اعلام و زمانبندي دفتر آموزش
2-عدم اشتغال مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره در مراكز دولتي
3-ارائه اسناد نسبت به سابقه کار مفید اجرایی در زمینه در زمینه باربری این سابقه نسبت به مدارک تحصیلی افراد متفاوت است ،بطور مثال (دیپلم :8 سال – لیسانس -4 سال ، فوق لیسانس -3 سال – و دکترا 2 سال) در رابطه با افرادی که مدرک تحصیلی آنها مرتبط با زمینه حمل و نقل باشد، دو سال از سابقه تعیین شده در رده مدرک تحصیلی وی کسر می گردد.

مدارک عمومی جهت مدير عامل و هيأت مديره:

1-ارائه اصل و کپی مدارک هویتی مانند شناسنامه ( تمام صفحات) و کارت ملی (پشت و رو )
2-ارائه اصل و کپی كارت پايان خدمت
3- يك قطعه عكس تمام رخ 4×3
4- ارائه برگ عدم سوء پيشينه و عدم اعتياد

مدارک مورد نیاز برای مدیرعامل و یکی از اعضای هیآت مدیره:

1- اصل و تصوير مدارك تحصيلي (حداقل دیپلم)
2- اصل و کپی رسید بانكي پرداخت هزینه صدور
3- مستندات سابقه كار اجرايي
4- تعهدنامه عدم اشتغال در مراكز دولتي

ثبت شرکت در ایران