چگونگی ثبت شرکت بازیافت و پسماند

رشد روز افزون جمعیت در دنیا، بشر را با مسائل و مشکلات جدیدی مواجه ساخته است، یکی از این مشکلات تولید فراوان زباله و به عبارتی پسماند می باشد ،این مواد که بازمانده و دور ریز مواد مصرفی روزمره انسانها می باشند، هر روزه در مقدار باور نکردنی در تمام دنیا تولید می گردد و طبیعت و محیط زندگی انسان ها را به خطر انداخته است ،امروزه انسان ها جهت جلوگیری از این مخاطرات به بازیافت مقدار وسیعی از دور ریزها پرداخته است.
در واقع واژه بازیافت به معنای اماده سازی مواد برای استفاده دوباره می باشد. از مواد قابل بازیافتی که روزانه توسط انسان ها استفاده می شود می توان به ؛کاغذ،پلاستیک ،آهن ،شیشه و……اشاره نمود.

sabt sherkat pasmand

امروزه با گسترش نیازهای انسان ها و محدودیت منابع ،استفاده از مواد قابل بازیافت و بازیابی صحیح آنها از اهمیت ویژه ایی برخوردار است.لذا در تمامی دنیا افراد و مجموعه های بسیاری در این رشته فعالیت می نمایند که علاوه بر سودآوری سهم به سزایی در حفظ محیط زیست دارد.
در صورتی که شما نیز مایل به فعالیت در این رشته می باشید ،ثبت شرکت بازیافت و پسماند یکی از شیوه های ورود به حوزه بازیافت و پسماند می باشد و به دلیل نیاز مبرم کشور به صنایع و تجهیزات بازیافت و کنترل پسماند ، ثبت این نوع شرکت با استقبال مناسبی روبرو خواهد شد. به طور مثال دولت ایران در جهت حمایت از سرمایه گذاران صنعت بازیافت و کنترل پسماند ، اقدام به اعطای تسهیلات کم بهره ، معافیت های مالی ، امتیازات حقوقی و … نموده است که می تواند کمک بسیار شایانی در راه اندازیه یک کسب و کار پر سود و مفید باشد.
بنا بر قانون تجارت ثبت شرکت بازیافت و پسماند در تمام قالب های موجود قابل ثبت می باشد لکن قالب سهامی خاص مناسب ترین قالب جهت ثبت این نوع شرکت می باشد .

ثبت شرکت بازیافت و پسماند به صورت شرکت سهامی خاص

1-حضور حداقل 3 شریک الزامی است.
2-حداقل سرمایه اولیه در باب ثبت و تاسیس شرکت سهامی خاص یک میلیون ریال ( معادل صد هزار تومان) می باشد .
3-حداقل به میزان ۳۵ درصد سرمایه اولیه بایستی در نزد حساب بانکی منتصب به شرکت سپرده گذاری شود
4-در نام گذاری شرکت علاوه بر رعایت مفاد عمومی و ممیزی ها بایستی قید عبارت سهامی خاص صورت پذیرد
5-تعیین دو بازرس جهت نظارت بر فعالیت شرکا و امور شرکت الزامی می باشد.

مدارک مورد نیاز در جهت ثبت شرکت بازیافت و پسماند در قالب سهامی خاص

1-تصویر مدارک شناسایی شرکا و بازرسین اعم از ؛ شناسنامه ، کارت ملی و کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای مردها.
2-گواهی عدم سوء پیشینه کیفری شرکا و بازرسین که شما می توانید از طریق پلیس۱۰+ اقدام به اخذ آن نمایید
3-اساسنامه تعیین شده شرکت

madarek sabt sherkat pasmand

4-اظهارنامه شرکا.
5-گواهی بانکی مبنی بر سپرده گذاری ۳۵ درصد سرمایه اولیه شرکت در حساب بانکی منتصب شرکت.
6-دریافت مجوزهای لازم از دستگاه های ذی ربط(همچون ؛اداره محیط زیست ، شهرداری ، نیروی انتظامی و) در خصوص ثبت شرکت بازیافت و پسماند.

ثبت شرکت در ایران